Skocz do zawartości
  • 0

Problem ze znikającym sygnałem


Uszatek
 Udostępnij

Pytanie

Mam dekoder SMART MX04 HDCA i Smart HD+.Oraz drugi dekoder i też karte smart hd plus. Instalacja założona 5 lat temu. Podwójny TWIN +diseq

Dekoder SMART ma demodulator ALI M3501 i procesor ALI3602. Do tej pory ok wszystko działało. Jakieś 2tygodnie temu pojawia się brak sygnału na dekoderze SMART. Drugi dekoder FERGUSON działa OK

Podejrzenie w śledztwie pada na kabel. Odkręcam od dekodera ściągam szybkozłącze i wtyk F i tu SZOK ! końcuwka kabla cała czarna jakby spalona a środek ze szybkozłączki stopiony koloru czarnego gdzie kiedyś był biały. PLASTIK ZE ŚRODKA SZYBKO ZŁĄCZKI BYŁ RZADKI JAK SMOŁA SIE CIĄGNĄŁ.Uznałem że to wina kabla bo dekoder SMART okazał się sprawny, i po ponownym zrobieniu nowej końcówki znów podpiąłem do dekodera i dekoder normalnie zaczął odbierać programy. Jeszcze na koniec przewodu dałem takie extra zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. I znow tydzień spokoju i znów brak sygnału Rozbieram znowu kabel a tam tak jakby rdzeń miedziany się stopił i uszkodził zabezpieczenie antyprzepięciowe bo w środku tego znów stopił się plastik. Co jest grane!!! Co może jest uszkodzone Drugi dekoder działa normalnie. Rozkręciłem dekoder Smart a tak ok. Kondensatory całe nie wysłane. Głowice wyciągnąłem i wstawiłem z powrotem i wygląda kom Co pali kabel satelitarny podpięty do dekodera SMART?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Mój problem jest tego typu,ze na 3 kanałach w jakosci HD sygnał na tych konkretnych kanalach zanika.Bo gdy wchodze w ogolne ustawnienia anteny, to moc i jakosc sa na zielono.Moc jest na 90% a jakosc na 80%. Antene wyminilem(średnica od 55 cm do 80 cm) na nowsza i kabel o wysokiej jakosci oraz zlaczki na zlote. Gdy wymienilem kabel,antene i zlaczki to moc i jakosc sygnalu podniosla sie do gory, lecz kanaly te nadal przycinaja. Wiem ze sa nadawane w jakosci full HD.Posiadam Cyfrowy polsat,dekoder HD 3000 i konwerter Sharp 3D HD Ready Quad, o ten http:// :censored: . No i oczywiście posiadam multiroom z internetem LTE. I teraz nie wiem czy problem jest po stronie konwertera czy dekodera? Prosilbym o pomoc.

Edytowane przez Barti
Nie podajemy na forum linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Dodatkowo połączono podobne sobie wątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odlaczylem modem i koncetryczny bezposrednio polaczylem do anteny z dekodera. Kanaly nie ciely,a sygnaly na kanalach byly stabilne. Natomiast jak znow podlaczylem kabel do modemu zewnetrznego i do routera wi fi, to znowu przycina. Modele to: Modem zewnetrzny ODU-100 LTE i Router Wi-Fi  IDU-100.Kurcze problem prawie z glowy.Tylko co z tym internetem ? Bo bez tego ciezko zyc :)Dzieki juz za tyle. Bo chociaz znam przyczyne.

Edytowane przez JesseJames87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak wlasnie jednym. Moze szczegolowo napisze koncentryczny z dekodera wychodzi do routera wi fi z routera wi fi do anteny modema lte i z modema do anteny satelitarnej.Wiec troche tego jest. Czyli teraz tak od dekodera podlaczyc prosto do anteny. A wi fi router podlaczyc do anteny neta i od tej anteny wyprowadzic do anteny satelitarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z zanikaniem sygnału na teoretycznie uważanym przez innych najsłabszym tp. TVN HD. W sobotę wymieniłem konwerter po 11 latach(w starym odpadła pokrywka i powodowało to zanik sygnału). Obecnie zamontowałem inverto quad premium black. Jednak, jak już wyżej wspomniałem, mam problem z jednym i jedynym tp. Sygnał bardzo często zanika mimo siły: 86 jakości: 75-80 (bez różnicy na warunki pogodowe) . Antena też nie jest mała 120 cm. Co możebyc przyczyną w/w problemu?

Czyżby nowy konwerter, czy może być, że antena minimalnie drgnęła i sygnał jest na minimum? Wspomnę także, że na innych tp mam podobne parametry 75-80, na canal+ hd trochę wyższe.

Edytowane przez Gość
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego dla niej wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...