Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@leo-83 jest jeszcze 150Mb/s za 35 zł na 2 lata. Jeśli chodzi o aktywację ja sobie kiedyś poradziłem w ten sposób że napisałem reklamacje dlaczego mam jako wieloletni klient płacić za aktywację skoro żadnego nowego urządzenia u mnie w domu nie aktywowano? i zwrócono mi koszt aktywacji w następnym rachunku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast alternatywą u mnie jest Orange IPTV.

Większość moich znajomych obecnie narzeka na Pomarańczowych.

Często zrywa połączenie , słabe wifi a ci , którzy zmienili na UPC sobie chwalą.

 * Nie jest to reklama UPC, ale ogólna opinia.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  •  
  • New Users
  • 3
  • 3 posts
  •  

No dobrze, parę stron wyżej przetestowałem Box z opcją DVB-T i pakietami.

 

https://forum.satkurier.pl/topic/32814-canal-telewizja-przez-internet-w-abonamencie-pc/?do=findComment&comment=1621701

 

Testowałem uczciwie przez ładnych pare dni próbując to jako alternatywę do NC+/Canal Plus przez satelitę.  Samym boxem byłem pozytywnie zaskoczony ale juz po kilku dniach brak możliwości ustawiania list kanałów czy nawet prostej segregacji, odrębna lista live TV i DVB-T zaczęły mnie irytowac. Do tego podłączyłem antenę pod mój LG TV i zobaczyłem jak powinien wyglądać układ kanałów, opcje , segregowanie i mocno zniechęciłem się. Rzutem na taśmę zamówiłem do testów UPC (juz mam internet) Cenowo pakiet TV + Internet 750GBit + C+ + HBO plus dorzucili jeszcze SIMa wychodzi dokłądnie tyle ile C+ bez pakietu sport oraz oddzielny internet 750 w UPC...Do tego zmaówiłem oczywiście Box 4K..... No i powiem Wam krótko. Box 4K to nie jest androidowy box jak C+ BOX ale do oglądania TV to jest po prostu przepaść pomiędzy tymi urzadzeniami oczywiście na korzyść UPC.\

 

1. Konfiguracja całkowicie auto

2. Listy knałów plus profile dowolnie konfigurowalne

3. Przełączanie kanałów super szybkie . Dorównac może im jedynie satelitarny tuner C+ z instlacją QUAD

4. Jakość zupełnie ok, póki co zero lagów, pikselozy, zawiszeń (no ale to dopiero 1 dzień  pełna uczciwość). Dostępne są 4 kanały UHD ale raczej marne.

5. Opcja wyszukiwania głosowego kanałów, programów, nazwisk skalibrowana pod pakiety tv i samego boxa plus język polski. Czyli mówisz: Włącz kuchnia TV i działa, mówisz: Brad Pitt i wyskakuje lista filmów płatnych i bezpłatnych dostępnych na boxie z tym aktorem. Niezłe.

 

Opisuję to tutaj a nie w dziale UPC...coć pewnie też tam umieszczę po dłuższych testach i wyłapaniu bugów poniewaz uważam, ze niezdecydowani i majacy możliwość wypróbowania tej opcji też powinni to zrobić

 

Do aplikacji android tv będę musiał używać nadal Shield TV chociaz na boxie zainstalowany jest YT i to do tego 4K HDR .... co jest pewną ciekawostką.

 

Jeżeli chcecie to MOD może to przesunąc do UPC al euważam, ze warto sie podzielić opiniami międzypaltformowymi. Póki co mam 14 dni na testy....zobaczymy

Edited 1 hour ago by mjasinsk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mjasinskJestem ciekawy jak przedstawia się jakość na kanałach sportowych.

Na każdym  jest 50 fps?

Czy występuje pikselizowanie obrazu na ciemnym tle?

Ogólnie w porównaniu do satelity, jak przedstawiają się różnice w odniesieniu do jakości usług PC+ i UPC?

