Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli by do tego doszło (Z jednej strony to info z Super Expressu, a z drugiej nie sfingowali by chyba wypowiedzi Kmity?) to była by to taka żenada jakich mało. Dla mnie Pay-per-view za transmisje sportowe to dodatkowy abonament do opłaty abonamentowej. To po co w takim razie były by dwie stacje sportowe? (Nie mówię tu o trzeciej ,bo ona jest tylko na futbol ukierunkowana) To w którejś z nich musi być cała gala i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna walka Pudziana już w systemie PPV?

 

Polsat planuje wprowadzić w tym roku, przy okazji niektórych transmisji sportowych, system "pay per view", czyli "płać za oglądanie". Niewykluczone że na pierwszy rzut pójdzie z niecierpliwością przez wszystkich oczekiwana kolejna walka Mariusza Pudzianowskiego w MMA. Walka "Dominatora" w MMA przyciągnęła przed telewizory ok. sześć milionów widzów i okazała się telewizyjnym hitem. Fani już czekają na następną konfrontacje naszego strongmana.

 

"Nie wykluczam, że po raz pierwszy w Polsce zrobimy transmisję pay per view. Musimy to jeszcze skalkulować, ale jeśli kilkaset ludzi zapłaci za obejrzenie walki, wpływy mogą być takie same lub większe, niż z oglądanej przez kilka milionów transmisji w kanale otwartym" - mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

 

Ile może kosztować taka przyjemność? Kmita zapytany o koszt obejrzenia kolejnej walki Pudzianowskiego odpowiada: "Myślę, że około 10 złotych. Czyli w cenie dobrego filmu".

 

PPV jest to system, w którym telewidz uiszcza jednorazową opłatę za obejrzenie danego programu. Jeśli Polsat zdecyduje się na taką transmisje, trzeba będzie być posiadaczem dekodera cyfrowego który umożliwi zamówienie takiej usługi.

dvbnews.pl

 

Na pewno najbardziej chodzi o sprawdzenie jakie zainteresowanie miała by ta walka w systemie PPV, by mieć odpowiedź na to czy wprowadzać kolejne tego typu transmisje. Swoją drogą to także pewnego typu innowacja, no i ten prestiż że jako pierwsi w Polsce wprowadzili tego typu transmisje 8) Tylko żeby zaraz się nie okazało że to co normalnie było na kanałach sportowych Polsatu będzie sprzedawane pojedynczo za opłatą dodatkową, chociażby te 10zł. Nie zdziwię się jak zaraz będą oferować mecz Plus Ligi za opłaceniem dostępu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzowie Polsatów Sport w kablówkach będą jeszcze bardziej wk***ieni niż są już teraz. Po uruchomieniu Polsatu Futbol, piłkę przeniesiono na kanał futbolowy i oferta sportowa Polsatów Sport nieco zubożała, a większość kablówek nie ma podpisanej umowy na Polsat Futbol, nawet jeżeli jakaś sieć posiada ten kanał w ofercie to i tak widzowie nie mają dostępu do kilku meczów jednocześnie gdyż w kablówkach nie ma polsatowskiego PPV. Teraz jeżeli główne gale bokserskie przeniosą do PPV, to żeby zobaczyć walkę trzeba będzie nie tylko wyposażyć się w dekoder CP ale dodatkowo za walkę zapłacić.

No ale cóż, CP jako dominator na polskim rynku telewizji cyfrowej bierze przykład z rynków zachodnich, m.in. z USA, gdzie wielkie sieci telewizyjne mają z organizowania pokazowych gal potężne pieniądze właśnie dzięki pokazywaniu ich w systemie Pay Per View.

 

Nie oznacza to jednak, że Polsat Sport nie wyemituje gali, myślę że będzie ją retransmitował np. z 2-godzinnym opóźnieniem, dzięki czemu widzowie będą mogli zobaczyć wszystkie walki z gali ale nie na żywo, na żywo będzie "za opłatą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy naszą superową "tanią" platformę Cyfrowy Polsat.

Widać że po ostatniej gali polsat nie nachapał się pieniążków z reklam. Pewnie za mało było, mógł przecież w najmniej ciekawych miejscach wpakować też trochę reklam, ludzie i tak to kupują więc czego się bają. 25 minut a 35 minut reklam w 1 godzinie nie zrobi już większej różnicy

Teraz szuka sposobu jak by tu więcej zarobić na naiwności...

Ciekawe czy w ich słynnym "VOD" też wpakują troszkę reklam ?? Przecież przysłowiowe 10 zł za tak słynne widowisko i to w "cyfrowej" jakości obrazu i dźwięku jakie serwuje ta platforma powinno być przynajmniej ze 20 zł

 

Oczywiście brawa dla Polsatu, róbcie tak dalej :lol2:

 

Przetestowałem tą platformę przez rok i wyrobiłem sobie bardzo śliczne zdanie o niej.

