Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy osoby zachwalające obraz w dekoderku 4K widziały obraz po kablu , gdzie np. TVP 1 ok 8 Mb/s vs kabel : 18 Mb/ s..

W dodatku  jest większa kompresja sygnału przez wifi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop @marian_w i reszta zorientowanych.
Jak w końcu jest naprawdę. Box aktualnie nadaje kanały HD z przepływem do 8Mb/s i 4K do 16Mb/s ?
Bo jeśli to prawda, zastanawiające są zachwyty nad jakością obrazu na telewizorach 65 cali.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle okazuje się,  że większość tych osób sportu nie ogląda, a w ogóle to pilot jest the best w usłudze  :-D .Pal licho jakieś licencje,  brak możliwości przewijania a przecież jest niby zamknięte oprogramowanie .

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle okazuje się,  że większość tych osób sportu nie ogląda, a w ogóle to pilot jest the best w usłudze  :-D .Pal licho jakieś licencje,  brak możliwości przewijania a przecież jest niby zamknięte oprogramowanie .
Dla mnie nagrywanie to rzecz zbędna. Na moje tej usługi może nie być. Co do pilota jest lepszy niż w horizon. Jest mały, poręczny i dobrze się klika. Co do birate przecież na to wpływają zastosowany kodek i w zasadzie widzimisię UPC i technologia kompresji obrazu. Patrz przykład Netflix, który już część swoich produkcji w 4k zbił o połowę birate a według nich obraz wygląda tak samo jak w birate o połowę większym.TV drugiemu TV nie równy. To samo dekoder. A co niektórzy się podniecają tylko cyferkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zuzia napisał:

@Pawop @marian_w i reszta zorientowanych.
Jak w końcu jest naprawdę. Box aktualnie nadaje kanały HD z przepływem do 8Mb/s i 4K do 16Mb/s ?
Bo jeśli to prawda, zastanawiające są zachwyty nad jakością obrazu na telewizorach 65 cali.

Nie wiem jak jest , ale pamiętam że na byłym forum UPC tytani podali takie parametry w momencie pojawienia się dekodera 4K.

Gdyby zwiększyli parametry to na pewno by się tym pochwalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsule w sklepie internetowym odsyłaja do infolinii wsparcia technicznego 

Marna wiedza techniczna , nie wiem skąd zostali połapani..?  ;-):-D

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, anduanmix napisał:

A co niektórzy się podniecają tylko cyferkami.

otóż to

niektórzy przywiązują większą wagę do bitrate i liczą piksele niż normalnie korzystać z telewizji która jest rozrywką a nie sensem życia 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy osoby zachwalające obraz w dekoderku 4K widziały obraz po kablu , gdzie np. TVP 1 ok 8 Mb/s vs kabel : 18 Mb/ s..
W dodatku  jest większa kompresja sygnału przez wifi .
Sprawdzę to jeszcze raz, ale nie widziałem za bardzo różnicy pomiędzy boxem, a modułem m.in. na TVP 1. Sprawdzę to jeszcze raz dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyzag123 napisał:

A właśnie : sprzętowo to który dekoder jest lepszy? Horizon, 4K Box, a może moduł CI+

 

I pytanie jeszcze - czy mozna wziąć moduł CI+ jako główne urządzenie?

Moduł CI+

Wraz z dekoderem 4K ( + 15 zł).Gdyby zależało Tobie na troszkę wykastrowanej usłudze PVR i HBO OD i kilku kanałach 4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Nagle okazuje się,  że większość tych osób sportu nie ogląda, a w ogóle to pilot jest the best w usłudze  :-D .Pal licho jakieś licencje,  brak możliwości przewijania a przecież jest niby zamknięte oprogramowanie .

Uznajmy ze box 4k ma nagrywarke ale jakby jej nie było. Bez przewijania ta usługa jest zbędna. I to jest święta prawda

 

A propos sportu oglądam zuzel widziałem rolanda garossa teraz euro i nie mam uwag co do jakości w porównaniu z horizon 

 

Ale obraz oceniam co widzę nie znam się na bitrate kompresji kodekach oceniem co widzę jakość mam taką samą jak z horizona i co byście nie pisali o parametrach guzik mnie to obchodzi jak statystycznego Kowalskiego. Oceniam co sam widzę tyle że miałem paru gości w domu i jakoś nikt nic złego na temat obrazu nie wspomniał. 

 

Gdyby przypadkiem odpalili pełnowartościową nagrywarkę to tylko maniak moze płakać ze on chce dysk w środku i będzie trzymał nagrania 2 lata w dobie vod to raczej nikomu niepotrzebnego 

 

Pozdrawiam miłego oglądania kończę swoje wpisy na temat jakości obrazu, 

Do boju Polska!!!!! 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GDA napisał:

otóż to

niektórzy przywiązują większą wagę do bitrate i liczą piksele niż normalnie korzystać z telewizji która jest rozrywką a nie sensem życia 

Ale chyba nie jest fajnie dopłacać do dekodera ze świadomością że degraduje nam jakość najlepszych kanałów ( w porównaniu z modułem )

oczywiście  na 90%  słabych nie zobaczymy różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, all999 napisał:
6 godzin temu, lakiman napisał:
Ciekawe czy osoby zachwalające obraz w dekoderku 4K widziały obraz po kablu , gdzie np. TVP 1 ok 8 Mb/s vs kabel : 18 Mb/ s..
W dodatku  jest większa kompresja sygnału przez wifi .

Sprawdzę to jeszcze raz, ale nie widziałem za bardzo różnicy pomiędzy boxem, a modułem m.in. na TVP 1. Sprawdzę to jeszcze raz dokładnie.

Skąd informacja o przepływności 18 Mbps po kablu? Z ciekawości sprawdziłem w trakcie trwającego obecnie meczu Węgry v Francja. Średni bitrate dla ścieżki wideo z ostatnich 30 minut = 10,2 Mbps.

Edytowane przez sportsmen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdziłeś? Czyli Vectra obcina gdzieś o połowę jakość, prawdziwe 4k będzie wtedy w kablówkach, jak jakaś kablówka pierwsza zacznie puszczać porządny sygnał 4k taki jaki możemy mieć z Amazon Prime Video lub kiedyś Netflix

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą karty DVB. Odpowiadałem na posta o TVP1, stacji nadawanej w HD. Przepływność dla TVP 4K w UPC wynosi nieco ponad 20 Mbps.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sportsmen napisał:

Skąd informacja o przepływności 18 Mbps po kablu? Z ciekawości sprawdziłem w trakcie trwającego obecnie meczu Węgry v Francja. Średni bitrate dla ścieżki wideo z ostatnich 30 minut = 10,2 Mbps.

Ok , faktycznie zmylił mnie wcześniejszy post o przepływności bitrate.

W tej kwestii niewiele się pewnie od tamtego czasu zmieniło..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...