Skocz do zawartości

Nieważność umów z Cyfrowym Polsatem.


dzidas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie informuję, że wszystkie umowy z Cyfrowym Polsatem, które posiadają § 3, art. 4, o następującej treści:

„Klient zobowiązany jest do wnoszenia Opłaty Abonamentowej za dany Okres Rozliczeniowy z góry. Za dzień wniesienia Opłaty Abonamentowej uznaje się dzień wpływu środków na rachunek Cyfrowego Polsatu."

 

mogą zostać wymówione, gdyż są nieważne - NIEZGODNE z polskim prawem.

 

Podstawa prawna:

USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.), (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.):

Art. 11. 1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.

 

Komentarz Federacji Konsumentów:

"Zgodnie z polskimi przepisami, sklep nie ma prawa żądać zapłaty przed otrzymaniem produktu czy wykonaniem usługi."

 

Zachęcam do korzystania z dobrodziejstw polskiego prawa :-)

 

Pozdrawiam.

 

P.s. Temat proszę traktować całkiem serio. Data (1 kwietnia) jego zamieszczenia jest całkowicie przypadkowa, nie jest on napisany w formie żartobliwej. Podstawa prawna jest prawdziwa, nie pozostawiająca złudzeń, że Cyfrowy Polsat kolejny raz łamie polskie prawo (świadomie bądź nieświadomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie - kolega zrobił sobie kawał. W innym przypadku wszystkie umowy można byłoby rozwiązać.

 

To nie żart.

Kto ma umowę z Cyfrowym Polsatem, może sprawdzić, czy jest wspomniany zapis.

 

Tu:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=332

- odsyłam do ustawy, o której wspomniałem.

 

Tu:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... p?story=31

- do komentarza Federacji Konsumentów.

 

Jak widzicie, wszystko jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nie żart :shock:

 

 

Art. 11.

 

1. Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.

 

Warto by było coś bardziej poniuchać, bo jak się okaże że to jest nia zgodne z prawem to nie tylko CP może mieć pasztet ale i inni np. operatorzy komórek - tam też się abo. płaci na przód (tak jest np. w Plusie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia jak ktoś wypowie na tej podstawie umowę. Trzeba przeczytać jeszcze kiedy ten punkt nei ma zastosowania i tam jest wyraznie powiedziane gdy druga osoba miała mozliwość zapoznania sie. oto cytat:

 

Art. 5. Przepisów o umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się do umów:

 

 

 

 

1) o charakterze ciągłym lub okresowym, zawieranych na podstawie oferty sprzedaży lub przez odwołanie się do ogłoszeń, reklam, cenników i innych informacji skierowanych do ogółu albo do poszczególnych osób, jeżeli konsument mógł uprzednio zapoznać się z treścią otrzymanej oferty lub informacji pod nieobecność drugiej strony umowy, a zarazem w tej ofercie lub informacji, jak i w umowie zastrzeżono prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia,

 

Dziękuję za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 5. Przepisów o umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się do umów:

 

 

 

 

1) o charakterze ciągłym lub okresowym, zawieranych na podstawie oferty sprzedaży lub przez odwołanie się do ogłoszeń, reklam, cenników i innych informacji skierowanych do ogółu albo do poszczególnych osób, jeżeli konsument mógł uprzednio zapoznać się z treścią otrzymanej oferty lub informacji pod nieobecność drugiej strony umowy, a zarazem w tej ofercie lub informacji, jak i w umowie zastrzeżono prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia,

 

Dziękuję za uwagę :)

 

Maq ostatnio pisał, że: (cyt.):

"na ulotce było że ona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu K.C."

 

A czy na tej ulotce było napisane, że masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te przepisy odnoszą się do umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa, zaś umowę o abonament platformy cyfrowej z reguły zawieramy w lokalu (w sklepie czy salonie Polsatu, Cyfry..).

No i poza jak już zauważono przepisów nie stosuje się do umów o charakterze ciągłym a taką umową jest umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych (do tej grupy zalicza się dostarczanie sygnału tv satelitarnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te przepisy odnoszą się do umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa, zaś umowę o abonament platformy cyfrowej z reguły zawieramy w lokalu (w sklepie czy salonie Polsatu, Cyfry..).

