Skocz do zawartości

Nowy dekoder - vu+ czy miraclebox czy inny, proszę o pomoc


nosfe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem nowym użytkownikiem więc witam serdecznie. Na wstępie prośba o pomoc w wybraniu nowego dekodera. Wczoraj odszedł na emeryturę mój ipbox (nie pierwszy), mam również nbox'a który działa nawet nieźle i jego zostawiam w spokoju.

 

Co do moich wymagań i oczekiwań to przede wszystkim płynne i stabilne działanie, głowica twin dvb-s2, nagrywanie na NAS. Budżet 500-800 zł (do nagięcia).

 

Żeby nie było - przeczytałem podobne wątki, jednak nie do końca rozwiały one moje wątpliwości, zastanawiam się pomiędzy vu+ solo SE a Miraclebox Premium Mini Plus. Nie używam na dekoderach xbmc czy innych aplikacji (raczej rzadko), bardziej szukam stabilnego systemu, dobrego obrazu/dźwięku, nagrywanie na NAS (cofanie czasem/pauzowanie)/ ewentualnie jakby był w stanie odtworzyć film z NAS z napisami to byłby dodatkowy atut.

 

Który dekoder będzie lepszym rozwiązaniem (czy może jeszcze inny?). Póki co zainteresował mnie Miraclebox - i teraz nie wiem, czy naginać budżet jeszcze do czegoś lepszego (vu+ solo) czy te dekodery w cenie 750~ zł dadzą radę.

 

Byłbym wdzięczny za sugestie i podpowiedzi. Dekoder chcę kupić jak najszybciej, tzn dzisiaj :)

 

P.S Co do 100mbit/gigabita - czy na setce nagrywanie/odtwarzanie chodzi w miarę ok - czy od razu szukać gigabita? NAS oczywiście gbit.

Edytowane przez nosfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - nie chodzi o najtańszy, tylko w miarę dobry w stosunku jakość / cena. Dlatego też nie chce jakiegoś syfu. Nie wiem po prostu czy styknie dekoder za 750 zł czy lepiej właśnie dorzucić do Solo 2 i mieć spokój na kilka lat. Z drugiej strony 1150 za dekoder to już sporawa cena...

 

Do tego Solo 2 najlepiej jaki soft załadować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brał bym Miracleboxa VU+ solo 4k mam i sterowniki i jądro od wydania nie aktualizowane bug z ubooeem dalej jest...Miraclebox producent chociaz jądro systemowe zaktualizuje jak masz większe pytania napisz do mnie na gg 190696. Mając nawet solo2  i duo2 załowałem zakupu, ale dzięki bogu sprzedałem.Z VU+ to została tylko marka to samo jak z DMM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...