Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jak możesz mieć 1000 skoro max jest 940 i tak nieosiągalne przez WiFI. 

No właśnie po kablu na blaszaku miałem max 940 . wczoraj pierwszy raz zobaczyłem po WiFi 1001 a dzisiaj 1010 i 1015

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam umowę w Play

Oferta Promocyjna: PLAY NOW TV BOX - oferta podstawowa z Viaplay 11.22

Podpisałem umowę na 24 miesiące koło Lutego. W umowie usług i pakietów mam zapewnione viaplay na cały okres umowy. Co w przypadku zniknięcia z rynku via? Podpisałem umowę tylko dlatego, ze względu na via bo wychodzilo taniej niż na stronie. Czy będzie szansa na wypowiedzenie tejże umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów za niewywiązanie się z umowy z ich strony? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ejnox988 napisał(a):

Posiadam umowę w Play

Oferta Promocyjna: PLAY NOW TV BOX - oferta podstawowa z Viaplay 11.22

Podpisałem umowę na 24 miesiące koło Lutego. W umowie usług i pakietów mam zapewnione viaplay na cały okres umowy. Co w przypadku zniknięcia z rynku via? Podpisałem umowę tylko dlatego, ze względu na via bo wychodzilo taniej niż na stronie. Czy będzie szansa na wypowiedzenie tejże umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów za niewywiązanie się z umowy z ich strony? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.

A nie sądzisz, że lepiej zapytać o to operatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest napisane na starej umowie z Play, że od 25. miesiąca wzrasta abonament o 15 zł za Viaplay, a przez 2 lata mam go "gratis". Czyli wychodzi, źe po 2 latach nie wzrośnie mi o te 15 zł, bo nie będzie już Viaplay. Dalej będzie mi się opłacało jechać na bezterminówce niż przechodzić na obecne droższe pakiety. Teraz za 25 zł mam pakiet podstawowy + pakiet news z TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lakiman napisał(a):

Ja stoję między wyborem Orange IPTV, nową ofertą Play..lub zostać w starym UPC.

Prawdziwy światłowód kusi. ;-)

i co będziesz wybierać ?

mam rozumieć, że już nic nie wyciągne z UPC jeśli chodzi o nową umowę, tylko będzie to PLAY? 

 

Edytowane przez porki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam abonamnet 107,90
dzwoniłem na infolinię UPC 
1opcja 114,90 + netflix 12 mcy 0 zł, internet 300mbs, pakiet kanałów MAX czyli chyba taki jak aktualnie, a router HORIZON

2 opcja 129,90 + netflix 12 mscy, netlifx 12 mscy 0zł, kanał MAX PREMIUM ( tam jest jakieś 10 kanałów dodatkowych), router HORIZON
co wy na to ?

Edytowane przez porki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To jakiś fejkowy ten speedtest. Sprawdź przez speedtest.net

Przez spedtest.net dziś 1014 Mb/s.

Giga 6 ma net do 2400 Mb/s  a moja zabawka na ax 5 GHz 1200 Mb/s , ax 6 GHz 2400 Mb/s

Giga 6 prawdopodobnie obsłuży 5 Gb ma 3 porty  Lan 1 Gb i jeden port 2,5 Gb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Przez kabel 940, a przez WiFi trochę ponad 1000 przy łączu do 940 😀

Może jak byś miał w kompie kartę sieciową 2,5 Giga to też  byś zobaczył trochę ponad 1000

Jeszcze gdyby lnternet był bardziej stabilny 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To ciekawe zjawisko. Przez kabel 940, a przez WiFi trochę ponad 1000 przy łączu do 940 😀

To nie żadne zjawisko tylko podstawowe parametry techniczne oferty i karty sieciowej. W modemie GCB6 masz 1 port 2.5GB/s a w PC pewnie karte max 1GB/s i jak sie łączysz kablem to realnie właśnie wychodzi ok 940Mb/s. Faktycznie modem wyciąga ok 1030Mb/s. I możesz to osiągnąć posiadając karte 2.5GB/s w PC albo dobre połączenie WIFI.

 

39 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Mam urządzenia z WiFI 6 i więcej jak 850 to nie widziałem

To, że masz urządzenie z WIFI 6 to jeszcze nic nie znaczy. Ważne jest to ile anten ma to urządzenie, jakiej szerokości kanał jest ustawiony. BTW Wifi 6 nie przynosi dużej poprawy prędkości względem Wifi 5. Jest za to stabilniej, lepszy ping.

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki dupochron żeby później ludzie nie marudzili, ze nie maja równych 1000Mbit. Poza tym poprzedni Giga Connect Box, którego dawali do neta 1GB/s nie miał portu 2.5GB/s
Nawet to tłumaczą w ten sposób:
1 Ze względu na wykorzystanie pasma do przekazywania informacji pomiędzy Urządzeniem końcowym Abonenta (np.komputerem) a Sprzętem prędkość maksymalna pobierania danych dla Pakietu lnternet światłowodowy1do 1000 Mb/s wynosi 940 Mb/s
W ustawieniach modemu konfig z 1GB/s ma 1080Mbit
Max traffic rate
HOIyZmi.jpeg

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni giga box to chyba wyszedł z 6 lat temu. Ja mam ten drugi sprzed roku i mimo to, wpisali mi:

Wysyłanie: do 40 Mb/s

Pobieranie: do 940 Mb/s

Widać umowa UPC dotyczy tylko ethernet 1000, bo gdyby dotyczyła też ethernet 2500 lub WiFI, to bez problemu mogliby wpisać ten 1 Gbps.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2023 o 08:08, porki napisał(a):

i co będziesz wybierać ?

mam rozumieć, że już nic nie wyciągne z UPC jeśli chodzi o nową umowę, tylko będzie to PLAY? 

 

Tego, który zaoferuje mi najkorzystniejsze warunki.

Chcę połączyć w 1 fakturę rachunki za telefon, telewizję i internet.

Obecnie płacę za Plusa 32 zł (w tym Tidal) a oni w SMS proponują jakąś umowę za 125 zł  😀 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Mam już router Play. 

Jakie masz transfery? Przed chwilą sprawdzałem , iPad z Wi-Fi 6 pokazał 450 Mb/s ,laptop z Wi-Fi 6E 1009 Mb/s.

Wi-Fi 6 teoretycznie przesyła do 1200 Mb , Wi-Fi 6E do 2400 Mb. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniejszy? z której strony:D Nie wiem kto wymyślił tego wazona w PLAY. A ni to schowac gdzies do płaskiej szafki czy na półkę nie można dobrze wstawić. 
Jak ktoś ma Giga Connect Boxa 6 to ja odradzam zmiane na nowy modem od Play. Problemy z MTU, dostępem do serwerow z grami, spadki predkosci, brak publicznego adresu IP. To mozna poczytac na innym forum o UPC. To jest w dalszym ciagu sprzet w fazie beta testow :) Chyba, ze ktos nie potrzebuje stabilnego internetu, nudzi sie i lubi eksperymenty :D Za to GCB6 jest uzywany nie tylko przez UPC wiec jest zdecydowanie wieksza szansa na dopracowany firmware itd.
No i to nie są takie same routery.
Play BOX NET produkuje Kaon albo SDMC a GCB6 Sagemcom

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...