Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Oj, nie denerwujcie się, za jakiś czas wszyscy zobaczycie reklamówkę.

Na koniec reklamówki pojawiły się dwa loga po lewej Polsatu, a po prawej też Polsatu z tym, że w prawym dolnym rogu był znaczek HD chyba lekko przechylony w prawo.

 

@Bartek Miałem na myśli jakość czyli niski bitrate, czy nadawanie w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo lektor wypowiada takie zdanie (niedokładny cytat): "Liga Mistrzów powraca na antenę i w jakości HD - w Polsacie HD". Czy to mogła być pomyłka? Zobaczymy... mam jednak nadzieję, że to nie pomyłka

 

Projekcik logo: beznazwyi.png

 

Przy okazji: Cyfrowy Polsat jest jedyną platformą, która pozwala zobaczyć nowości przed oficjalnym komunikatem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby LM byłaby w Polsacie HD (jeśli ruszy) to ten kanał musiałby być dostepny dla wszystkich abonentów CP posiadających dekoder HD bo Polsat ma prawa dla stacji otwartej. Jęsliby chcieli go dodatkowo udostępniać abonentom to zapłaciliby ogromne kary nie tylko Uefie, ale także N bo to oni mają pakiet dla stacji kodowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek Miałem na myśli jakość czyli niski bitrate, czy nadawanie w 4:3.

 

Standardem staje się w kategorii DVB-S2 i MPEG-4 emisja 5 kanałów HD wymienialnych na 5x5 kanałów SD. Czy jest to odpowiedni standard - tego nie rozst[beep]m. Przyznam jednak, że nie spodziewam się innego stanu rzeczy w Cyfrowym Polsacie. Na potrzeby kanałów HD Cyfrowy ma 1 częstotliwość. Musi nadawać na niej Polsat HD, Polsat Sport HD, HBO HD. Emituje też kanał testowy. Prędzej czy później będzie to 5 kanałów. Jeśli nie za 4 tygodnie to parę tygodni później ;-).

 

A co do 4:3 to jest to nieuniknione jeśli zdecydują się na emisję [beep]likatu Polsatu oryginalnego. Tego się spodziewam i uważam taki krok za słuszny - bo uważam, że po prostu dojście do stuprocentowej ramówki w HD w stacji ogólnej musi trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak na razie nie wiadomo jaka będzie ramówka Polsatu HD, więc nie ma o czym pisać. Jedyne co wiadomo to, że w Środy o 20:45 będą mecze Ligi Mistrzów, a i pewnie znajdzie się miejsce dla Kiepskich i Pierwszej miłości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zastąpić słonko jakimś fajnym stylizowanym i dużym HD, ale spoko takie też może w ostateczności zostać, bo w końcu najważniejsza jest sama treść programu. Ciekawe czy będzie normalnie uruchomiony jako całodobowy kanał czy tylko okazyjnie do transmisji w HD no i wreszcie czy będzie dostępny bez dopłat, myślę że powinno tak być jeżeli zależy im na oglądalności a poza tym to w końcu podstawowy kanał na platformie. A dodatkowo mogliby się pochwalić w reklamie że kanały HD są już dostępne w pakiecie Familijnym za złotówkę z groszami dziennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już narzekania że logo nie takie, że nadawanie, że format. Ja się cieszę że w końcu ruszy. A z ocenami wstrzymajmy się do chwili startu i zapoznaniu kanału. Moja prośba do Polsatu aby ten kanał dla odbiorców z dekoderami HD był za darmo lub chociaż 3 zł\miesięcznie wtedy biorę to :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby LM byłaby w Polsacie HD (jeśli ruszy) to ten kanał musiałby być dostepny dla wszystkich abonentów CP posiadających dekoder HD bo Polsat ma prawa dla stacji otwartej. Jęsliby chcieli go dodatkowo udostępniać abonentom to zapłaciliby ogromne kary nie tylko Uefie, ale także N bo to oni mają pakiet dla stacji kodowanej.

 

Można na to spojrzeć z dwóch stron:

Z jednej masz rację bo wychodzi na to że nie powinni czerpać korzyści z licencji która jest na kanały otwarte,

Z drugiej strony udostępnią LM w kanale otwartym a HD mogą potraktować jako opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moja prośba do Polsatu aby ten kanał dla odbiorców z dekoderami HD był za darmo lub chociaż 3 zł\miesięcznie wtedy biorę to :brawo:

W reklamie podanej wyżej jest powiedziane, że za darmo. Czy na stałe ? Na początku i tak prawie zawsze każdy nowy kanał jest za darmo przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten test w hd musiał to być Polsat HD, a dodatkowo zmieniają transponder Superstacji zwolniając miejsce na nowy kanał Polsatu. Ja to tak rozumiem. A najbardziej prawdopodobny start tego kanału to właśnie 16 września 2009 jak na obrazku.

Z drugiej strony udostępnią LM w kanale otwartym a HD mogą potraktować jako opcję

Własnie tak robiła Tvp puszczając LM w Tvp HD, ale nie na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
niestety mnie nie stać na dekoder HD

Dzierżawa dekodera przy umowie na pakiet Familijny wynosi 99 zł, więc to nie takie bajońskie sumy.

Dobre kanały SD i HD. Im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co na temat PolsatHD pisze :arrow: dvbnews.pl

Polsat HD od września?

 

Prawdopodobnie we wrześniu br. ruszy zapowiadany od dawna przez Telewizję Polsat kanał w wysokiej rozdzielczości - Polsat HD. Będzie to druga, po Polsat Sport HD, stacja telewizja tego nadawcy nadawana w HD.

 

Uruchomienie Polsat Sport HD i Polsat HD zapowiadano już na jesień 2007 roku, jednak od dwóch lat wystartowano jedynie z pierwszą stacją. W tym roku 10 urodziny obchodzi Cyfrowy Polsat, do oferty, którego na pewno dołączy Polsat HD. Z zapowiedzi sprzed dwóch lat wiadomo, że stacja będzie nadawana w rozdzielczości 1980x1080 pikseli, a ramówka będzie inna niż głównego Polsatu.

 

Technologia High Definition to istotny etap w rozwoju telewizji, dlatego już od dawna przygotowywaliśmy się do startu z usługami HD. Ich wcześniejsze wprowadzenie nie miało uzasadnienia ekonomicznego, ale teraz oceniamy, że nasz rynek jest już gotowy do przyjęcia tej technologii. - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

 

Polsat HD będzie dostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu oraz sieci kablowych. Zapewne na platformie satelitarnej przez pewien czas wszyscy abonenci uzyskają do niego darmowy dostęp, a następnie zostanie wprowadzona opłata, możliwe, że w wysokości 6 zł/m-c. Ostatnio pojawiły się również informacje o wprowadzeniu nowych pakietów do oferty, co może wskazywać, że oba kanały HD Polsatu mogą być dostępne w jakiejś nowej opcji.

 

Polsat Sport HD w tej chwili dostępny jest w ofercie Cyfrowego Polsatu i wielu sieci kablowych. Opłata za dostęp do kanału drogą satelitarną wynosi 6 zł/-mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów UEFA bezpłatnie tylko w Polsacie :shock: słowa lektora wypowiedziane pod koniec zapowiedzi. Polsat HD skoro już ma ruszyć to na pewno wystartuje przed 16 września. Swoją drogą fajnie, że (chyba) będzie, ale ja na razie podchodzę do tego sceptycznie. Pożyjemy zobaczymy, oby im się udało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...