Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Technicy Cyfrowego Polsatu popełnili błąd. Na 106 pozycji wśród kanałów HD tymczasowo miał zostać umieszczony kanał TVP HISTORIA, puki nadaje w DVB-S2! A umieszczono tam omyłkowo Religia TV. Myślę że zostanie to wkrótce poprawione. Informacja nie jest na 100% potwierdzona, ale zamieszczam ją bo sytuacja wydaje mi się oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery HD ma jakieś 1 mln 200 tys abonentów CP, dalej trwa dość masowa wymiana więc myślę że TVP Historia w DVB-S raczej nie będzie a będzie lecieć z DVBS-2,

 

Ci co nie mają dekoderów HD zazwyczaj mają pakiet mini gdzie nie bedzie pewnie tvp historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11508 chyba nie mają już miejsca na nowy kanał. Stawiam, że zaczekają aż w sprawie "TVP Historia" z "TVP" dogada się też "Cyfra+" i będą ją brać np. z 11488 :D .

 

Stawiam też, że gdy tylko "TVP Historia" znajdzie się we wszystkich platformach i na transponderze w "DVB-S" na "Hot Birdzie" nastąpi szybkie przekształcenie kanału na "TVP Dokument" i niestety zakodowanie go na "Astrze" (pisałem o tym kilka dni temu w wątku o "TVP Historia")...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes maja maja TVN warszawa znika z satelity a znajduje sie na 11508 zniknie rózniez z tej czestotliwosci Blue Hustler ktory juz od jakiegos czasu pobieraj od tp CP

 

@eMTi tak zgadza sie TVP Historia jest kanałem SD ale eNka ma go na tp w DVBS2 wiec dekodery SD nie obsługuja tego formatu tylko DVBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP, na którym jest TVP Historia nadaje w standardzie DVB-S2 oraz w kompresji MPEG-4, co od razu nie oznacza, że wszystkie kanały na tym TP są kanałami HD. Za to czy kanał jest kanałem HD czy nie odpowiada rozdzielczość. W Polsce w DVB-S2 oraz w MPEG-4 nadają głównie kanały HD i dlatego wielu błędnie myśli, że jak coś jest nadawane w tych standardach to od razu mysi to być kanał HD.

Chyba, że się mylę? Jeśli tak to proszę mnie poprawić, bo też dopiero się uczę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes maja maja TVN warszawa znika z satelity a znajduje sie na 11508 zniknie rózniez z tej czestotliwosci Blue Hustler ktory juz od jakiegos czasu pobieraj od tp CP

 

Racja, zapomniałem, że "TVN Warszawa" będzie wyłączony (chyba z końcem maja, tak???), więc pewnie wtedy w jego miejscu pojawi się "TVP Historia", dołączy do "Cyfry+" i zmieni się w "TVP Dokument" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP Historia jest tylko i wyłącznie SD, więc o co Ci chodzi?

 

Owszem jest w SD ale N-ka ma przekaz tego kanału na swoich częstotliwościach w MPEG4 czyli DVB-S2, w tej samej kompresji i z tej samej częstotliwości nadawany jest również kanał Discovery Historia również w DVB-S2 (MPEG4), tych programów dekodery SD nie "odczytują" potrzebny jest dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP Historia jest tylko i wyłącznie SD, więc o co Ci chodzi?

 

Owszem jest w SD ale N-ka ma przekaz tego kanału na swoich częstotliwościach w MPEG4 czyli DVB-S2

Muszę sprostować, bo się mylisz - MPEG4 to nie czyli w DVB-S2 - jak napisałeś. Bo to, że kanał jest w kompresji MPGE4 nie znaczy, że musi być w DVB-S2, przykładem jest np. MTVNHD - nadają w MPEG4, a wcale nie jest w DVB-S2, a tylko w DVB-S. :) O ile dobrze pamiętam, to z canal+filmHD i canal+ sportHD, było podobnie, na początku nadawali właśnie w MPEG4 ale w DVB-S i kanały te dało się oglądać na kartach DVB-S (skystar1). Z czasem dopiero przełączyli te kanały w DVB-S2. Fakt jest taki, że kanałów z kompresją MPEG4 i w DVB-S jest niewiele ze względu na zajmowane miejsce na transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...