Skocz do zawartości

Cyber-Patrole


Rekomendowane odpowiedzi

Lublin: 29 osób odpowie za piractwo w internecie

"29 osób będzie odpowiadać za nielegalne posiadanie i rozpowszechnianie w internecie utworów chronionych prawem autorskim - muzyki, filmów, gier, programów komputerowych. To efekt działań policyjnych "cyber-patroli", które skontrolowały mieszkania tych osób w Lublinie i Puławach (Lubelskie) - poinformowała policja.

70 funkcjonariuszy - w tym policyjni specjaliści zajmujący się m.in. ujawnianiem przestępstw w sieci internetowej - w ciągu dwóch dni skontrolowało 29 mieszkań, w których zabezpieczyli komputery i twarde dyski, ponad dwa tysiące płyt CD i DVD. Szacunkowa wartość sprzętu to 120 tys. zł, a nielegalnego oprogramowania - 300 tys. zł.

 

Osoby, które - według policji - bezprawnie rozpowszechniały utwory to najczęściej licealiści i studenci."

 

http://wiadomosci.onet.pl/1488374,18,item.html

-------------------------------------------------------------------------------------

Co wy o tym sądzicie? ja uważam,że policja powinna zająć się bardziej poważnymi sprawami, mi sę spodobał jeden komentarz do tego tekstu:

 

"i zapukają do mych drzwi....

 

a jak nie otworzę i nie wpuszcze plicji, to ściagną brygadę antyterrorystyczną i wyłamią mi drzwi. Ciekawe jaki jest koszt takiej akcji? I kto za to zapłaci? Już wiem! Pan zapłaci, pani zapłaci, ja zapłacę. I potem przetrzepia mój twardy dysk. Znajdą kilka mp3-jek, parę divix-ów no i będę przestępcą. Policja dostanie medal za sprawnie przeprowadzoną akcję (zaden tygrys nie zginął) a ja pójdę siedzieć. A tymczasem Lew spaceruje sobie po parku, mafia handluje dragami i wymusza haracze a "snajper" nadal cieszy się wolnością. Super.

P.S. Szanowni panowie policjanci, jak będziecie jechac do mnie sprawdzic mi kompa, to skoczcie po drodze do MacDonalda i przywieźcie mi big-maca z frytkami i średnią colę, bo jak sie stersuje to głodnieję. aha, tylko zadzwońcie wcześniej, zebym była w domu."

 

Poprawiłeem bo ten komentarz był dłuższy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się boje.hehe

 

Powinni zajmować tylko takimi ,którzy rozpowszechniają na większą skalę.A takich ,którzy posiadają programy dla domowego użytku powinni się od nich odczepić .Pewnie sami coś mają na kompach pirackiego. Powinni się zająć poważniejszymi przestępstwami od tego nikt nie zginie i nie stanie się mu krzywda. Przykładowo Microsoft zarobi o kilkanaście milonów mniej za Windowsa Bill nie będzie mógł kupić Kambodży??straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cehawudepe to nie puste hasło. to slogan właśnie w takich sytuacjach cisnący się na usta. ps. nie wiem czy wiecie ale w Polsce posiadanie na dysku mp3`jek i divix`ów jako tako jest legalne. Powiadasz ze to kopie od znajomych i tyle. Gorzej jak masz eMule np. i udostepniasz takowe... w tedy juz przypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A co jesli masz eMule a nie udostepniasz ich nikomu. Tylko sobie sciagasz. Pytanie czysto teoretyczne. Poza tym co mi zrobia jak przyjda kontrolowac komputery a ja powiem ze to nie moj i nie pamietam hasla zeby go uruchomic. Jesli zlozone jest haslo w biosie to nawet do systemu nie wejda :lol: Glupota jak nic. Poza tym wiele osob posiada programy oryginalne, ale na licencji OEM, czyli ze moga byc instalowane na sprzecie ktory zostal z nim zakupiony lub jesli to byla myszka to trzeba tej myszki teoretycznie uzywac z systemem do konca swiata :lol: I co wtedy jak nie mamy sprzetu z ktorym byl kupiony dany program to wszystko jest zbyt mocno naciagane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli masz eMule a nie udostepniasz ich nikomu. Tylko sobie sciagasz. Pytanie czysto teoretyczne. Poza tym co mi zrobia jak przyjda kontrolowac komputery a ja powiem ze to nie moj i nie pamietam hasla zeby go uruchomic. Jesli zlozone jest haslo w biosie to nawet do systemu nie wejda :lol: Glupota jak nic. Poza tym wiele osob posiada programy oryginalne, ale na licencji OEM, czyli ze moga byc instalowane na sprzecie ktory zostal z nim zakupiony lub jesli to byla myszka to trzeba tej myszki teoretycznie uzywac z systemem do konca swiata :lol: I co wtedy jak nie mamy sprzetu z ktorym byl kupiony dany program to wszystko jest zbyt mocno naciagane :roll:

