Skocz do zawartości

Telewizja Play


SiGi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.07.2023 o 18:28, sadelit napisał(a):

Ok. Rozumiem, że prawa autorskie, przechodzenie na oglądanie na żądanie, itd. Ale skoro Play reklamuje, że jest możliwość oglądania 7 dni wstecz, to rozumiem, że np. połowa programów będzie miała taką funkcję. A tu na 75 znalazłem dwa. Jest w stanie ktoś potwierdzić, że "tak ma być i już", czyli, że ta usługa jest fikcją?

 

Czyli teraz, w odróżnieniu od "przestarzałej technologii starego UPC", np. serial lub program naukowy na TVP czy TVN można oglądać tylko na żywo, czy tak?

Z tego typu reklamami, z tego typu podejściem do sprawy jest tak samo jak np z wieloma ofertami internetu mobilnego bez limitu. Jak wygląda ów "bezlimit". Dostajesz np 100GB, a potem tzw lejek, czyli spowolnienie do żałosnej prędkości. Jest bez limitu? No niby jest z naciskiem na niby. Tutaj masz podobnie. Worek kanałów, a w nim garstka z możliwością cofnięcia do 7 dni wstecz. Działa? Działa, więc można reklamować, że usługa oferuje taką opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam testowałem Play TV Box pakiet Max  i według mnie cofanie kanałów 7 dni wstecz to na razie porażka nowej tv z Play gdyby chociaż dali taką możliwość na wszystkich tematycznych a tu kilka kanałów które są np. na Sweet.tv, nawet vod z tej małej ilości kanałów to też porażka mało aktualizowany i chaotyczny w obsłudze,  jedyny plus na razie to nowy box który jest szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zastanawiam się nad podpisaniem umowy tv i internet od playa. Chodzi mi o możliwość nagrywania, z tego co jest napisane to, że jest "możliwość nagrywania wybranych treści w chmurze, które przechowujemy 180 dni", ok ale czy wszystkie kanały można nagrywać(w t-mobile nie można wszystkich kanałów)? no i jak czytam jest to opcja dodatkowo płatna czy się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Play można cofać WYBRANE kanały. Niekoniecznie te popularne i najchętniej oglądane. Było o tym wiele razy pisane. Jeśli ktoś chce wykupić boxa tylko dla tej usługi, niech porzuci nadzieje, że latwo cofnie coś z paczki kanałów TVP, TVN, Polsat itd. Cofasz i nagrywasz tylko kanały, gdzie pozwala na to licencja. Częściej można zirytować się, że tam gdzie potrzebujesz oglądać powtórkę, nie ma tej możliwości. Na pewno da się cofać FOXy, National Geographic, Eleven, BBC, CNN i WP. Na 163 dostępne kanały mamy tę opcję dla mniej niż połowy. 

Cofać możesz Netflixa, a nie tv linearną. Jeśli bardzo potrzebna jest powtórka czegoś z TVP, korzystaj z TVP GO. Jeśli z TVNów, wykup kanały w Playerze. Jeśli z Polsatów, wykup Polsat Box Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą ofertę, gdzie nie mam Polsat Sportów i Eurosportu. Nie potwierdzę, czy można cofać kanały sportowe. Na pewno nie da się cofać Canal+ Sport i Canal+ Premium, ale Play przynajmniej daje dostęp do usługi Canal+ Online, gdzie catch-up działa.

I dokładnie tak wygląda. Nie ma uniwersalnej usługi w Polsce z dostępem do konkurencyjnych stacji, gdzie można cofać kanały przez internet grupy TVP, TVN Warner Discovery i Polsat. Jeśli jest jednak taka usługa, proszę o namiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko na razie taka telewizja po streamingu to gorszej jakości  substytut tradycyjnej telewizji po kablu, z satelity czy IPTV. 😉

Pewnie nadal "HDR" wiecznie włączony jak w poprzednich boxach od Play?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Mimo wszystko na razie taka telewizja po streamingu to gorszej jakości  substytut tradycyjnej telewizji po kablu, z satelity czy IPTV. 😉

Pewnie nadal "HDR" wiecznie włączony jak w poprzednich boxach od Play?

 

Co jest w niej gorszego w porownaniu do zwyklej telewizji. Tzn czego nie masz tutaj a masz w zwyklej kablowce?
Na HDR dzialal chyba jakis skrot w Androidzie zeby to wylaczyc. Chociaz to niech sie lepiej niech wypowie ktos kto fizycznie ma tego boxa jak to tu konkretnie wyglada :)

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie usługi - nagrywanie i chmura. Choć do tego samego służą, inaczej jest to rozpatrywane w kwestii czy udziela nadawca zgodę.

 

Mam na przykład lokalnego dostawcę, to mamy włączone na dużej liczbie kanałów tzw. nagrania zlecone, coś takiego jak archiwum, czy chmura (do 7 dni). Są tam też niektóre kanały TVP, Polsat (niektóre), TVN (też te tematyczne) i w ogóle w tym, ale to pewnie dlatego, że ta usługa jest jasno przypięta do miejsca zamieszkania.

 

@lakiman przewijasz kanały na TVP GO, jeżeli to ma być w chmurze. Nie wiem jak z nagraniami nie mam tego pakietu.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o kanały tematyczne należące do grupy Polsat. Tylko sieć Play. Internet stacjonarny Play po sieci Vectra czy Orange jest traktowany jako sieć obca. Nie jest ważne, że płacisz rachunek za internet do Play. 

Obecnie jest 164 kanałów. Na pozycji 209 pojawiła się TV Republika HD. Brak możliwości cofania i nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clubbing nie działa u mnie, ale nie mam pełnej oferty. Mam stary pakiet 

Dzisiaj doszło mi jeszcze TVN7, Metro i TVN Fabuła. Brak napisów (akurat na kanałach TVN są oryginalne wersje językowe filmów zagranicznych z napisami), ale Play nie lubi rozszerzać swojej usługi o tą funkcjonalność. Pewnie im wyszło, że 90% woli lektora i dla pozostałych 10% nie muszą się starać. Brak napisów na TVN24, mimo, że sama telewizja na ekranie przy wybranych programach (np. w Kawie na lawie) pokazuje komunikat o możliwości ich włączenia. Kanały TVN bez cofania i możliwości nagrywania, ale o tym już wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...