Skocz do zawartości
  • 0

Montaż anteny pod balkonem sąsiada


artgot
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Mam pewien problem. Przeprowadziłem się do DE i oczywiście regulamin spółdzielni zabrania wieszania anten satelitarnych. Mieszkanie znajduje się na parterze, balkon idealnie na południe, nad moim balkonem znajduje się balon sąsiada i tak się zastanawiam czy technicznie jest to możliwe. 

Widziałem anteny satelitarne podwieszone bezpośrednio pod balkonami sąsiadów, które nawet były dość mocno "schowane", czyli zapewne jakiś odbiór z tego jest. Znalazłem też fajny artykuł TUTAJ, gdzie zaprezentowany jest fajny stojak dzięki któremu można by zamontowywać antenę bezinwazyjnie z poziomu posadzki co też było by plusem bo antena by się jeszcze mniej rzucała w oczy życzliwym sąsiadom. Jednak czy to jest możliwe? Jaki będzie sygnał? Jak rozchodzi się wiązka z konwertara przez antenę do satelity? Czy antena nie może mieć nic nad sobą czy jednak bardziej przed sobą? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu montażem?

Edytowane przez artgot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@artgot

Widziałem normalnie zainstalowaną czaszę na uchwycie ściennym zakotwiczonym na ścianie w kącie wewnątrz balkonu, który nie był szerszy niż około 1,5 m (odległość od ściany do końca sufitu balkonu, czyli podłogi balkonu wyżej). Czasza wraz z uchwytem ściennym są zawsze wysunięte na około 0,5-1 m (zależy od długości ramienia uchwytu), tyle że w przypadku balkonu zajmują nieco miejsca i trzeba uważać na potrącenie instalacji i jej przypadkowe przestawienie. Wszystko działało, a czasza była minimum około 70-80 cm i była zamonotowana mniej więcej na środku (może nieco niżej niż środek) wysokości ściany na drugim, trzecim piętrze. Najlepiej przymierzyć czaszę. Pozostaje zgoda nie wiercenie otworów na kołki do uchwytu w ścianie. Możliwe, że lepiej byłoby, gdyby jej nie było, ale wtedy trzeba uważać na życzliwych lokatorów. A czy w balkonie już regulamin nie zakazuje montażów? Zawsze można zapytać administrację :)

 

@CzarnyKruko

A jakie są różnice między tradycyjną czaszą, a taką płaską?

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

@CzarnyKruko

A jakie są różnice między tradycyjną czaszą, a taką płaską?

Tak na prawdę żadne, słyszałem że ludzie sobie chwalą tego typu anteny. Na allegro można dobrać naklejkę na antenę w kolorze takim jak nasza elewacja  :) Naprawdę super sprawa Polecam!

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

biorąc pod uwagę fakt,że posiadasz już dobry i drogi sprzęt,rozważ,Kolego

tzw. montaż odwrotny czaszy.W tym przypadku antena jest zamocowana w pozycji

niemal leżącej,obrócona o prawie 90 st.w osi elewacji.Krawędź czaszy znajdująca się 

przy tradycyjnym montażu na dole obecnie jest najbliżej ściany budynku,część tradycyjnie górna jest najbliżej

południa.Tak najłatwiej jest ukryć antenę na balkonie,odbiór jest taki sam,jak przy montażu tradycyjnym

Ważne,żeby uniknąć kolizji sygnału z barierką balkonu i dolną częścią balkonu sąsiada.Sygnał z satelitów Astra i H/B

dociera do naszych anten pod kątem ok.30 st.(+/- 3st)od poziomu.

,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdejmujesz zmontowaną antenę z masztu,układasz na podłodze balkonu konwerterem do góry.obracasz ją tak,aby linia dawnego dołu anteny i jej wierzchołka wskazywała południe.Antena nadal jest prawie poziomo,przypomina płaską miskę...Pierwszą próbę możesz wykonać nawet bez uchwytu,opierając antenę o podłogę na tzw.koszu,czyli tym przykręconym z tyłu czaszy szpejem mocującym ją do masztu lub uchwytu.

Po udanej próbie kup lub wykonaj stosowny uchwyt.

I już nie będziesz niedoświadczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...