 

 

nie da rady, bo emule w momencie sciagania automatycznie udostepnia co sciaga (nawet jak wylaczysz udostepnianie, plik ktory jest w danym momencie sciagany jest udostepniony)

 

bios? no to rozkreca wezma dysk i wloza do siebie :)

 

zreszta... ja mam w domu laptopa z legalnym systemem. po za tym 4 komputery a na nich okienka, sklep foto, las vegas , blyski, biuro ;) i jeszcze kilka innych mega drogich programow. jak by mnie dojechali to leze :PP

 

ale mam na to jeden patent... :) magnez pod szafom. zabija zawartosc dysku w moment :) wiec w skrajnej sytuacji mam to.

 

druga rzecz to dyski wszystkich kompow sa na "wyjeciu". wypinam i wkladam livecd linuxa :D i juz nic mi zrobic nie moga :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu koledze wparowali na chate i skonfiskowali jego komputer ale po 3 dniach mu oddali bo koleś miał dwa dyski twarde jak zobaczyl ze idą to jeden wyciagnoł tam gdzie miał mp3 i filmy :) a drugiego zostawił :) a ze maił na legalu windowsa to mu nic nie zrobili tylko bardzo go przepraszali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie ja tez mam dwa dyski. Tylko ciekawe co mi zrobia, jak ja glownie mp3 mam z legalnych plyt CD, ktore pozyczam od siosty albo sam kupuje. I jak mi udowodnia, ze ja to mam z sieci. Poza tym ile jest stron (nawet onetplajer), gdzie mozna sciagac mp3, za pieniadze=legalnie. Paranoja. Zamiast lapac prawdziwych przestepcow, to policja udaje, ze jest niezwykle zapracowana i ma wielkie sukcesy. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie koło mnie sa ze 3 meliny gdzie spirt nielegalny przelewaja i fajki ruskie dzieciom sprzedaja ale do niech sie nie przyczepio bo sa opłąceni na banka bo całe miasto o tym wie ale policja se pewnie mysli po co takich łapać zeby łapóweczki stracić lepiej młodych złapać jak muzyke sciagaja ;/ to jest straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Policja przeszukuje komputery na odległość

Przeszukiwanie komputera użytkownika bez wejścia do domu? Niedługo może stać się to faktem.

 

Niemiecka policja chce w pełni legalnie "przeszukiwać" komputery użytkowników przy pomocy specjalnego trojana, który umożliwi znalezienie nielegalnych treści oraz pirackich plików. Stosowna aplikacja miałaby nosić nazwę Federal Trojan.

 

* Do konfiskaty wystarczy jeden piracki plik

 

Jako jeden z pierwszych doniósł o tym serwis The Register, przedstawiając "Federalnego trojana" jako aplikację umożliwiającą sprawdzenie komputera użytkownika jeszcze przed ewentualną interwencją policji. W ten sposób organy ścigania zdobyłyby informację o znajdujących się na komputerze danych, dzięki czemu zmiana dysku lub kasowanie zgromadzonych plików przed akcją policji niczego by nie dało - stróże prawa już wcześniej mieliby w rękach dowody na popełnione przestępstwo.

 

więcej>>

Nie wiem czy sie śmiać czy płakać czy dobrowolnie oddać kompa na policję no nie wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...