Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Podejrzewam jednak, że wynik twoich badań może nie być reprezentatywny, niekoniecznie nieprawdziwy, trudno powiedzieć. Ja np. przeprowadziłem takie badania w domu i w biurze. Na ich podstawie mógłbym stwierdzić że miażdżąca liczba Polaków jest przeciw :) Na wszelki wypadek nie stwierdzam bo zaraz będą po mnie jechać inni userzy :wink: Zresztą nie byłaby to pewnie prawda. Gwarantuję ci jednak że wybór 2zł na chleb czy na zupę nie jest w Polsce abstrakcją i jako prawie socjalista biorę to pod uwagę.

 

edit: @Łukasz

Nie snujmy lepiej takich rozważań czy ty jesteś z bardziej polskiej części czy ja :wink:

 

Oficjalne badania chyba nawet dla UEFA wskazywały iż 80% Polaków i Ukrainców jest za Euro. Mieliśmy najwyższe społeczne poparcie spośród tej trójki która dziś rywalizowała.

Najmniej mieli chyba Chorwaci i Węgrzy - 60% (nawet strajki przeciw Euro były).

 

Na Onecie Gospodarka był fajny dziś tytuł - Polska wygrała w Totolotka 40 mld Euro :D

Potężna kasa. Nie wiem tylko czy to jest do podziału z Ukrainą czy nie.

Ale chyba to my tyle dostaniemy. Ukraina pewnie też coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal trochę się zapomniałeś w tym brzydkim słowie.

Nie. Nie zapomniałem się. Mam już po prostu serdecznie dość tego wiecznego polskiego narzekania. To bee, tamto ble.

Nagromadziło sie tego trochę więc wybuchło a że trafiło akurat na @Piotra, trudno. Mogę tylko go z tego miejsca serddecznie przeprosić. Wybacz Piotrze.

 

Dostaliśmy ogromną szansę, której na 100% nie zmarnujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mh_misiek

Dyskusja na temat Euro trwa tutaj Arrow https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2847&start=75

I tak się zastanawiam dlaczego akurat w dziale CP zamieściłeś ta informację. Question Question

 

Z prostej przyczyny - forum nie jest moim drugim domem jak w Twoim przypadku i nie przesiaduje tu godzinami ,także mogłem się pomylić i zamieścić post nie tam gdzie trzeba

Trochę luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie Gospodarka był fajny dziś tytuł - Polska wygrała w Totolotka 40 mld Euro :D

Potężna kasa. Nie wiem tylko czy to jest do podziału z Ukrainą czy nie.

Ale chyba to my tyle dostaniemy. Ukraina pewnie też coś koło tego.

Wszystko fajnie tylko jest jeden "mały" problem. Ukraina nie jest w Unii Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu że w internetowych sondażach prawie każdy jest za to akurat trudno byłoby się dziwić. Z internetu to jednak korzysta pewna część społeczeństwa, akurat tego której jest obojętne czy Gilowska da miliard na Stadion Narodowy czy na remont drogi bądź dożywianie albo ogólnie pomoc społeczną. Taka uwaga, wcale nie negująca że większość jest za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 MLD € to nie dostaniemy teraz, tylko tyle możemy zarobić na organizacji tych mistrzostw.

@Fiant, stadiony muszą być gotowe, do połowy 2010 roku, więc nie przesadzaj z tymi przetargami :wink: Zresztą wszystkie stadiony mają być gotowe w 2010, tak przynajmniej wynika z prezentacji.

@Bogdan, a gdzie słyszałeś o 12 drużynach w ME 2012? W ME gra 16 drużyn, 2 miejsca zajęte, więc reszta będzie się bić o 14.

 

Ja tam się ciesze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwanaście drużyn ma grać w Euro 2012. Mówią, że jak będzie trzeba to poprawią na szesnaście. :roll:

Pilnie tego szukam - nie przypuszczałem, że to może być tak ważne. Dosłownie tak było, jak zacytowałem. Słyszałem w TVN24?, albo czytałem na onecie? - dzień wcześniej przed wyborami gospodarza Euro12. Wiadomość ta, nadeszła z Cardiff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska i Telewizja Polsat będą walczyć o prawa telewizyjne do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku oraz o pieniądze pochodzące z produkcji transmisji dla widzów na całym świecie.

 

 

Po tym, jak wczoraj UEFA zdecydowała, że Polska i Ukraina będą gospodarzami Euro 2012, polscy nadawcy telewizyjni deklarują zainteresowanie licencją pozwalającą na transmitowanie rozgrywek. - Będziemy się starać o prawa do transmitowania tej imprezy. Sprawa rozstrzygnie się najwcześniej za dwa lata. UEFA najpierw musi podjąć decyzję, czy prawa trafią do Europejskiej Unii Nadawców (EBU), czy do komercyjnej firmy – mówi Robert Korzeniowski, dyrektor TVP Sport.

 

Gdyby dystrybucją praw zajmowała się EBU, największe szanse miałaby TVP, ponieważ organizacja ta zrzesza głównie nadawców publicznych. Poprzez EBU Telewizja Polska w ostatnim roku pozyskała licencje na mundiale w 2010 i 2014 roku.

 

Dla Polsatu szansą jest przekazanie praw specjalistycznej firmie zajmującej się dystrybucją imprez sportowych, takiej jak Infront czy SportFive. - Na pewno będziemy się ubiegać o licencję – zapowiada Marian Kmita, dyrektor programowy TV Polsat ds. sportu.

 

- Możliwy jest podział licencji na kilku nadawców telewizyjnych. Tym bardziej że UEFA nakłada obowiązek transmitowania najważniejszych spotkań na ogólnokrajowych niekodowanych antenach – wyjaśnia Andrzej Zarębski, specjalista ds. mediów.

Poza środkami finansowymi ze sprzedaży reklam i abonamentu płatnych kanałów sportowych polskie stacje mają szanse na pieniądze od telewizji z całego świata za produkcję transmisji.

 

TVP i Polsat uważają, że mają możliwości techniczne do wyprodukowania imprez tej skali. - Mundiale w Niemczech oraz Japonii i Korei Południowej wyprodukowała firma HBS. Od decyzji UEFA zależeć będzie, czy w turnieju wystąpi 16 drużyn, czy 24 drużyny. W przypadku większej liczby drużyn wzrosną wydatki i potrzebna będzie większa infrastruktura techniczna. Pamiętajmy, że połowa spotkań odbędzie się na Ukrainie, co jest dodatkowym utrudnieniem – mówi Marian Kmita z Polsatu.

 

 

Źródło: Press/AG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwanaście drużyn ma grać w Euro 2012. Mówią, że jak będzie trzeba to poprawią na szesnaście. :roll:

Pilnie tego szukam - nie przypuszczałem, że to może być tak ważne. Dosłownie tak było, jak zacytowałem. Słyszałem w TVN24?, albo czytałem na onecie? - dzień wcześniej przed wyborami gospodarza Euro12. Wiadomość ta, nadeszła z Cardiff.

 

Ostatnio grało 16 drużyn, teraz rozważają 24, ale według mnie to już za dużo, toż to prawie połowa europy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Ukraina nie posiada 2 dodatkowych stadionow, a na liscie rezerwowej maja tylko jeden stadion zdaje sie w Odessie. Tak wiec nie liczac go to UEFA jest w stanie przystac[chyba] na rozgrywanie meczow na 10 stadionach, tym bardziej ze w Portugali grano na 8. A co do Ukrainy to chyba nie beda miec zastrzezen gdyz maja jak to sie mowi wisienke na torcie w postaci finalu w Kijowie :D Ale jak trafnie napisales pozyjemy zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...