Jump to content
nosfe

Nowy dekoder - vu+ czy miraclebox czy inny, proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam,

 

jestem nowym użytkownikiem więc witam serdecznie. Na wstępie prośba o pomoc w wybraniu nowego dekodera. Wczoraj odszedł na emeryturę mój ipbox (nie pierwszy), mam również nbox'a który działa nawet nieźle i jego zostawiam w spokoju.

 

Co do moich wymagań i oczekiwań to przede wszystkim płynne i stabilne działanie, głowica twin dvb-s2, nagrywanie na NAS. Budżet 500-800 zł (do nagięcia).

 

Żeby nie było - przeczytałem podobne wątki, jednak nie do końca rozwiały one moje wątpliwości, zastanawiam się pomiędzy vu+ solo SE a Miraclebox Premium Mini Plus. Nie używam na dekoderach xbmc czy innych aplikacji (raczej rzadko), bardziej szukam stabilnego systemu, dobrego obrazu/dźwięku, nagrywanie na NAS (cofanie czasem/pauzowanie)/ ewentualnie jakby był w stanie odtworzyć film z NAS z napisami to byłby dodatkowy atut.

 

Który dekoder będzie lepszym rozwiązaniem (czy może jeszcze inny?). Póki co zainteresował mnie Miraclebox - i teraz nie wiem, czy naginać budżet jeszcze do czegoś lepszego (vu+ solo) czy te dekodery w cenie 750~ zł dadzą radę.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie i podpowiedzi. Dekoder chcę kupić jak najszybciej, tzn dzisiaj :)

 

P.S Co do 100mbit/gigabita - czy na setce nagrywanie/odtwarzanie chodzi w miarę ok - czy od razu szukać gigabita? NAS oczywiście gbit.

Edited by nosfe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi - nie chodzi o najtańszy, tylko w miarę dobry w stosunku jakość / cena. Dlatego też nie chce jakiegoś syfu. Nie wiem po prostu czy styknie dekoder za 750 zł czy lepiej właśnie dorzucić do Solo 2 i mieć spokój na kilka lat. Z drugiej strony 1150 za dekoder to już sporawa cena...

 

Do tego Solo 2 najlepiej jaki soft załadować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja brał bym Miracleboxa VU+ solo 4k mam i sterowniki i jądro od wydania nie aktualizowane bug z ubooeem dalej jest...Miraclebox producent chociaz jądro systemowe zaktualizuje jak masz większe pytania napisz do mnie na gg 190696. Mając nawet solo2  i duo2 załowałem zakupu, ale dzięki bogu sprzedałem.Z VU+ to została tylko marka to samo jak z DMM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na Miraclebox Premium - vu+ jednak trochę za drogie, może jako następny dekoder się szarpnę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...