Skocz do zawartości
  • 0

[Pomoc] Montaż zeza HB + Astra ... jak???


dominis111
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Od kilku miesiecy mam CP z pakietem MINI, tuner echostar DSB-717, antena polsatowska 60cm z ich konwerterem, ustawiona na Hotbirda 13E...

Na astrze jest duzo programów muzycznych FTA, i chcialbym zrobic zeza wlasnie na astre.

 

Na allegro znalazlem potrzebny do tego sprzet:

http://allegro.pl/item178597639_uchwyt_zez_na_rurke.html

http://allegro.pl/item176445139_przelacznik_diseqc_2_1_golden_interstar_gi_211.html

http://allegro.pl/item176445052_konwerter_single_0_2db_golden_interstar_gi_201.html

 

nie wiem czy to wszystko??? czy jest jeszcze cos do tego potrzebne???

I nie bardzo sie orientuje jak ten uchwyt zamontowac z dwoma konwerterami, prosze o pomoc :wink: z góry dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam wszystkich ... nie chciałem zakładać osobnego wątku ponieważ także mam zamiar złapać Astrę na drugim konwerterze ... kupiłem niedawno "N-kę", sam wszystko ustawiłem i zmontowałem (szkoda kasy było na montera :) ) ... siła i jakość powyżej 85% wiec raczej jest ok ...

Teraz najważniejsze pytanie ... mam antenę eliptyczną, ma 75 cm i oczywiście jest dziurkowana ... czy wystarczy standardowa instalacja zeza + konwerter + DiSEqC aby w miarę dobrze odbierać Astrę ??? ...

Będę wdzięczny za odpowiedź ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudne pytanie, nie słyszałem o zezie na tej konkretnej czaszy.

Teoretycznie powinno zadziałać, będzie potrzebny "uniwersalny" uchwyt zezujący (takie dwa czarne, plastikowe oczka, dosyć popularne) zamocowany za konwerter główny.

Swego czasu zrobiłem zeza na innej antenie od n-ki, ale to był offset 60 cm (tez dziurkowany). Efekt był żałosny, sygnału na niektórych częstotliwościach brak. Montując zeza na antenie o identycznych rozmiarach ale z pełnej blachy osiągi są znacznie lepsze.

 

Moja rada: chcesz mieć Astrę - zdejmuj durszlak, kupuj pełną antenę minimum 80 cm. i wtedy zaczynaj myśleć o montowaniu zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaje sobie sprawę ze to trudna sprawa ... dlatego po przeczytaniu iluś tam wątków na iluś tam forach ośmieliłem się zadać to pytanie ...

Dzięki za odpowiedź ... pomyślę nad tym, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie ... i na koniec ... znalazłem takie coś na Allegro - numer aukcji (nie wiem czy mogę podać linka) - 474959000 ... wygląda ciekawie no i jest cały zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten zestawik do "zeza" to nic specjalnego, lepiej samemu sobie skompletować elementy, dobrać najodpowiedniejsze.

Ten zestaw z aukcji nie będzie dobry do anteny eliptycznej (mocowanie nieodpowiednie).

Najpierw antena - później zez - trzeba dobrać odpowiedni uchwyt który będzie pasował do konkretnego typu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...