Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kate, wytłumacz mi jedną rzecz. Odbieram opcję eXXXtra i na Pace PVR wszystko jest ok, natomiast na Sagemcomie jest komunikat "sprawdź instalację antenową", pomimo, że obydwa dekodery są podłączone pod jedną czaszę (80cm od Cyfry) dobrze ustawioną...

 

Pisałem do Cyfry, to kazali mi zrobić twardy reset Sagemcoma, puścić przez ICA uprawnienia i wyszukać listę kanałów. Nic to nie dało.

 

Jak pytam się konsultanta z działu technicznego, co mogę zrobić z tym fantem, bo nie odbieram kanału który kosztuje mnie 21zł + 15zł za MR, to jest milczenie i nic więcej. Pada tekst, że w Sagemcomie jest bardziej czuła głowica, niż w innych dekoderach.

 

Ustawienie czaszy to 89% i jakość sygnału dobra. Instalacja jest nowa, konwerter Inverto quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateuka niestety, ale wygląda to na antenę. sprawdź poprzez wyszukiwanie zaawansowane poziom sygnału dla częstotliwości 11411, polaryzacja pozioma.

 

@blueman spróbuj zamienić dekodery miejscami i powiedz mi, jak będzie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniałem dekodery miejscami i dalej to samo, ciemność na Sagemcomie, natomiast na Pace PVR hula, na Dreamboxie 800 HD też hula, na Vu+ Duo też śmiga, tylko ten Sagemcom nieszczęsny zostaje, dla którego specjalnie trzymam MR.

 

Chciałem złożyć reklamację w C+, jednak zamiast uzyskać odpowiedź na moją reklamację, dostałem kolejnego maila z informacją, że to wina uprawnień i żebym ustawił tuner na kanale Tele 5 i puścił uprawnienia. Dziwne, bo jak mam MR to uprawnienia idą na obydwie karty jednocześnie i daty na tych kartach poszły do przodu, czyli reaktywacja przeszła pomyślnie. Kręciłem już konwerterem (delikatnie), ale efekt = nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfrapro spróbuj resetu fabrycznego i wysyłki uprawnień, ew. wyszukaj programy, jeśli nic nie da, to sprawdź sygnał dla tej częstotliwości co napisałam wcześniej - jeśli będzie 0% - antena do korekty(delikatnej).

@blueman dziwne. wiesz co, ja bym sprawdziła dekoder u dystrybutora... a powiedz mi, po ile metrów mają kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wiele działo z systemem sprzedaży ale o problemach z odbiorem to pierwsze słyszę z tego forum

 

@blueman - jeśli nie ma jakiegoś kanału to może być wina uprawnień karty. Ostatnio wiele problemów z kanałami HD. Dzisiaj mieliśmy kartę bez HBO z pakietu Superpremium i po reaktywacji poszło. Odpalenie Hustlera to u nas nie problem. Mamy drugi TV w niewidocznym miejscu.

 

Dekodery Sagem HD - już nawet Strong nie sprawia tylu niespodzianek co ten wynalazek. Najbardziej irytujący jest czas aktywacji. Ale jeśli ktoś tu napisał, że jest info "sprawdź instalację", to dekoder po prostu może nie widzieć sygnału. Oczywiście sprawdzenie w naszym punkcie odbywa się od ręki i w wielu przypadkach działa. Problemem może też być antena, jak już wiadomo w odstawkę idą anteny 60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. Może komuś pomogę.

 

Po przesiadce z dekodera SD na Pace PVR, brak kanałów HD poza HBO, Eurosport2 i AnimalHD. Wszystkie kanały SD dostępne. Kanały HD zaczynały się od 250. Oryginalny soft 146. Wczoraj aktualizacja softu na 147. Programy ustawiły się tak jak trzeba jednak na wszystkich poza HBO, Eurosport2 i AnimalHD brak sygnału. Kombinowałem tak jak doradzano na forum z reaktywacją, resetem dekodera. Jednak pomogła dopiero delikatna fizyczna korekta ustawienia anteny. Dodam, że jest to 60. I wszystko śmiga super.

Odnosnie Vod do wczoraj ściągnął się jeden film. Dzisiaj podłączyłem konwerter twin. Zobaczymy jak pójdzie:)

 

Pozdrawiam i wszystkiego naj

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...