Biedaki wydzwaniają co jakiś czas czy nie wrócę lub czy nie mam jakiś znajomych czy by nie chcieli podpisać umów....

Niestety nie mam sera by powiedzieć że nie znam żadnego :censored: by go na to namówić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardziej idiotycznych pomysłów w tej części świata,

ale winowajcą tego chorego pomysłu po części jest Pudzian- miał tłuc ( raczej pukać) Najmana przez kilka rund aby zmieściło się kilkanaście reklam za grrrrrube miliony a na koniec zrobić wielkie show i totalną rozpier-duchę, lecz Mariusz zaczął ... od końca :( i spier :censored: cały finansowy plan.

Znając już jego możliwości wolą drugi raz nie ryzykować i wziąć kasę od NAS - którzy już raz zapłacili za posiadanie kanału Polsat Sport a teraz każą płacić drugi raz za to że coś będziemy mogli zobaczyć .

Jeśli chodzi o mnie to mogą mnie w d... cmoknąć a i tak grosza nie dostaną.

 

Ps. Zanim ten chory pomysł wprowadzą w życie już dziś apeluje do wszystkich aby pod żadnym pozorem nie wykupywali transmisji nawet za mniejsze pieniądze niż 10 zł.

Jeżeli abonenci CP zbojkotują tę transmisję to odechce im się wprowadzania na przyszłość głupich amerykańskich pomysłów. :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki apel nic nie da. Aktualnie na forum jest 10601 użytkowników (dane z 18:15) załóżmy że połowa z nich (zakładamy że połowa to 5300 userów) to aktualni lub obecni abonenci CP to tak naprawdę na tym forum jest ledwie ponad promil :shock: ogólnej liczby posiadaczy dekoderów CP - 3,6 mln (na dekodery po umowie FTA też można zamawiać usługi VOD czy jak tam to zwał). Gdzie tu reszta :?: Co nawet twojego apelu nie przeczytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardziej idiotycznych pomysłów w tej części świata,

ale winowajcą tego chorego pomysłu po części jest Pudzian- miał tłuc ( raczej pukać) Najmana przez kilka rund aby zmieściło się kilkanaście reklam za grrrrrube miliony a na koniec zrobić wielkie show i totalną rozpier-duchę, lecz Mariusz zaczął ... od końca :( i spier :censored: cały finansowy plan.

Znając już jego możliwości wolą drugi raz nie ryzykować i wziąć kasę od NAS - którzy już raz zapłacili za posiadanie kanału Polsat Sport a teraz każą płacić drugi raz za to że coś będziemy mogli zobaczyć .

Jeśli chodzi o mnie to mogą mnie w d... cmoknąć a i tak grosza nie dostaną.

 

Ps. Zanim ten chory pomysł wprowadzą w życie już dziś apeluje do wszystkich aby pod żadnym pozorem nie wykupywali transmisji nawet za mniejsze pieniądze niż 10 zł.

Jeżeli abonenci CP zbojkotują tę transmisję to odechce im się wprowadzania na przyszłość głupich amerykańskich pomysłów. :!::!::!:

 

Ja na pewno bym nie bojkotował. Jestem wielkim zwolennikiem PPV. Liczę na szybkie wprowadzenie PPV do CP.... z reszta przeszedł bym do każdej innej platformy jeśli tylko by oferowali tą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno bym nie bojkotował. Jestem wielkim zwolennikiem PPV. Liczę na szybkie wprowadzenie PPV do CP.... z reszta przeszedł bym do każdej innej platformy jeśli tylko by oferowali tą usługę.

Zależy co by było w ofercie PPV bo chyba nie tylko boks i Liga Europejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na pewno bym nie bojkotował. Jestem wielkim zwolennikiem PPV. Liczę na szybkie wprowadzenie PPV do CP.... z reszta przeszedł bym do każdej innej platformy jeśli tylko by oferowali tą usługę.

