Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, a co mam zrobić jak mam dobrze ustawioną antenę - siła 90% jakość 75% - działają mi wszystkie nowe kanały HD włącznie z planszami testowymi Planete, Domo itd, ale od rana nie działa mi HBO HD, paczka AXN, Sci fi, Universal, Foxlife ?...

wez dekoder pod pache skocz do kogos kto ma mozliwosc podlaczenia i zobacz jak u niego bedzie dzialac to masz rozwiazanie problemu a jak na odwrot to tez sprawa jest klarowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nie mam do kogo... dosłownie każdy z moich znajomych ma "kablówkę".

Idz do dowolengo punktu cyfry lub sklepow ze sprzetem napewno maja istalacje zrobiona i nie bede robic przeszkod ze sprawdzeniem nie mowie ze wszyscy maja ale powiem ci ze w markecie Auchan czy Real kazdy punkt n polsat cyfra maja instalacje i nie ma przeszkod zeby sprawdzic....MOwisze ze dokoder ok to co poz

staja kable karta i antena z tych najwazniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ste100, ale o czym Cyfra ma Cię informować? Brak sygnału jest ewidentnym przejawem złego ustawienia anteny. Operator nie ponosi przecież za to odpowiedzialności tak samo jak za niedziałający telewizor! Masz brak sygnału, sprawdź antenę albo wezwij fachowca który zrobi to za Ciebie skoro się nie orientujesz. A nawet jak sie nie orientujesz to dzwonisz na infolinie i powiedzą Ci to co pisze ja, że trzeba lekko skorygować antenę.

 

Z założenia antena powinna być ustawiona tak że nie ma takich sytuacji jak teraz że ktoś czegoś nie odbiera. Jeżeli jest taka sytuacja to znaczy że jednak antena była nieprecyzyjnie ustawiona, mimo że dotychczas odbierała większość kanałów.

 

U mnie też wczoraj nie było sygnału z tp.11. Wziąłem śrubokręt, poluzowałem obejmę konwertera, lekko go przekręciłem w jedną stronę, jak nie pomogło, to w drugą stronę i sygnał się pojawił. I nic innego nie zniknęło. Jakoś można. Tylko trzeba chcieć i wykazać trochę inicjatywy własnej, a nie wszystkiego oczekiwać od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nieudolność ? A skąd przeciętny abonent, który nie siedzi na Satkurierze ma wiedzieć, że trzeba antenę skorygować ? Była jakaś informacja od Cyfry ? Mail ? Cokolwiek ?

Przeciętny gość dzwoni na infolinię i mówi że mu nie odbiera i tyle.

Są też inne rzeczy. Moja antena jest zamontowana pomiędzy piętrami, a parter należy do sąsiada, który wyjechał, i nie mam możliwości zejścia na ogródek by wejść na drabinę i cokolwiek z tym zrobić. Kombinowałem więc z okna, ale nie jest było łatwo. Przeciętny zaś abonent Cyfry z pewnością nie będzie się wychylał z okna i korygował anteny, bo powie że nie po to tyle płaci, by same korygować nieswoje błędy.

Cyferka zmienia parametry wymagające korekty anteny, to niech cyferka przyśle instalatorów którzy to zrobią.

 

No niestety ale nie mam do kogo... dosłownie każdy z moich znajomych ma "kablówkę".

Idz do dowolengo punktu cyfry lub sklepow ze sprzetem napewno maja istalacje zrobiona i nie bede robic przeszkod ze sprawdzeniem nie mowie ze wszyscy maja ale powiem ci ze w markecie Auchan czy Real kazdy punkt n polsat cyfra maja instalacje i nie ma przeszkod zeby sprawdzic....MOwisze ze dokoder ok to co poz

staja kable karta i antena z tych najwazniejszych

 

 

Dekoder, kable i antena są w porządku. Dwa razy już zrobiłem tak jak mówisz, a ponieważ chciałem być pewien ściągnąłem monterów, którzy od razu powiedzieli że u mnie wszystko jest w porządku. Ostatni zaś był jakieś parę miechów temu i jeszcze konwerter mi wymienił, posprawdzał, ustawił, podokręcał.

Dzwoniłem dziś do niego i mówię że jest to samo co ostatnie dwa razy to powiedział że to znowu Cyferka...

A niestety do punktu Cyfry podejść nie mogę bo jakby to powiedzieć... mam zdecydowanie za daleko

 

Mi chodzą te wszystkie Weekendy, Gole, TVNy, Planete, Domo itd.

HBO HD, paczka AXN, Sci fi, Universal, FoxLife - tylko te nie chodzą.

Ale o czym Cyfra ma Cię informować? Brak sygały jest ewidentnym przejawem złęgo ustawienia antety.

To się sama w nocy przestawiła ?

Poza tym co mam korygować, skoro nowe programy chodzą wyśmienicie ?

Jak zacznę grzebać to na 100% wszystkie te Weekendy, Gole i inne mi znikną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a u mnie był monter 2 dni temu, który ustawił najlepiej jak się dało i co teraz znowu mam bawić się w ustawienia? U mnie sygnał jest słaby i skaczący, pojawia się napis zakodowane, ale chodzi o siłę sygnału, bo status kanału jest FTA. Bit Rate nie istnieje w tym momencie. Cały dzień działało z wysoką siłą sygnału, a teraz się okazuje, że antena źle ustawiona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, my się chyba za bardzo nie rozumiemy. Chodzi mi KAŻDY program z tp.11 /11411 GHz/. Każdy. Skoro zaś KAŻDY chodzi, to musi znaczyć że moja antena jest dobrze ustawiona, prawda ?

Więc co w takim wypadku mam korygować ?...

Nie chodzą mi zaś programy z 12265 /HBO HD i Foxlife HD/, 12188 /Paczka AXN/, 12322 /Sci Fi, Universal/. Do wczoraj chodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem. Wyszukałem, oczywiście znalazło jej bezproblemowo. Tyle że HBO HD ma czarną planszę, kodowanie FTA; AXN'y mają brak sygnału...

Sam nie wiem co zrobić bo monter mi mówi że to Cyfra, a infolinia mi mówi że to antena, a antena jest cool bo chodzą mi wszystkie nowe programy.

 

Robiłem już reaktywację karty, sprawdzałem ustawienia itp.

 

Nie wiem jakie macie dekodery oraz co się porobiło z waszymi antenami. Na moim Pace PVR HD WSZYSTKIE kanały działają. Antena 60 cm.

Nic się nie porobiło z antenami. Dekodery szaleją, może ich oprogramowanie - nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegos nie rozumiem tutaj monter kilka razy byl i za kazdym razem przyjezdza jak cyfra cos zmienia no sory kolego ale to troche dla mnie dziwne sa ustawialem antene jak mam cyfre od 2007 roku 80 cm tylko raz i powiem ci tak jak dodawali kanaly mialem tylko problem z bbc hd bo strasznie mi skakal pasek jakosci miedzy 40 a 60 na arivie to bylo jakis czas temu wtedy korygowalem ustawienie ale zawsze mialem obraz ale chcialem by byl jak najlepszy a tutaj monter i przestawiane za kazdym razem zastanawia mnie fakt czy fachowcy faktycznie sa fachowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowane 3 anteny, w tym 60 cm i wszystko działa w DVB-S i S2 bez problemu 8) Wystarczy trochę wiedzy i dobry miernik z pomiarem stopy błędów BER :D Może Twojemu instalatorowi brakuje jednej z tych 2 rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...