Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego Discovery może pomóc w powstaniu lokalnych wersji tak jak ma ze swoimi kanałami.

Raczej przyczyni się do jego upadku jakościowego. Nie tak dawno widziałem jakieś zawody w cięciu drewna. W kwietniu były jakieś japońskie głupie gierki. Tylko czekać na jakieś wyścigi zapasy w błocie czy wyścigi z żonami na plecach :) Obawiam się że Discovery zrobi z Eurosportem to co zrobiło z Discovery Channel. Na Eurosporcie będzie tyle sportu co na DC nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle rosnące ceny za wykupienie igrzysk na ESP spowodowały, że ESP po prostu na to nie stać. Jeden z pracowników ESP mówił, że drożeją prawa do Giro, TdF i mistrzostw świata w lekkoatletyce. Zauważyłem, że ostatnio ESP traci dużo fajnych praw m. in tenis WTA. Niedługo jak tak dalej pójdzie to będziemy oglądać na ESP mniej popularne dyscypliny tylko. Ciekawe czy ESP DE też nie pokaże Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam dosyć tenisa. Czasami zdarzają się dobre mecze. A to, że Szarapowa i Azarenka jęczą jakby grały w filmach XXX - to już inna sprawa. Są dyskusje na ten temat, organizacja WTA myślała o tym by karać za to i nawet tego zakazać (ale raczej do tego nie dojdzie). W tym momencie sędzia ma prawo ukarać za te odgłosy, jeżeli uzna, że są intencjonalne (zdarzyło się to kilka razy, np. parę lat temu w przypadku Marty Domachowskiej w jakimś turnieju w Azji).

 

A co do samego Eurosportu - pozbyli się tenisa mimo oglądalności (ale z tego co wiem problemy robiła właśnie WTA, która chciała nadawania np. kilku meczów pod rząd + agencja dysponująca prawami oczywiście chciała ogromnych pieniędzy), zostały 3 turnieje Wielkiego Szlema, mają snooker (tego raczej się nie pozbędą - jest oglądalność), mają bogaty sezon zimowy (ale nie będzie IO) i Bundesligę. Ew. jakieś relacje z lekkiej atletyki, kolarstwo i kilka innych, mniej popularnych sportów. Co jak co, ale teraz najczęściej trafia się na snooker.

 

Z Eurosportem zaczęło dziać się źle kiedy zaczęli pokazywać transmisje typu "Sepak Takraw" albo konkursy drwali. Niedługo może się okazać, że Eurosport 2 straci rację bytu. I podobnie jak ktoś wcześniej napisał: szansa na lepsze prawa jest chyba tylko w utworzeniu oddziału Eurosportu na takiej zasadzie jak w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokazywanie igrzysk w TVP to te zimowe jeszcze tak źle nie są pokazywane. Najważniejsze pod względem Polskich sportowców transmisję pokazywali np. biegi narciarskie, skoki narciarskie, biathlon, łyżwiarstwo szybkie, hokej na lodzie (tu chodzi o popularność bo ostatnio w Polski hokej był na igrzyskach w 1992 roku). Letnie igrzyska olimpijskie TVP pokazuje fatalnie dużo gorzej od tych zimowych. Jeśli chodzi o utworzenie ESP PL to uważam, że jest na to mała szansa, a nawet jakby utworzyli ten kanał to myślę, że nic więcej wartościowego by nie pokazywali to co teraz pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Nie piszcie,że Eurosport pozbył się tenisa,bo był on zainteresowany zakupem praw,tylko po prostu WTA poszło śladem ATP i postanowiła sprzedać prawa osobno do każdego kraju ,a nie na kilkadziesiąt międzynarodowemu Eurosportowi. Eurosport Brytyjski nadal transmituje rozgrywki WTA bez zmian bo kupił prawa na Wielką Brytanię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w TVP denerwuje to, że często większą część transmisji zajmują "gadające głowy", komentarz jest czasem powyżej moich nerwów (poza biegami - ten akurat lubię, ale to głównie dzięki Bernadecie Piotrowskiej). No i te 50 bloków reklamowych w państwowej telewizji gdy tylko nadarzy się okazja, a czasami nawet opóźnianie transmisji reklamami (np. początek drugiej serii skoków od 28 miejsca). No i jeszcze jeden minus - jak na TVP jest Szaranowicz, a na Eurosporcie Chruścicki, to Chruścickiego mogę zmienić na anglojęzycznego komentatora, ale Szaranowicza już nie.

 

Co do tego, że utworzenie Eurosportu PL nie dałoby nic - jestem odmiennego zdania: przykładowo, wspomniany tenis i turnieje WTA - polski Eurosport nie ma do niego dostępu, a nadaje go... British Eurosport. Można podejrzeć jak kształtują się transmisje tenisa na British Eurosport i British Eurosport 2 tutaj: http://tv.eurosport.co.uk/search.shtml?query=Tennis. Oczywiście zależy to od umiejętności negocjacji praw i funduszy, ale British Eurosport ma prawdopodobnie więcej transmisji live niż polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie,że Eurosport pozbył się tenisa,bo był on zainteresowany zakupem praw,tylko po prostu WTA poszło śladem ATP i postanowiła sprzedać prawa osobno do każdego kraju ,a nie na kilkadziesiąt międzynarodowemu Eurosportowi. Eurosport Brytyjski nadal transmituje rozgrywki WTA bez zmian bo kupił prawa na Wielką Brytanię.

prawa na wielką brytanię to kupiło BT Sport tyle że odsprzedało sublicencję Eurosportowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety odkąd właścicielem został francuski TF1 prawa się sypią.Powoli coraz mniej ciekawych transmisji na Eurosporcie.

EDIT a wcześniej nie było SKY właścicielem ? Wydawało mi się że jakoś niedawno TF1 przejął całkowitą kontrolę nad stacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to na Eurosporcie naprawdę fajowskie rzeczy leciały i to z takich nietypowych dyscyplin. No i to było fajne właśnie. Słynny motocyklowy Rachau Hill Climb w Austrii, albo te takie samochodowe offroad hill climb 4x4 w Islandii, sumo, wrestling, strongmani (czasy Magnusa ver Magnussona). Co tu gadać, piękne lata to były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmian. Eurosport ma taki potencjał, swojego czasu go wykorzystywał, ale potracił prawa do emisji ważnych wydarzeń. Obciąć Rumunię i inne państewka, a porobić porządne oddziały lokalne, w ramach międzynarodowej sieci. Wielkość Eurosportu powinna być wykorzystywana jako jego zaleta, a nie wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalne wersje Eurosportów miałyby większe możliwości rozwoju oferty programowej, niż wersje międzynarodowe, ale przyniosłyby dodatkowe koszty związane z miejscem na transponderach. Obecnie platformy europejskie korzystają z tego samego przekazu, co w przypadku pojawienia się wersji lokalnych byłoby niemożliwe ze względu na różnice w ofercie programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem,gdyby powstały lokalne wersje Eurosportu to polski Eurosport skończyłby tak jak sportklub w Polsce. Oferta programowa tragedia, jakość to samo.Nie wytrzymałby finansowo moim zdaniem.Dlatego jestem zdania,że tak jak jest obecnie jest najlepiej,ze względu przede wszystkim na koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...