Podobno , że niedawno była aktualizacja boxa od UPC , która wniosła pewne poprawki.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że korporacyjna zachłanność pozbawiła go pełnej funkcjonalności... i nie można zainstalować aplikacji w stylu netflix czy hbo, w pewnym sensie zrozumiałe bo to kasa która przechodzi im koło nosa... ale żeby nawet nie dali zwykłego playera z usb i podpięcia dysku... tak to jest z tym "politycznymi" urządzeniami... częściowo fajne bo szybko działa ale sumarycznie lepsze są "gorsze" uniwersalne... bo tak wychodzi i tak trzeba mieć mi boxa albo coś do obsługi dysku, netflixa, hbo.... i znowu wracamy do obstawiania [beep]ołami a zaleta mikro dekodera 4k upc niknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już każdy telewizor 4K ma możliwość zainstalowania aplikacji HBO, Netflixa itp.

Dodatkowo korzystam z przystawki od Playa, więc pozbawiony aplikacji dekoderek od UPC , aż tak bardzo nie zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jakby nie było sprzetowa aplikacja horizon go! Przeciez to działa idetycznie, tylko przez urzadzenie które ci imituje horizon go... nie ma kabla antenowego, bo działa przez wifi albo lan... Tak to ta przystawka nie zapwenia żadnej wyższej jakości odbioru, w obu przypadkach to stream i od jego parametrów zalezy co widzisz. I te same prawa obowiązują!

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa identycznie, bo aplikacja Horizon GO na Androidzie nie zmienie kanału w setne sekundy, nie posiada rozbudowanego EPG i paru innych funkcji.
Urządzenia "dedykowane" (Netia Player, Evobox IP/OTT, czy właśnie ten dekoder 4K UPC) sprawują się jak na razie w streamingu telewizyjnym znacznie lepiej niż sprzęty na Android TV np. od C+ czy Vectry.

A, że brakuje tam apek to niestety racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bugmenot napisał:


Urządzenia "dedykowane" (Netia Player, Evobox IP/OTT, czy właśnie ten dekoder 4K UPC) sprawują się jak na razie w streamingu telewizyjnym znacznie lepiej niż sprzęty na Android TV np. od C+ czy Vectry.

 

Przeczysz sam sobie ;) "oferujemy naszym Klientom dekoder w standardzie 4K oparty o Android TV." Ten sprzet od upc też jest na androdzie... ale zbaczamy z tematu chodzi o licencje... w tym wypadku są te same, bo urzadzenie "szybko" przełacza Ci pomiedzy tymi samymi streamami co w apcje horizon go/tv... a że aplikacja nie ma tylu funkcji to tylko wina upc... bo programowo to jest jak widzisz zaden problem... JEDYNY jej atut to predkość działania... ale dla mnie to nie warte własnie dodatkowego szmelcu do ustawiania, kolejnego pilota... bo tak w idei działania smart tv mógłby to osiagnąc, może tylko z gorszym efektem funkcjonalnym...

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziałeś taką informację. Sprzęt UPC nie jest oparty o Android TV co "widać, słychać i czuć".

 

A programowo zrobić coś na Android TV to olbrzymi problem dla naszych operatorów, co pokazuje Play Now z wiecznie włączonym HDR, ginącymi kanałami DVB-T itd, sprzęcik Canal+, który ma tych wad jeszcze więcej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najmniej istotne,,, pomijasz kluczowe kwestie jak licencje prawa etc... skoro przystawka na czym by nie była działa w oparciu o stream ten sam co w horizon go... jedyna róznica że upc nie udostepnia wszystkich na apce własnie w oparciu o kontrole jaką daje dekoder i własnie usług powiązanych... gdyby oni stwierdzili wystarczy wam apka w smart tv odcinają sie od kluczowej czesci zysków związanych własnie z tymi dodatkami, kanałów sportowych, premium, vod... bo skłaniałoby to do korzystania z usługi "wolnych dostawców".... W tym cała polityka.

Edytowane przez marioking
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udostępniają wszystkiego w aplikacji bo nadawcy chcą emisji tylko "w macierzystej sieci" i z odpowiednim poziomem zabezpieczeń tego cennego "kontentu".

Niektórzy jeszcze np. twierdzą, że nie mają praw do emisji przez Internet. Ale jak już to idzie na własny dekoder zwykłym streamingiem to magicznie problemu nie ma.

