Skocz do zawartości

Co kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, juz od dawna zbieram kase i wreszcie mam kilka wolnych setek i chcialbym kupic Skystar HDTV (dobry wybor??) mam telewizor lcd toshiba 37' WL66z dlatego zalezy mi na hd. I teraz moj problem komputer jest w innm pokoju niz tv, a cchcialbym polaczyc tv z kompem, poniewaz mam grafe GF 7950GT ktore ma zlacze hdmi kusi mnie zeby kupic taki kabel tylko jaki i czy napewno jest to dobry wybor, problem tylko w tym ze trza by z 7metrow tego kabla i sciany wiercic.

Kolejny problem to konwenter do satelity teraz mam jakis zwykly i podlaczony do cyfrowego polsatu ktorry jest w jeszcze innym pokoju :) czyli trza kupic chyba twina, ale wlasnie jakiego i czy dobry pomysl z tym?? Troche sie rozpisalem ale licze przeczytacie i pomozecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkyStar HD może być, ale pamiętaj, że musisz mieć bardzo mocny komputer, aby pociągnął HDTV, no i do tego dochodzi fakt, że oferta póki co w HDTV z kanałów niekodowanych jest raczej kiepściutka...

 

Anyway będziesz musiał zmienić sobie konwerter na Twin - wtedy jeden kabel pójdzie do CP a drugi do komputera ze SkyStar HD.

 

Co do samego połączenia komputer LCD się nie wypowiem - nie specjalizuję się w tej branży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin to taki konwerter który odbiera z dwóch satelitów jednocześnie a ściślej z satelitów położonych na różnych szerokościach geograficznych, czyli np. HotBirda (CP,n,C+) i Astrę (tvtrwam, Eurosport, od diaska niemieckich). Poza tym pozwala na podłączenie dwóch tunerów a o to ci chodzi. Koncentryk to kabel który idzie do konwertera i tunera a F-ka to ta końcówka którą wkręca się na koncentryk i podłącza do tunera. Do zwykłej anteny też zresztą idzie koncentryk.

 

A twin będzie ci potrzebny bo strzelam, że tuner CP nie ma przelotki która pozwoliłaby na podłączenie karty tanim kosztem - wystarczyłby tylko kabel. Ale wtedy nie mógłbyś odbierać jednocześnie i tu i tu wszystkiego. Są pewne zależności w takim wypadku pomiędzy tym co akurat oglądasz na CP a tym co mógłbyś na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiec to kumam, a jak z kablem ktorym polacze komputer z tv lcd?? jezeli koncowka od kabla hdmi jest taka szeroka to musze takie otwory tez duze w scianie wiercic?? wtedy musialbym sie przez dwie sciany przebijac. A na temat roznych kabli tez bym troche posluchal dobroci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest to urządzenie które pozwala na podłączenie więcej niż jeden konwerter do odbiornika satelitarnego. Sterowanie takim przełącznikiem odbywa się z tunera satelitarnego. Jest wiele przełączników umożliwiających podłączenie różnej liczby konwerterów, np: ten który pozwoli nam na zainstalowanie czterech pojedyńczych konwerterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Być może myślę o zakupie Łączówki F-F - (tzw. beczka). Tutaj link: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=44&id=132

Jeśli takie coś zastosuję w celu połączenia dwóch kabli antenowych to czy nie stracę na sile oraz jakości sygnału??? Będzie wszystko ok, normalnie?? Mogę spokojnie łączyć??

Jak stosować?

Proszę o odpowiedź. :wink:

 

A już dzięki, znalazłem temat, który tego dotyczy - tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2457 Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nikt nie pomoze?? co lupiej kupic d-sub czy dvi czy hdmi?? i jakie te kable zeby mnie za drogo nie wynieslo?? da sie glowki kabli jakos zdemontowac zeby przez sciane latwiej weszly??

 

mam kartę graficzną ze złączem DVI, które jest kompatybilne z HDMI z wyjątkiem tego, że pzresyła tylko obraz. dzwięk musialbym puścić z dźwiękówki. Jesli w karcie graficznej masz hdmi, to możliwe, że tym wyjściem prześlesz sygnał i audio i video do tv. Najlepiej jest wejsc na allegro i znalezc kartę która posiadasz i zadac pytanie sprzedającemu. powinien znac odpowiedz. ewentualnie zajrzyj do instrukcji i sprawdz czy tam nie ma odpowiedzi. Jesli masz hdmi w karcie to lepiej kupic kabel hdmi-hdmi i ewentulnie przejsciowke hdmi-dvi na w razie w. jesli hdmi to przyszlosc to po co "inwestowac" w cos starszego mimo ze jest kompatybilne. kiedys kupisz sobie kino domowe obslugujące hdtv i kabel hdmi-hdmi ci sie przyda.

 

@gruby4567

nie ma takiego kabla. z tego co mi sie wydaje euro to złącze analogowe, a hdmi cyfrowe. nie daloby sie tak zrobic ze sygnał w kablu zmienialby sie z cyfrowego na analogowy. z drugiej strony hdmi to standard cyfrowy wiec po co zmieniac go znow na analogowy i pogarszać. ostatnio przeprowadzilem experyment za pomocą kuzyna. jego dvd ma mozliwosc puszczania sygnału w standardzie hdready czyli 720p. ustawilismy tak w opcjach dvd a potem poprzez euro taki sygnał poszedł na zwykły tv. było źle, wszystko sie zamazało. tak jakbyś ustawił za dużą rozdzielczość na za małym monitorze. Tak wiec dzieki temu doswiadczeniu wiesz, ze nic to nie da.

Jest jeszcze ponoc druga opcja. tv z gniazdem komponent albo kompozyt (nie jestem pewnie co slyszalem, muszę doczytać później). ponoc potrafi równiez przeslac sygnał cyfrowy w tym hdmi. sprawdz czy masz cos takigo.

No i jeszcze jedna sprawa.

Są tv z hdmi, które nie potrafią odebrać sygnału z PC. smutna prawda. lepiej najpierw poczytać na forach i sie dowiedziec by nie kupic kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Być może myślę o zakupie Łączówki F-F - (tzw. beczka). Tutaj link: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=44&id=132

Jeśli takie coś zastosuję w celu połączenia dwóch kabli antenowych to czy nie stracę na sile oraz jakości sygnału??? Będzie wszystko ok, normalnie?? Mogę spokojnie łączyć??

Jak stosować?

Proszę o odpowiedź.:wink:

 

A już dzięki, znalazłem temat, który tego dotyczy - tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2457 Dzięki :wink:

 

Na małym odcinku kablu nie/ma róznicy.

Ale na większym możesz stracić kilka procent siły i jakości, lub też nie.

I tak nie odczujesz tego.

Ja mam 32% na Hipasacie i obraz - żyleta.

Czasami szatkuje ale jest ok

 

najlepiej jakiś z Hollexu

Dostajesz za to w łape? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...