Skocz do zawartości

Kanały z podwójnym SID-em


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście że kanał NT1 nadawany z transpondera 11.681H wyszukuje się teraz podwójnie? Wszystkie wartości są te same, jedynie wartość SID się zmienia. Podobny przypadek dotyczy innych kanałów francuskich które zostały odkodowane jakiś czas temu: Europe2TV, NRJ12, Gulli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko chodzi mi o to że kanał jest wyszukiwany podwójnie przez odbiorniki cyfrowe. Spróbuj przeszukać transponder 12.245H i zobaczysz że Gulli i Europe2TV wyszukują się podwójnie. Wszystkie wartości są takie same, jedynie SID się zmienia. Ciekawe skąd takie rozwiązanie? Przecież kanał nadawany z tymi samymi pidV/pidA a jedynie z innym SID ma też wpływ na obciążenie transpondera. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jest to kopia tylko i chyba raczej za mocno to on transpondera nie obciaza. Fakt faktem, ze nie rozumiem takze po co oni robia te kopie. No ale moze maja taka frajde, ze jeden kanal jest na transponderze wiecej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podwójnym SID niektórych kanałów uznałem za przydatną dyskusję, dlatego też wydzieliłem osobny wątek. :wink:

 

Może trochę przesadziłem z faktem że takie nadawanie może obciążać transponder, ale przez to mamy jeszcze większy bałagan. Wystarczy już nam cały pakiet kanałów włoskich który też nie potrzebnie zaśmieca listę w dekoderze.

 

Wczoraj wieczorem przeszukałem cały HotBird i także zauważyłem że kanał Arte z 11.623V 27500 wyszukuje się podwójnie.

Podobna sytuacja jest także na Astrze w pakiecie CanalSat. Np; na transponderze 11895 V 27500. Tutaj mamy kanały W9, Europe2TV, TF1, M6. Poza tym na transponderze 12.012 V 27500 mamy France2, France3. Jest jeszcze wiele kanałów francuskich dublowanych przez CanalSat tylko że już nie chcę być aż tak dokładny :lol:

Jest to jakaś głupota stosowana przez nadawców TV. Na HotBirdzie już teraz panuje ostry bałagan, aż strach pomyśleć co będzie gdy wszystkie już transpondery będą pracowały w DVB-S2? Kiedyś tak będzie. Na razie jakby nie patrzeć mam zaśmieconą listę programów z podwójną wartością SID kanałów nadawanych z HotBirda: Arte, BFM TV, NRJ12, Gulli, Europe2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne SID mają też kanały Canal +, Canal + Film i Canal + Sport naszej rodzimej Cyfry +, tylko wyszukują się pod różnymi nazwami. Np.: "H test 1" to Canal +. Mnie to bardzo denerwuje, ale to pikuś w porównaniu z np.:

 

' 'SexySat3 (chodzi o te znaczki na początku). Po wyszukaniu i posortowaniu alfabetycznie takie bzdety ładują się na początek - bezczelny zabieg mający na celu właśnie w ten sposób podbicie pozycji kanału po sortowaniu.

 

Co do SID - w sumie miejsca to nie marnuje - tylko dodatkowy wpis w tablicach PAT, SDT i ew. EIT (jeśli kopia ma także EPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...