Skocz do zawartości
  • 0

Jaki DiSEqC do tunera Ariva 253 Combo + 2 satelity z podwójnym konwerterem (4kable)


pasterz
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym poinformować wszystkich, że jestem obeznany z technologią, niestety nie pracuję z nią na co dzień.

 

Moja infrastruktura wygląda następująco: 2 satelity (Hot Bird 13 + Astra 2), na których zamontowane mam uniwersalny podwójny konwerter, które dostarczają do domu sygnał na 4 oddzielnych kablach.

 

Mam zamiar zakupić tuner Ferguson Ariva 253 Combo (tu rodzi się moje pierwsze pytanie - czy to dobry wybór?) dzięki któremu będę mógł odbierać podstawowe kanały TNK HD / SMART+ czy jak to się teraz nazywa za pośrednictwem czytnika CI wbudowanego w tuner (posiadam nCAM HD wraz z kartą) oraz angielskie kanały z satelity Astra 2, oraz DVB-T

 

Moje główne pytanie, dla którego otworzyłem ten wątek to jak połączyć 4 kable (Hot Bird 13 + Hot Bird 13 + Astra 2 +Astra 2) do powyższego tunera, żeby wszystko płynnie działało z jak najmniejszą stratą funkcjonalności?

 

Pozdrawiam,

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, po dłuższym przeanalizowaniu tematu, chyba sam jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytania, które zadałem.

 

Tuner Ferguson Ariva 253 Combo na złe opinie, dlatego też chyba powstrzymam się i stworzę osobny wątek z pytaniem jaki tuner wybrać.

Natomiast już wiem, że w opcjach menu ma możliwość ustawienia DiSEqC na na wejścia i czystoteoretycznie potrzebował bym 2 DiSEqC z dwoma satelitami na wyjściach, żeby móc korzystać w tym samym czasie z:

1. Hot Bird 13 + Astra 2

2. Hot Bird 13 + Hot Bird 13

3. Astra 2 + Astra 2

 

Wiem, to było głupie pytanie, łudziłem się, że można jakoś ulepszyć to rozwiązanie i wykorzystać te dwa wejścia jeszcze lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wróć. Jakie dwa wejścia? Tuner, o którym wspominasz, to tuner z jedną głowicą DVB-S2 i podłączysz do niego tylko jeden sygnał (może być zsumowany HB + Astra).

Tak na marginesie, to każdy tuner nieograniczony oprogramowaniem dla jakiegoś dostawcy, czyli tuner z wolnego rynku, obsługuje przełączniki i można sumować sygnały z wielu satelitów.

 

Jaki tuner? Na forum masz kilka tematów z takim samym pytaniem, poczytaj, może znajdziesz coś interesującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...