 

Nieprawda. Ja zawierałem umowę u siebie w domu. Dała mi ją do podpisania osoba, która nie miała z Cyfrowym Polsatem nic wspólnego - pracownik firmy kurierskiej.

 

Ale w umowie masz termin 10 dni na odstąpienie od umowy czyli masz możliwość zapoznania sie z ofertą wiec nie masz szans na zerwanie umowy, to jest podstawą do nieważności tego przepisu na który się powołujesz.

 

Jak przepis polskiego prawa może być unieważniony przez czyjąś umowę, która powinna być zgodna z polskim prawem - wytłumacz mi to, proszę.

A co do szans, na zerwanie... ja właśnie jestem tym, który umowę zerwał, gdyż zawarta była pod wpływem błędu istotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uznajmy że jest zawierana na odległość to przeczytaj sobie to co jest wyboldowane przeze/mnie w tekscie czy to takie trudne do zrozumienia, przeciweż to mowi prawo że jezeli jest w umowie możliwość odstąpienia w ciągu 10 dni to się tego przepisu nie stosuje. Może teraz jest jasne :)

 

Art. 5. Przepisów o umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się do umów:

 

1) o charakterze ciągłym lub okresowym, zawieranych na podstawie oferty sprzedaży lub przez odwołanie się do ogłoszeń, reklam, cenników i innych informacji skierowanych do ogółu albo do poszczególnych osób, jeżeli konsument mógł uprzednio zapoznać się z treścią otrzymanej oferty lub informacji pod nieobecność drugiej strony umowy, a zarazem w tej ofercie lub informacji, jak i w umowie zastrzeżono prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq ostatnio pisał, że: (cyt.):

"na ulotce było że ona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu K.C."

 

A czy na tej ulotce było napisane, że masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni?

A co ma piernik do wiatraka?

Przecież wtedy jak to pisałem chodziło o ofertę handlową (konkretnie kanały)! Prosiłbym o nie wyciąganie moich słów z kontekstu.

Bo na ulotce przecież nie ma nic na temat na jaki okres się podpisuje umowę, czy można ją wypowiedzieć, do kiedy trzeba opłacać, to wszystko jest w umowie! A dzidzas cały czas twierdzi że ulotka to rzecz święta.

 

Tak wogóle to radziłbym, aby dzidzas poćwiczył trochę czytanie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumis

Pozwól, że wyjaśnię łopatologicznie.

Pozwolę sobie więc na krótki komentarz do Ustawy:

 

USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.)(Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

jest podzielona na trzy rozdziały.

 

Rozdział 1 - Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa

Rozdział 2 - Umowy zawierane na odległość

Rozdział 3 - Zmiany w przepisach obowiązujących

 

Ad. rozdz. 1: Dotyczy on umów zawieranych przez przedsiębiorcę, poza jego lokalem.

Zawarcie umowy wyglądałoby wtedy mniej więcej tak:

Spotykam się w jakiejś knajpce z pracownikiem Cyfrowego Polsatu, który przed zawarciem umowy, legitymuje się dokumentem prowadzenia działalności gospodarczej oraz dokumentem tożsamości.

W skrócie - umowę zawieramy poza lokalem Polsatu, ale obie strony umowy są przy jej zawieraniu obecne.

 

Ad rozdz. 2: Dotyczy on umów zawieranych na doległość z konsumentem (np. ze mną), bez obecności obu stron umowy. Tak właśnie jest w przypadku Cyfrowego Polsatu - umowę dał mi do podpisania kurier.

 

Jak zapewne zauważyłeś ( :-D), cytuję art. 11.1, który zawarty jest w rozdziale 2. Ty cytujesz art. 5, który dotyczy rozdziału 1, a drugiego nie dotyczy.

Gdybyś przeczytał Ustawę dokładnie, wiedziałbyś, że wyjątki od stosowania przepisów wynikających z tego artykułu, są wymienione w 16.1, a nie, jak piszesz, w art. 5.

 

Teraz proponuję wrócić do lektury Ustawy, przeczytać ją dokładnie, potem przyznać się do błędu :-) No chyba, że honoru u Ciebie brak.

 

Jak to się mówi, "nie mam więcej pytań".

Ignorantia iuris nocet.

 

@mh_misiek

Nieprawda. Chciałbym jednak, aby taka firma jak Cyfrowy Polsat, przestrzegała polskiego prawa.

