Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem na razie kalkulację UPC vs Orange IPTV I wychodzą dość podobnie ceny.

W Orange kończy się promocja 3.11 na 2 miesiące gratis, ciekawe co zaproponują w zamian.

Na razie i tak decyzji nie podejmę dopuki nie usłyszę oferty utrzymaniowej od UPC.

 

Koncentryk czy światłowód?

Przeczytałem AMA Orange, gdzie twierdzą, że 8 Mb/s jest wystarczające do HD a powyżej nie ma różnicy.

Tymczasem UPC ma podobno lepszy bitrate, czy faktycznie różnica jest odczuwalna?

Gdzie jest mniejsza kompresja sygnału telewizyjnego?

UPC ma promocję na Viaplay, Orange za to bezpośredni dostęp do  Eleven 4K ...

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Premium Max

300 Mb/s

PSP,  HBO, Eleven i Viaplay, C+

Karta CI+

Budżet ok 200 zł,

Bez C+ gdy wynegocjuję dobrą cenę za paczkę z Canal+ sat:  budżet około  160 zł. 

Ciekawe czy się uda... 😉

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nie ma nic do jakości obrazu.

Moduł (z kartą) odpowiada za dekodowanie sygnału. Za jakość obrazu odpowiada odbiornik w którym ten moduł jest zainstalowany.

 

Dla mnie plusem jest to, że telewizor automatycznie ustawia np rozdzielczość a nie jak w ultraboxie  na sztywno ustawione jest  4K.

Jeśli już zdecyduję się na UPC t TV tylko z kartą CI+ a dekoderek 4K może być dodatkiem.

UPC planuje dużą  inwestycję w ramach m.in. rozwoju technologii UHD.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę, że to TV w tym wypadku odpowiada za jakość obrazu. Myślałem jednak, że może te nowe karty 4K będą lepsze skoro tylko za ich pośrednictwem można odbierać kanały 4K. 

Posiadam OLED LG B8 z wpiętym modułem od UPC i jak dla mnie, to jakość obrazu szczególnie ostrość jest gorsza od Cyfrowego Polsatu na ich dekoderze starszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była o tym dyskusja 2 lata temu ( możesz poszukać)  i m.in @bgmnt przekonywał, że cyferki są najważniejsze.

Oferta sat według tego  ma mieć  słabszy bitrate..., więc słabszą też  ostrość której Ty nie dostrzegasz ;-)

Porównujesz do HD 2000?

Z tego co wtedy znalazłem  na forum satkuriera:  dekoder Polsatu ( HD 2000)  ma dodatkowe  " podbicie " czerni/ kontrastu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekonywałem, że cyferki są najważniejsze bo to nie jest prawda.  Dawałem natomiast screenshoty do porównania, z meczu, z jakiegoś koncertu itd, gdzie wyraźnie było widać różnice w szczegółowości, ostrości itd. gdzie podobno nawet Ty widziałeś różnicę ;). Teraz nie będe tego kolejny raz szukał, bo widzę, że robota głupiego.

A sam LG B8 nie ma domyślnie jakiegoś super skalowania obrazu SD/HD. Trzeba pogrzebać w ustawieniach, żeby to dobrze wyglądało.

Dekodery Polsatu (poza PB 4K) są akurat pod tym względem całkiem dobrze ustawione fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

 

Dekodery Polsatu (poza PB 4K) są akurat pod tym względem całkiem dobrze ustawione fabrycznie.

Zgadzam się.

Obraz był całkiem dobry podczas testów dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał:

Karta nie ma nic do jakości obrazu.

Moduł (z kartą) odpowiada za dekodowanie sygnału. Za jakość obrazu odpowiada odbiornik w którym ten moduł jest zainstalowany.

 

Dla mnie plusem jest to, że telewizor automatycznie ustawia np rozdzielczość a nie jak w ultraboxie  na sztywno ustawione jest  4K.

Jeśli już zdecyduję się na UPC t TV tylko z kartą CI+ a dekoderek 4K może być dodatkiem.

UPC planuje dużą  inwestycję w ramach m.in. rozwoju technologii UHD.

Jak weźmiesz TV z samą kartą CI+ to nie działa Replay w UPC TV Go przez Internet, więc pomysł z dekoderkiem 4K jest dobry bo z nim Replay  będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kartę CI+ z podpiętym  HZN, to będzie niedługo  prawdopodobnie mini dekoder 4K.

Jeśli przedłużę umowę- najlepsza według mnie jest taka opcja.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super oferta UPC  "Hit Mikołaja" dla nowych klientów: https://www.pepper.pl/promocje/upc-tv-max-premium-internet-750mbskanaly-premium-454242 (jest już na stronie UPC).

* Internet 750 Mb/s

* Telewizja - do 184 kanałów (145 HD)

* Dekoder UPC TV 4K BOX lub moduł Ci 4K

* Viaplay

* Polsat Sport Premium

* Pakiet Mega Sport - 3 kanały Eleven

* Pakiet kanałów HBO wraz z HBO GO
* Pakiet Bezpieczeństwa UPC przez 1 miesiąc

* UPC TV Go
Abonament 99 zł, instalacja 0 zł. Umowa na 24 mies.

Regulamin: https://www.upc.pl/pdf/oferta/upc_regulamin_promocji_hit_mikolaja_4k_750_2021-1.pdf

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...