Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie o możliwości eksmisji WiFi Premiumbox'a


qnaro1
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów.

Moje pytanie tyczy się badziewia na które, niestety, dane było mi się nabrać.

Posiadam WiFi Premiumbox PVR ADB4740SF i kartę Cameleon, niestety sh.t ten potrafi się w ciągu dnia 3-4 razy zrestartować, oczywiście najczęściej w najmniej odpowiednich momentach. Serwis usterki nie dopatrzył się, twierdzą że dekoder może się zresetować z uwagi na "jakieś dociągane aktualizacje" . (w sumie to mnie to nie zdziwiło gdyż to już kolejny sprzęt spod znaku N/NC+ który nie działa poprawnie) Rozłożyłem ręce i stwierdziłem że chyba najwyższy czas iść w sprzęt niezależnego producenta. Czy jest sens aby z posiadaną kartą porywać się na zakup jakiegoś niezależnego tunera w kwocie do 700zł? Czy jakikolwiek tuner obsłuży posiadaną kartę, czy są one teraz parowane z tunerem i będę skazany na kolejne wizyty w serwisie z tym "czymś" które otrzymałem od NC+ jako "najbardziej zaawansowany dekoder na rynku" ?

Dodatkowo dobija mnie fakt że obraz z tego pudła ma sporo gorszą jakość od zwykłego starego NBOX recordera, i nie jest to tylko moja odosobniona opinia, choć oczywiście serwis jak i konsultanci na linii pomocy technicznej twierdzą że to niemożliwe i w stosunku do starego dekodera nastąpiła WYRAŹNA poprawa jakości wyświetlanego obrazu :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sytuacja z dekoderami od nc+ to jest dramat. Jakby można było korzystać na 100% z niezależnych dekoderów to można by olać temat, a tak...Mam Sagema 74, który regularnie wyłącza się w nocy. Otworzyłem oddzielny wątek na ten temat, więc nie będę się rozpisywał. Napisałem o tym na forum nc+. Gość od nich zadowolony napisał, że dowiedział, iż to normalne działanie tego dekodera. Super! Jeśli czegoś nie mogę obejrzeć to nagrywam, ale dekodery nc+ skutecznie to uniemożliwiają.

Odpisałem kulturalnie, lecz stanowczo co myślę o ich sprzęcie i że ograniczają mi dostęp do czegoś za co płacę. Niestety już nie mogę zalogować się na forum nc+. Nie wiem czy to przypadek...:). Brawo nc+! Najnowocześniejsza platforma, czy jakoś tak....:) Rozwiodę się z nimi, bo nie trzymam z amatorami:) Kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpisałem kulturalnie, lecz stanowczo co myślę o ich sprzęcie i że ograniczają mi dostęp do czegoś za co płacę. Niestety już nie mogę zalogować się na forum nc+. Nie wiem czy to przypadek... :). Brawo nc+! Najnowocześniejsza platforma, czy jakoś tak.... :) Rozwiodę się z nimi, bo nie trzymam z amatorami:) Kompromitacja.

 

Nie, to nie przypadek. Na forum nc+ każdy użytkownik, który wyrazi się tam krytycznie (choćby nawet w pełni kulturalnie) na temat sprzętu dedykowanego oferowanego (czyt. wciskanego) przez platformę nc+, jak i na temat samej tej platformy, dostaje "z urzędu" bana na tymże forum... :shock::?:/

To tylko świadczy o tym, jak ta platforma traktuje swoich klientów... :roll:

 

Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:shock: :shock: :shock: :shock: Takie buty? Taka buta? A to nie wiedziałem, że takie numery tam mają miejsce. UOKiK ma pole do popisu w takim razie. Żeby się w nc+ nie zdziwili, jak przyjdzie do zapłaty kara, za takie praktyki. Ja tam na nich donosić nie zamierzam, bo nie mam ich sprzętu i usług. Chciałem i chcę coś od nich, ale bardziej skłaniam się do oferty na kartę i niezależności od ich sprzętu, bo ich usług dodatkowych nie potrzebuję. Uwolnienie kart wiele zmieniłoby na korzyść samego nc+, skoro sam sprzęt działą nierzadko wadliwie. Ciekawe, jak wygląda sytuacja zwykłych, niewymagających  użytkowników, którzy tu nie narzekają? Może wytrzymują takie problemy i nie szukają rozwiązań? Śmiesznie to wygląda. Klient kupuje usługę z przymusem zakupu sprzętu utrudniającego stały dostęp do zakupionej usługi. Wygląda to, jak zakup chleba w sejfie, który czasem sam się zamyka. :crazy:  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem i chcę coś od nich, ale bardziej skłaniam się do oferty na kartę i niezależności od ich sprzętu, bo ich usług dodatkowych nie potrzebuję. Uwolnienie kart wiele zmieniłoby na korzyść samego nc+, skoro sam sprzęt działą nierzadko wadliwie.

 

Właśnie dlatego ja również nie zostanę ich abonentem. Chyba, że wprowadzą moduły CAM CI+ w trybie "legacy" to się może kiedyś zastanowię. :roll:

Póki co, mam od nich tylko nieparowaną z niczym kartę Smart HD+ stanowiącą mi pewnego rodzaju uzupełnienie oferty Cyfrowego Polsatu, którego jestem abonentem. Zresztą, z drugiej strony za średnio cztery dyszki miesięcznie mam obecnie w Cyfrowym Polsacie pakiet "prawie full" (wszystko oprócz paczki HBO). Za tę cenę w nc+ podobnego pakietu z pewnością nie dostanę. Platforma nc+ na siłę próbuje też wciskać ten swój CANAL+. Kiedyś, w latach 90-tych był to naprawdę dobry, wartościowy kanał. Dzisiaj to jest dno totalne! W większości piłka nożna, której w ogóle nie oglądam.

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. Z mojej strony koniec już off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja muszę powiedzieć, że teraz to mój dekoder Nbox (bo tak zawsze będę na niego mówił) CLRA posiadany od początku 2010 r. wychodzi na jeden z najlepszych dekoderów nc. Wymieniłem go 1 raz z powodu rozsypania się twardego dysku. Teraz od ponad roku mam następny. Dekoder ma super obraz i działa bezbłędnie. Nagrywa wszystko co ma zlecone bez problemów i nie muli. 

Minęło tyle lat a sprzęt jest dalej najlepszy.

 

Aż szkoda będzie kończyć umowę, ale cóż na idiotyczne ceny nie ma rady.

Dobrze, że konkurencja ma Evoboxa. Dojdzie też ciekawy multiroom. Będzie gdzie przejść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...