Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Na UPC tv box 4k ewidentnie skopane jest coś z kolorami już nie wspomnę o braku dolby Atmos i HDR. Sam obraz nie powala. Jutro sprawdzę z kablem już dziś przeżyje tych Turko Włochów.

 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z UPC pomoc techniczną. Mają na bieżąco aktualizować ustawienia tv 4k box i poprawić jakość obrazu.

 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Ponadto nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pawop napisał:

Tak. Podłączyłem kabel bezpośrednio do TV i tak oglądałem TVP 4K

Dodać należy,  że przy takiej transmisji nie ma opóźnienia wobec przekazu "live" w boxie.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem im brak HDR, problem z odwzorowaniem kolorów, jakość daleka od 4k. O Dolby Atmos też wspomniałem ale to już przeżyje.
 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Ponadto nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z kabla rewelacja 4K HDR HLG DD+ (Samsung 55Q70) mam też dostęp do platformy Canal+ i tu zdecydowanie to gorzej wygląda przy tych samych parametrach i ustawieniach. W innych pokojach mam samsungi 43Q60 i tu to samo obraz wyrywa z kapci z kabla, jestem bardzo zadowolony. Oddajcie te puszki niby 4K i bierzcie moduły CI+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do sat , gdzie kolory były blade , to sygnał 4K w UPC był bardzo dobrej jakości.

 

Szkoda,  że  box oblał test. Jeśli chodzi o jakość kanałów HD , czy występują podobne problemy?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD kolory są soczyste i normalne a w 4k wyglądały jakby prześwietlone. Wszystko białe. Murawa wyblakła. Ustawienia w tv nic nie dają sygnał kiepski na maksa.
 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Porównując do sat , gdzie kolory były blade , to sygnał 4K w UPC był bardzo dobrej jakości.
 
Szkoda,  że  box oblał test. Jeśli chodzi o jakość kanałów HD , czy występują podobne problemy?
 


Box oblał test, ale jak czytamy w innych wątkach, nie tylko on. Problemem nie są wg mnie kolory jako takie, tylko nieumiejętna konwersja sygnału HDR do SDR. Myślę, że jeśli ogarną HDR, który zapowiadali, problem wyblakłych kolorów zostanie wyeliminowany.

Na kablu i dvb-c była petarda. Życzyłbym sobie oglądać sport tylko w takiej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych telewizorach ale w przypadku wyboru kanału 4K (tv samsung) automatycznie ustawienia obrazu się zmieniają mimo iż mamy ustawione ustawienie np. na FILM przy kanałach HD to po przełączeniu na kanał 4K zmieni się na STANDARDOWE po przełączeniu na kanał HD wskoczy ustawienie obrazu FILM. Też pierwsze wrażenie miałem że obraz jest za jasny jak by za białą mgiełką ale ustawiłem jak trzeba i jest super.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tv Samsunga. Pokażesz swoje ustawienia ? Bo ja złotego środka znaleźć nie mogę w każdym przypadku obraz nie jest taki jak trzeba.


 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Ponadto nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie na jakim urządzeniu odbieracie kanał TVP 4K. Na boxie 4K jest skopany schemat kolorów i wg mnie żadne grzebanie w ustawieniach nie naprawi sytuacji. Wina leży po stronie nadawcy i wyglądało to wczoraj bardzo źle. Na Horizon kolega@Pawop twierdzi, że schemat kolorów jest ok. Na kablu i dvb-c bezpośrednio w TV jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:
Piszcie na jakim urządzeniu odbieracie kanał TVP 4K. Na boxie 4K jest skopany schemat kolorów i wg mnie żadne grzebanie w ustawieniach nie naprawi sytuacji. Wina leży po stronie nadawcy i wyglądało to wczoraj bardzo źle. Na Horizon kolega@Pawop twierdzi, że schemat kolorów jest ok. Na kablu i dvb-c bezpośrednio w TV jest wszystko ok.

 

Ja na tv 4k box UPC. Obraz tragedia, kolory tragedia. Ogólnie nie wygląda to jak 4k. Studia się oglądać nie da bo wszyscy wyglądają jak biała mąka. Racja ustawienia nic nie dają. W każdych wygląda źle.


 

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mail do supportu, gdzie możemy zgłaszać takie sprawy?

Nagrany na szybko film z porównaniem obrazu na TVP 4K z boxa 4K i z dvb-c. W rzeczywistości różnica jest jeszcze większa. Na boxie kolory są jeszcze bardziej wyprane, a efekt HDR i nasycenie na dvb-c jest zdecydowanie lepsze na żywo.


LG C9

https://photos.app.goo.gl/rUnRbndn6xBShgSY8











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z UPC. Mają świadomość, że jakość TVP 4k to jakieś nieporozumienie i, że wydadzą szybką aktualizacje tv 4k box albo dostosują jakość sygnału 4k tak by była jak po kablu. Uwierzę jak zobaczę.
 
U mnie obraz z boxa wygląda tak samo źle default_smile.png

 
Na tv box 4k właśnie pojawił się HDR HGL. Obraz wygląda normalnie. Nie jest taki wyblakły. Generalnie zmiana na plus. cf644a0c3c8af78f37f674a8854233b7.jpg

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Ponadto nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Na Horizon kolega@Pawop twierdzi, że schemat kolorów jest ok.

No jest, ale chodziło o kanały HD (TVP1 i TVP Sport), ponieważ napisałeś, że na zarówno na dekoderze (Horizon) i boxie (4K) obraz jest nieprawidłowy.

Powiem tak: z bliska różnica miedzy 4K i HD jest zauważalna, natomiast z odległości z jakiej oglądam (ok 3 m) różnicy nie widać. Na 4K obraz jest trochę ciemniejszy, ale podejrzewam, że ustawieniami by się to wyeliminowało. HDR nie robi takiej różnicy jak na Netfixie czy PV. Dlatego podpiąłem kabel z powrotem do Horizona, dla mnie gra nie warta świeczki.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







No jest, ale chodziło o kanały HD (TVP1 i TVP Sport), ponieważ napisałeś, że na zarówno na dekoderze (Horizon) i boxie (4K) obraz jest nieprawidłowy.

Powiem tak: z bliska różnica miedzy 4K i HD jest zauważalna, natomiast z odległości z jakiej oglądam (ok 3 m) różnicy nie widać. Na 4K obraz jest trochę ciemniejszy, ale podejrzewam, że ustawieniami by się to wyeliminowało. HDR nie robi takiej różnicy jak na Netfixie czy PV. Dlatego podpiąłem kabel z powrotem do Horizona, dla mnie gra nie warta świeczki.



Jasność HGL HDR można regulować w ustawieniach obrazu w gamę kolorów HGL przynajmniej u mnie tak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anduanmix napisał:

Gadałem z UPC. Mają świadomość, że jakość TVP 4k to jakieś nieporozumienie i, że wydadzą szybką aktualizacje tv 4k box albo dostosują jakość sygnału 4k tak by była jak po kablu. Uwierzę jak zobaczę.
 
U mnie obraz z boxa wygląda tak samo źle default_smile.png

 
Na tv box 4k właśnie pojawił się HDR HGL. Obraz wygląda normalnie. Nie jest taki wyblakły. Generalnie zmiana na plus. cf644a0c3c8af78f37f674a8854233b7.jpg
 

To prawda hdr zaświecił ale ja u siebie go wyłączyłem w tv i wtedy kolory naprawdę są w porządku. Sprawdź przy wyłączonym.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...