Skocz do zawartości
  • 0

[Pomoc] Montaż zeza HB + Astra ... jak???


dominis111
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Od kilku miesiecy mam CP z pakietem MINI, tuner echostar DSB-717, antena polsatowska 60cm z ich konwerterem, ustawiona na Hotbirda 13E...

Na astrze jest duzo programów muzycznych FTA, i chcialbym zrobic zeza wlasnie na astre.

 

Na allegro znalazlem potrzebny do tego sprzet:

http://allegro.pl/item178597639_uchwyt_zez_na_rurke.html

http://allegro.pl/item176445139_przelacznik_diseqc_2_1_golden_interstar_gi_211.html

http://allegro.pl/item176445052_konwerter_single_0_2db_golden_interstar_gi_201.html

 

nie wiem czy to wszystko??? czy jest jeszcze cos do tego potrzebne???

I nie bardzo sie orientuje jak ten uchwyt zamontowac z dwoma konwerterami, prosze o pomoc :wink: z góry dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakieś 3 tygodnie temu sam dokładałem konwerter na Astrę i poszło bardzo szybko. Pamiętaj tylko o tym, że Astra jest na lewo od Hot Birda patrząc "oczami czaszy" dlatego drugi konwrter musi być zamocowany na prawej stronie :D W przeciwnym razie złapiesz Eutelsat lub Syriusa.

 

Jeżeli o chodzi o pragramy FTA to rzeczywiście jest lepiej niż na HB. Jak lubisz posłuchać troche fajnej muzy to od 22 marca ruszył NRJ Hits..

 

Powodzenia i miłej zabawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wielkie dzieki za pomoc na temat zeza :D juz zalapalem o co chodzi, wasze rady sie przydadza...

ale mam jeszcze jedno pytanko dotyczace tunerka...

/Ten echostar dsb-717, w instrukcji pisze ze ma wyjscie rs-232, z tylu tunera go nie ma, wszedzie pisza ze podobno trzeba zdjac obudowe i tam jest ale nie jestem pewny a jest na gwarancji i szkoda jej troche. Czy ktos moze potwierdzic ze jest napewno rs-232 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tez mysle nad kupnem zeza tylko mam takie pytanie posiadam stary tuner wizji tv (philips) na ktorym odbieram cyfre + , antena 60 cm, sygnal na poziomie 60 zgrubnie i 36 precyzyjnie .nie bedzie problemu z podlaczeniem zeza ? I czy lista knalow sie automatycznie zmieni i doda kanaly z astry czy nie bo nie weim ile jest pojemnosci kanalow na philipsie .dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

piter ja mam dokładnie 60cm i sygnał hb mam 99% i jakość tak samo % oba paski na maxa 9 piętro w bloku nic nie przesłania sygnału paski sprawdzane na fergusonie więc nie za bardzo cię rozumiem że szkoda czasu itd :roll::wink: to ja zakładam dziś zeza na astrę i co powiesz ze na 60cm niewarto ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
tez mysle nad kupnem zeza tylko mam takie pytanie posiadam stary tuner wizji tv (philips) na ktorym odbieram cyfre + , antena 60 cm, sygnal na poziomie 60 zgrubnie i 36 precyzyjnie .nie bedzie problemu z podlaczeniem zeza ? I czy lista knalow sie automatycznie zmieni i doda kanaly z astry czy nie bo nie weim ile jest pojemnosci kanalow na philipsie .dzieki za info

 

Z tego co wiem to na philipsie 6000 nie dasz rady podłączyć zeza. Po pierwsze nie masz obsługi DiSEqC (w standardowym sofcie), a po drugie lista na tych dekoderach nie przewiduje ASTRY (lista cyfry+ musiał byś sobie swoja stworzyć). Wiec jedyna możliwość to wymiana softu (jeśli w ogóle masz aktywny port RS ale jeśli to spuścizna po Wizji to powinien być aktywny.

 

Krzychu

 

Ps. A który masz dekoder po ja przyjąłem ze philips 6000 (taki z uśmiechem) ale możesz mieć też 3000 (z klapką na kartę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma sensu, jest za mała.

Oczywiście przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu dało by się założyć konwerter i odbierać, ale nakombinować się trzeba, a sygnał z zeza będzie słaby.

Najlepiej od razu zrobić to porządnie, znaczy wymienić antenę na większą (minimum 80 cm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Ludzie powiedzcie mi jak to jest u Wass na wszystkich 73 transponderach mam sygnal na jednych slaby na drugich bardzo silny.Niemam jednak wogole sygnalu na transponderze 73 tj 12729 MHZ oraz na 64 tj 12581 MHZ.Czy tam nic niema czy po prostu mamzle antene ustawiona bede bardzo dzwieczny za odpowiedz.Jesli tam jest to co to za kanaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

12581V, 22000, 2/3 tutaj pakiet HD dla CanalSat trnaponder odbeirany tylko przez tunery HD.

 

12729V, 22000, 5/6 nadawane tutaj są kodowane kanały regionalne france3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Zerknij jeśli się da w edycji transpondera czy masz poprawne wartości SR i FEC. Poza tym dla 12581V potrzebne jest włączenie funkcji pilot (powinien ją też posiadać odbiornik HD CP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

SR - symbol rate to jest prędkość transmisji, nie pilot.

Funkcja pilot jest przeznaczona głównie dla transmisji w HD i włącza się ją nie zawsze, ale są transpondery, które wymagają jej włączenia w tunerze by pojawił się sygnał. Nie wiem niestety za co faktycznie odpowiada ta funkcja i co ona powoduje, że pojawia się sygnał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie ma sensu, jest za mała.

Oczywiście przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu dało by się założyć konwerter i odbierać, ale nakombinować się trzeba, a sygnał z zeza będzie słaby.

Najlepiej od razu zrobić to porządnie, znaczy wymienić antenę na większą (minimum 80 cm.).

 

Czyli jest szansa ? No bo wymiana anteny to jednak dodatkowe koszty, a zważywszy na to, że chyba tylko ja w całym domu jestem pozytywnie nastawiony co do próby odbierania z 2 satelitó to raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena ma 60 lub 70 cm, ta podstawowa, a większa do "odbioru" HD ma 80 cm. Odebrać by się dało, ale trzeba dokładnie ustawić wszystko. Na mniejszych antenach niż 80 cm trzeba ustawiać dokładniej wszystko, na większych można dać sobie trochę luzu, ale też niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...