Skocz do zawartości
  • 0

Obrotnica


Sołtys
 Udostępnij

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dalej możesz używać tej obrotnicy i pozycjonera. Tylko, że do sterowania pozycjonera nie użyjesz już tunera cyfrowego, musisz albo dalej wykorzystywać tuner analogowy, dopasować do niego jakiś pilot albo ręcznie przełączać. Wszystko zależy od tego, co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wystarczy tylko pozycjoner kupić..... obrotnica może być dobra, a właściwie to siłownik :wink: Bo obrotnica to troszkę inaczej działa :wink:

 

 

jednak jak bym miał polecać najprostsze rozwiązanie to najlepsze było by to: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=9&id=83 Cena nie za duża a efekt zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sorry, że zabawię się w archeologa, ale nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten :wink:

 

mianowicie mam pytanko:

która z obrotnic dostępnych na hollex'ie (DiSEqC SG2100 czy DiSEqC SM3D12) jest lepsza (tzn. wytrzymalsza i dostosowana do obrotu) anten o dużych gabarytach (tj. Laminas OFC-1200 AE i Mabo105AE)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W kwestii formalnej - Archeolog jest to osoba która odkopuje stare wątki i bezmyślnie odpowiada na stare posty które już dawno temu zostały napisane i dzisiaj np. mogą nie mieć żadnego powiązania ze stanem aktualnym. Ty nie jesteś archeologiem, odkopałeś wątek zadając dobre pytanie a to znaczy że zadałeś sobie trudu aby nie zakładać nowego wątku i czytasz forum a to się z kolei chwali :wink: I ja pochwalę :D

A wracając do tematu ...

 

Dla anteny Laminas OFC-1200 AE przydałaby się bardziej wytrzymała obrotnica. Ta druga - DiSEqC SM3D12 byłaby OK bo jest zarówno dla epoksydowych jak i aluminiowych. Nie ukrywam że ta czasza jest bardziej wypasiona, ale niestety w parze nie idzie cena - 340 zł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena Epoxydowa 120x130cm odbiera tak samo jak Mabo 105x115cm. Wiem bo miałem obydwie i przetestowałem w praktyce ok. 2-3 lata temu na słabych satkach. Jeśli ktoś nie wierzy to na stronce są dane z zyskami enegretycznymi obu anten który jest bardzo podobny (zysk podaje sam producent!) W sumie na obrotnicy Moteck SG2100 bez problemu można zamontować Mabo 105x115cm a nawet Mabo 115x120cm. Obrotnica wytrzymuje ciężar obydwu anten aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...