 

@Maq

Nie twierdzę, że ulotka, to rzecz święta (przede wszystkim nie mówiłem o ulotkach drukowanych, a informcji handlowej przedstawionej na stronie cyfrowego polsatu i udzielanej przez konsultantów Cyfrowego Polsatu), a jedynie uważam, że oferta, do której podpisujesz umowę, nie może się od niej różnić - wprowadzać klienta w błąd - to zabronione w Polsce przez prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to niech bedzie Twoja racja ale przejdz sie do prawnika i powiedz mu że chcesz na odstawie tego rozwiązać umowe jeżeli jakikolwiek się podejmie tego to naprawdę bedzie sukces i napisz jak dostaniesz odpowiedź na takie rozwiązanie umowy.

Aha i jak możesz to pokaż mi warunek który spełniasz żeby była to umowa zawarta na odległość. oto cytat z tego artykułu. Nie ma tam slowem wymienionego Kuriera. a tym bardziej przeczytaj czego dotyczy to ćzy Dekoder jest urządzeniem niebezpiecznym NIE !

 

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

1. Umowy zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, w szczególności formularza zamówienia niezaadresowanego lub zaadresowanego, listu seryjnego, reklamy prasowej z wydrukowanym formularzem zamówienia, katalogu, telefonu, radia, telewizji, automatycznego urządzenia wywołującego, wizjofonu, wideotekstu, poczty elektronicznej, telefaksu, są umowami na odległość, jeżeli kontrahentem konsumenta jest przedsiębiorca, który w taki sposób zorganizował swoją działalność.

 

 

2. Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub zamówień albo do podjęcia rokowań powinna jednoznacznie i w sposób zrozumiały informować o zamiarze zawarcia umowy przez tego, kto ją składa.

 

 

3. Posłużenie się wizjofonem, telefaksem, pocztą elektroniczną, automatycznym urządzeniem wywołującym i telefonem w celu złożenia propozycji zawarcia umowy może nastąpić wyłącznie za uprzednią zgodą konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to niech bedzie Twoja racja ale przejdz sie do prawnika i powiedz mu że chcesz na odstawie tego rozwiązać umowe jeżeli jakikolwiek się podejmie tego to naprawdę bedzie sukces i napisz jak dostaniesz odpowiedź na takie rozwiązanie umowy.

 

Dziękuję, że przyznałeś (ustawie) rację :-D

Do prawnika nie muszę iść, bo zrezygnowałem z innego powodu:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2000

 

Aha i jak możesz to pokaż mi warunek który spełniasz żeby była to umowa zawarta na odległość. oto cytat z tego artykułu. Nie ma tam slowem wymienionego Kuriera. a tym bardziej przeczytaj czego dotyczy to ćzy Dekoder jest urządzeniem niebezpiecznym NIE !

 

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)

 

Bez komentarza... Nie kompromituj się :lol:

Przeczytaj jeszcze raz ustawę. Tylko myśl, myśl, i jeszcze raz myśl, jak będziesz to robił, bo ustawy nie są jedynie do oglądania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja myślę, a gdyby taka możliwośc istniała to już by było o tym głośno od paru lat. Ja dla świętego spokoju tylko dlatego przyznałem Tobie rację, bo i Ty i ja pozostaniemy przy swoim zdaniu.

 

Edycja Burli: Piszemy 'swoim', a nie 'swojim'.

 

No tak, ja zostaję przy swoim, Ty przy "swojim". Moje zdanie jest poparte polskim prawem, Twoje zdanie jest poparte "Twojim" prawem ;-]

 

@Jarek

Nie wojuję z wiatrakami. Powołuję się jedynie na polskie prawo, i nikt, ale to nikt nie jest w stanie go podważyć. Polsat próbował tekstami typu "ale nasza umowa...". Nie wyszło. Tobie też nie wyjdzie. Prawo jest prawem, i nikt tego nie zmieni.

O prepaid nie zapomniałem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prepaid - polecam lekturę.

Prepaid istnieje zarówno w sieciach komórkowych, jak i Cyfrowym Polsacie. Np. w Plusie mamy SimPlus'a i zwykły abonament.

W Cyfrowym Polsacie także można sobie kupić dekoder z kartą opłaconą z góry, bez żadnych zobowiązań. Proszę jednak prepaid nie mieszać do zwykłej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...