 

Nie wiem co jest stosowane w przypadku boxa UPC, ale Evboxy Polsatu i Netii mają nawet wsparcie dla dostępu warunkowego Irdeto, żeby powtórki "Trudnych spraw" miały odpowiednią ochronę ;).

Tak czy inaczej, zasadniczą rożnicą dla klienta jest to, że kupując dedykowanego boxa bez Androida ma zapewnione normalne oglądanie tv, o czym pisal tu jeden user parę postów wyżej porównując odczucia do Skywortha Canal+ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś może jakąs racje w kwestii "zabezpieczenia" treści za pomocą dekodera gdyby nie jeden drobny szkopuł.... WSZYSTKIE te najbardziej wartosciowe treści, czyt. premium są dostepne w kanałach dytrybucji bez dekoderów....  Jedyne co im dekoder zabezpiecza to monopol w sieci na te właśnie treści... Twoja wersja to bardziej  ich pr-owe życzenia, by to tak własnie odbierać :P Zwalanie winy że tak nie moze być z tego powodu, bo winne są kanały, prawa, licencje etc.

Edytowane przez marioking
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bugmenot napisał:

 co pokazuje Play Now z wiecznie włączonym HDR, 

*Na szczęście można to wyłączyć i korzystanie z dekodera staje się bardziej przyjazne dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marioking napisał:

Miałbyś może jakąs racje w kwestii "zabezpieczenia" treści za pomocą dekodera gdyby nie jeden drobny szkopuł.... WSZYSTKIE te najbardziej wartosciowe treści, czyt. premium są dostepne w kanałach dytrybucji bez dekoderów....  Jedyne co im dekoder zabezpiecza to monopol w sieci na te właśnie treści... Twoja wersja to bardziej  ich pr-owe życzenia, by to tak własnie odbierać :P Zwalanie winy że tak nie moze być z tego powodu, bo winne są kanały, prawa, licencje etc.

 

Masz na mysli moduły CI? Tak, jeszcze są dostępne. Ale treści 4K na nich nie uświadczysz bo UPC poszło w streaming. Docelowo pewnie będzie sytuacja jak w Inea, że nawet nowe kanały HD też będa wędrować tylko do tej usługi. A moduły wymienią jak PC+ na ECP wspierane przez 10 telewizorów z czego 8 nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że UPC jeszcze nie chwyta że internet jest ich największą konkurencja...(a może chwyta, tylko nie rozumie że wykrecająć rekę mogę bardziej zniechęcic)....  nie sa w stanie przebic netflixa, disneya jak juz w końcu wejdzie i osobiscie mi wystarczyłaby karta CI+ do masówki kanałowej a tresci 4k i tak wole z innych źródeł... wiec dlatego dekoder który mnie tego pozbawia jest "NO GO"! Poza tym nie chce dodatkowje skrzynki, pilota... archaiczne i zacofane podejście... Praktycznie kazdy nowoczesny TV radzi sobie z CI+... A nawet 4k! MA PVR po dołożeniu dysku.... A najbardziej mnie wkurza że za CI+ każą płacić +10zł/m żeby nie być "zakładnikiem"! Bo jasno mi konsultant powiedział,  horizon max hd 171 kanałów + 300mb na Horizon 59zł, to samo na CI+ 69zł! To jak nic hAracz.... 10 zł za nic płacić!

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, d107 napisał:

Kolego, a czy orientujesz się może, jak nazywa się ta oferta? 

Oni nie lubią się chwalić nazwami promocji ;) Więc nie, ale wiem że to jest o 10zł taniej niż ogólnie znane promocje. Raczej nie dają jej z pierwszje ręki. Usłyszałem ja dopiero po jakimś piątym telefonie...

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marioking napisał:

 A najbardziej mnie wkurza że za CI+ każą płacić +10zł/m żeby nie być "zakładnikiem"! Bo jasno mi konsultant powiedział,  horizon max hd 171 kanałów + 300mb na Horizon 59zł, to samo na CI+ 69zł! To jak nic hAracz.... 10 zł za nic płacić!

No popatrz, a jeszcze w tamtym roku było na odwrót, na starych promocjach CI+ było tańsze. Sam mam ten najtańszy pakiet MAX na CI+ za 44.99zl.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...