 

Ja nie miałem na myśli usługi PPV tylko wykorzystywanie jej do płatnych transmisji sportowych

PPV miało służyć jako domowa wypożyczalnia filmów a nie sposób na zdzieranie od nas szmalu za transmisje live :evil:

 

Ps. Co do bojkotu - to skoro w sprawie "koniec PZPN" było to przez internet możliwe to i w tym temacie coś można rozkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy tutaj pisze cie o bojkocie takie rozwiazania od dawna funkcjonuja na zachodzie sky, sky deutschalns, sky italia, canal sat i inne prlatfromy podobnie jest w usa gdzie walki bokserskie sa w hbo w ppv wiec to naturalna sciezka rozwoju,

 

a nie ma co bojkotowac tutaj tego bo to i tak nic nie da to moze zaczneimy n lub c+ bojkotowac za to ze premiery nie sa odrazu w c+ filmach czy n filmach tylko sobie jakies VOD wymyslili ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naturalna sciezka rozwoju"... A to czemu niby w C+ i n nie ma takiego zabytku jak PPV, mimo że stoją na dużo wyższym rozwoju technologicznym niż CP? :> Poza tym coś mi się wydaje, że pomysł z filmami w PPV Cyfrowego Polsatu nie wypalił, mimo wszelkim zabiegom i żeby poprawić renomę usługi i od razu się nie poddać CP szykuje taki oto swój wymysł, który może i przyniesie mu dochody, bo nie jeden skusi się żeby zobaczyć 40-kilkusekundową walkę, ale na pewno jakimś wielkim osiągnięciem nie jest. Ponadto Polsat coraz bardziej zaniedbuje swój kanał Polsat Sport (chyba za dużą widownie już mają). Najpierw utworzyli kolejny kanał Polsat Futbol, żeby ludzie nie mieli za dobrze, a teraz jeszcze wymyśla walki w PPV... :/ O abonentach kablówek nie będę już wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalny krok rozwoju kazdej platformy mysle ze filmy sie dobrze sprzedaja sam wiem bo nie niektore mimo ze juz ogladalem kiedys w kinie, wykupilem u nich kilka juz filmow i mysle ze z tych kilku milionow niech co 10 osoba kupi film, a sa rozne tytuly wiec sport zawsze moze sie sprzedawac w USA Hbo ma swoje kanały PPV na ktorych serwuja walki bokserskie i tam sie to przyjelo to i tu sie przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z bardziej idiotycznych pomysłów w tej części świata,

ale winowajcą tego chorego pomysłu po części jest Pudzian- miał tłuc ( raczej pukać) Najmana przez kilka rund aby zmieściło się kilkanaście reklam za grrrrrube miliony a na koniec zrobić wielkie show i totalną rozpier-duchę, lecz Mariusz zaczął ... od końca :( i spier :censored: cały finansowy plan.

Znając już jego możliwości wolą drugi raz nie ryzykować i wziąć kasę od NAS - którzy już raz zapłacili za posiadanie kanału Polsat Sport a teraz każą płacić drugi raz za to że coś będziemy mogli zobaczyć .

Jeśli chodzi o mnie to mogą mnie w d... cmoknąć a i tak grosza nie dostaną.

 

Ps. Zanim ten chory pomysł wprowadzą w życie już dziś apeluje do wszystkich aby pod żadnym pozorem nie wykupywali transmisji nawet za mniejsze pieniądze niż 10 zł.

Jeżeli abonenci CP zbojkotują tę transmisję to odechce im się wprowadzania na przyszłość głupich amerykańskich pomysłów. :!::!::!:

 

Nawet jeżeli 90% abonentów posłucha to i tak nawet jeżeli tylko co dziesiąty abonent wykupi to i tak przynosi ponad 3 miliony zł przychodu.

Jedyna nadzieja w tym, że znaczna część abonentów to osoby starsze i ludzie którzy są kompletnymi laikami w dziedzinie TV cyfrowej i skoro nie potrafią wykupić filmu w usłudze VOD to nie wykupią też transmisji sportowej. Sądzę jednak że w Wydarzeniach poleci odpowiedni instruktarz jak to zrobić ;)

 

Ja byłem zwolennikiem wprowadzenia eventów w PPV ale raczej chodziło mi o koncerty, spektakle teatralne i transmisje sportowe, których do tej pory brakowało na kanałach platformy. Ot np. gale z udziałem Vitalija Klitschki, do których praw nie nabył Polsat Sport i które abonenci CP musieli oglądać w niemieckim RTL-u.

Jeżeli pomysł się przyjmie to istnieje duża obawa, że kanały Polsat Sport zostaną poważnie odchudzone o największe transmisje sportowe na żywo, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPV za świerze hity kinowe, koncerty, teatr -TAK, PPV za sport-NIE . Co mnie obchodzi co jest w Sky Deutschland czy Sky Italia ? Tam na zachodzie to chociaż porządnie zarabiają i nie mają co z pieniędzmi robić. CP ma 3 kanały sportowe za które płacimy abonament i to za ten abonament + reklamy (które na tych kanałach są w takiej ilości, że wstyd) należą nam się ekskluzywne transmisje sportowe w tych kanałach. A tu jak już jest coś bardziej renomowanego , jak F1 to od razu to na Polsacie też pokazują. My płacimy, cały naród ogląda. Ja rozumiem mecze narodowych reprezentacji, to co innego, ale Kubica już nie koniecznie musi być dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...