Skocz do zawartości

Kąt skręcenia konwertera i monoblock


Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Jeśli był już gdzieś ten temat to proszę o linka, bo nie mogę znaleźć.

Jeśli ni, to piszę...

Wiadomo, że konwerter powinno się skręcić o konkretny kąt (skew). Pomijam tu fakt, czy przynosi to efekt czy nie, teoretycznie trzeba skręcić.

 

Jak wygląda sprawa przy monobloku?

Przecież nie można skręcić HB o kąt X bo Astra pójdzie w dół.

 

Będę za kilka dni instalował taki, ale nie miałem takiego w ręku.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak się w nich reguluje kąt skręcenia?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości - i to kolejna przewaga niezależnego układu dwóch (lub więcej) konwerterów zezujących. W każdym razie w wypadku Hot Bird-a i Astry znaczenie skew nie jest duże - odbiór będzie mimo wszystko optymalny (w zależności od wielkości czaszy - pod monoblock zalecam 80 do 90 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wybaczcie za odświeżanie tematu, ale lepsze to niż zakładanie nowego. Miałem w głowie dokładnie taki sam problem... Mam antenę 80cm i monoblock.

Nie jestem raczej specjalistą w tej dziedzinie, ale muszę zrobić coś zrobić, bo odbiór obecnie mam czasami tragiczny.

 

Dane do ustawienia anteny znajduję TU.

Posiadam Cyfrowy Polsat, więc muszę ustawić się głównym konwerterem na HotBird. W moim miejscu zamieszkania różnice wynoszą:

- azymut: 7.1

- elewacja: 1.8

- skos: 4

 

Jak mam zrobić montaż? ustawić się idealnie wg tej strony na hotbird oprócz skosu(zostawić prosto), a astra będzie odbierać?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, lepiej odkopać temat i zadać sensowne pytanie, niż zakładać nowy :)

 

Ustaw HB jak najlepiej się uda, a Astra powinna działać. Przy Monoblocku żadne skręcenie konwertera (skos) nie wchodzi w grę, niech to będzie ustawione "na prosto".

Możesz też jako centralną satelitę wybrać Astrę, sygnał z HB pozostanie na przyzwoitym poziomie. Jeśli teraz masz nie najlepszy odbiór to przyczyny należy szukać w ustawieniu antenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
... Przy Monoblocku żadne skręcenie konwertera (skos) nie wchodzi w grę, niech to będzie ustawione "na prosto"...

A ja tam sobie skręciłem mój monoblock o ok 8 stopni metodą prób i błędów. Zależy mi na jak najlepszym odbiorze HB (siła ~80%). Astre traktuje jak dodatkowy bajer, ale też dobrze chodzi mimo skręcenia całości (siła ~60%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A ja tam sobie skręciłem mój monoblock o ok 8 stopni metodą prób i błędów.

 

Przy silnym sygnale nie zauwazysz slabienia sygnalu wynikajacego ze zlego skosu.

 

Przykladowo, na Hispasacie (antena 65 cm) oslabienie wynikajace z roznicy

skosu o ~30 st.:

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... pasat.html

 

bylo zauwazalne tylko na niektorych b. slabych transponderach.

 

Pzdr.J.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...