Skocz do zawartości

Bezpłatna karta kodowa od TVP


michcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś słyszałem, że można dostać od TVP kartę, która rozkodowywuje paczkę TVP z Astry na 19,2E. Czy to prawda? W końcu płaci się abonament RTV, a nie zawsze ma się idealną jakość z nadajników naziemnych.

Poza tym, co sądzicie o jakości obrazu TVP3? Lubelskiej trójki nie da się oglądać. To tak, jakby oglądać strumień wideo o bitrate 512kb/s!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co sądzicie o jakości obrazu TVP3? Lubelskiej trójki nie da się oglądać. To tak, jakby oglądać strumień wideo o bitrate 512kb/s!!!!

 

 

Aby pogłębić Twoje cierpienia to się pochwalę że ja odbieram TVP3 - Bydgoszcz i Poznań - czyściutko i w stereo :lol: a dodatkowo jeszcze z Astry TVP3 W-wa :lol::lol::lol:

czasami jest taki numer że oglądam transmisję trzech różnych meczów :P:P:P

krótko mówiąc nad Gopłem jest super :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądam TVP 3 w stereo i idealnie, bo nadajnik jest jakieś 30 km stąd i ma 100 kW, dlatego dociera do mnie perfekcyjny sygnał! Kiepska jest tylko np. rozdzielczość obrazu. Obraz jakby poddany wysokiej kompresji już w drodze do nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mojego regionu przeznaczana jest TVP 3 Wrocław.Niestety na antenie naziemnej nie łapię tego programu w jakości zdatnej do oglądania.W związku z tym pozostaje "lokalne okienko" na TVP 2 i...warszawska TVP 3 na Cyfrze+.Co do pomysłu przekazywania za drobną opłatą kart do dekodowania "paczki tvp" widzom z terenów,gdzie odbiór kanałów jest utrudniony lub niemożliwy jestem za.Tylko według jakiego klucza by je rozdawano?Może według długości płacenia abonamentu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poza tym, co sądzicie o jakości obrazu TVP3? Lubelskiej trójki nie da się oglądać. To tak, jakby oglądać strumień wideo o bitrate 512kb/s!!!!

 

 

Aby pogłębić Twoje cierpienia to się pochwalę że ja odbieram TVP3 - Bydgoszcz i Poznań - czyściutko i w stereo :lol: a dodatkowo jeszcze z Astry TVP3 W-wa :lol::lol::lol:

czasami jest taki numer że oglądam transmisję trzech różnych meczów :P:P:P

krótko mówiąc nad Gopłem jest super :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ja odbieram TVP 3 Łódź i TVP 3 Poznań, niewiem może da sie jescze coś odebrać może TVP 3 Bydgoszcz

 

Mogą ją dostać sieci kablowe.

 

A dla zwykłego jadacza chleba nie ma :( i czy w ogóle są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja nie mam TVP Lublin, bo nie chce mi się ciągnąć dodatkowych kabli i anten. Muszę się zadowolić TVP Info z Astry. Może ktoś zna jakiś porządny model anteny pokojowej ? Ciekawe czemu trudno im umieścić wszystkie tv regionalne na Astrze, a może nie ma już miejsca ? Ale słyszałem że wszystkie regionalne i tak idą z jakiegoś satelity do nadajników naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu trudno im umieścić wszystkie tv regionalne na Astrze, a może nie ma już miejsca ?

Niemcy mają na to bardzo dobry sposób. Moglibyśmy się od nich uczyć.

 

Ale słyszałem że wszystkie regionalne i tak idą z jakiegoś satelity do nadajników naziemnych.

Regionalne? Wątpię. Najwyżej pozostałe programy (TVP 1, 2, Sport) z Eutelsata W3A, a obecnie z Astry 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bardzo trudno jest umieścić wersje regionalne na każdym satelicie, bo potrzeba by na to dwóch transponderów, co finansowo się kompletnie nie opłaca, no albo jeden TP jak użyjesz MPEG-4 i DVB-S2, ale wtedy większość ludzi kanały z takiego transpondera nie odbierze.

2. Z regionalnych na satelicie to jest tylko Warszawka, reszta przesyłana jest światłowodami czy w jakiś taki sposób, nie za pomocą satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVP chce być platforma cyfrową, to może warto zainwestować już w terminale z obsługą DVB-S2 MPEG 4 + DVB-T MPEG 4.

Wiadomo że i tak TVP HD muszą nadawać w nowszej kompresji, więc nie warto inwestować w przestarzałe MPEG 2...

 

Przykład Ukrainy (Viasat Ukraine) czy Portugalii (Meo Portugal) pokazuje że uruchamiając platformę cyfrowa warto wykorzystywać nowe technologie, gdyż dają możliwość rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jakoś kombinują z PIDami, przez co większość czasu na wszystkich kanałach regionalnych jest wykorzystywany ten sam. :smile:

Jeśli chodzi o platformę TVP, to rzeczywiście mogliby stworzyć ją na bazie DVB-S2 i rozprowadzać specjalne odbiorniki (HD FTA z obsługą DVB-S2) lub nawet w specjalnym formacie (DVB Newtec, Retevision z ukrytym VPIDem :P ). Nie trzeba by było wtedy kombinować z drogimi zabezpieczeniami, ani martwić się rozpowszechnianiem sygnału na teren całej Europy. :wink:

 

P.S. Czy kanały z Siriusa z 12697.00 V należą do Viasat Ukraine? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...