Skocz do zawartości

Problem z laptopem


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mogę skopiować i zapisywać zdjęć i czegokolwiek ze stron ww  na laptopa wyskakuje komunikat 

Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna.

 

 

Druga sprawa to przeglądanie zdjęć również na laptopie nie dostępne, jedynie miniaturka. Laptop był kilka dni nie używany.

 

Obawiam się że muszę sformatować dysk, am mam kilka ważnych plików, oprócz formatowania jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa pobieranie na pena lecz problem jest że na kompie nie można odtworzyć pliku jpg. Ale mam na kompie kilka zdjęć i działa normalnie, da się otworzyć, z pena kopia na dysk również nie działa. Z komputera kopiowałem inne zdjęcia, nie działają na laptopie.

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak da się kopiować to skopiuj na jakiś dysk przenośny 

I co z tego jak i tak nie otworzę potem. Przenosiłem na PC lecz nie otworzy ich komp jako JPG bo wywala komunikat że nie jest obsługiwany plik

 

Ale to co na PC to otworzy lecz skopiowane z laptopa nie

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane musisz odzyskać jakimś programem do odzyskiwania na inny nośnik np. DMDE, z tym że raczej nie ma żadnego darmowego programu do tego.

 

Druga sprawa masz uszkodzoną tablice partycji i tutaj są dwie kwestie, jeśli dysk jest sprawny to wystarczy usunąć partycje i  postawić na nowo, wgrać system itd i będzie wszystko ok, lecz jeśli  dysk nie jest do końca sprawny to już zaczynają się problemy i kwestia czy warto się bawić w jego ratowanie. Najlepiej na początku wykonaj test smart np programem Crystal Disk Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo masz dobrze zawalony dysk wirusami albo gdzie nie gdzie pojawiły się bad sektory. Jeżeli możesz zgrać dane na inny dysk zrób to jak najszybciej, jeżeli nie bo wywala błędy ściągnij program HDAT2 i przeskanuj go pod kątem badsektorów jak je ma to spróbuj je naprawić z poziomu programu i powinno być dobrze.

Edytowane przez CzarnyKruko
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...