Skocz do zawartości
  • 0

Jaka antena do odbioru analogowego TVN-u???


michcio
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja mam bardziej skomplikowany sposób, ale wychodzi to samo ;)

 

Jeśli częstotliwość jest poniżej 11700 obejmujemy 9750 i gotowe, jeśli powyżej - odejmujemy 10600, ale tu uwaga - wcześniej trzeba sprawdzić jaki posiada się typ konwertera (zerknąć na nalepce czy jest napis Universal lub wartości LOF - to właśnie je idejmujemy i w starych konwerterach były po prostu inne)

 

PS: Tak naprawdę to sposób jest podobny, tylko @pitter poszedł skrótem myślowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I o ten sposób chodziło. Tak samo mam wyjaśnione w swojej instrukcji obsługi do analogowego Huth'a. Instrukcja jest napisana w całości w języku niemieckim. Szukałem i niestety jej nie znalazłem. OK, koniec Ofttopu :wink:

 

Edycja: Fakt, sposób @pitter'a jest łatwiejszy, ciekawe że w tym Huth'u tak sobie życie utrudnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze zrobię trochę off topicu i powiem dlaczego tak w tych analogach częstotliwość wpisujemy ;)

W obecnych tunerach cyfrowych (czy nowych analogowych) wpisujemy częstotliwość z jaką dany program jest nadawany, w starszych tunerach wpisujemy częstotliwość z jaką jest program odbierany przez głowicę w tunerze.

Taki nasz TVN "leci sobie" z nieba na częstotliwości 11506 MHz, następnie wpada do konwertera który konwertuje tą częstotliwość na niższą w przedziale 950 - 2150 MHz, czyli w przypadku naszego TVN będzie to 1765 MHz.

 

Uprzedzam pytanie jakie mogło by się pojawić - dlaczego ten konwerter "konwerteruje" tą biedną częstotliwość, czy nie może jej zostawić w spokoju?

Owszem mógłby, ale puszczając po kablu koncentrycznym tak wysoką częstotliwość były by duże straty sygnału. Do tunera docierałby sygnał marnej jakości. Chyba światłowód trzeba by było wtedy kłaść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie działać bez problemu, ale tylko w pogodne dni. Problemy mogą się zacząć podczas opadów deszczu. W sumie to nie opłaca się już odbiór tego kanału w analogu- wkrótce zostanie wyłączony, ponieważ N potrzebuje kolejnych częstotliwości na swoje nowe kanały. Lepiej kup cyfrowy odbiornik do odbioru tego kanału w ofercie którejś z platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponoć chyba we wrześniu prawdopodobnie wyłączą analogowy TVN z HB. I w ten sposób wielu ludzi straci dostęp do tej stacji. Szkoda. Oczywiście, gdyby cyfrowy zaczął lecieć FTA.... Ale to zaczyna wybiegać poza realia :D:D:D

 

A i ja będę musiał zakupić 40-elementową YAGĘ tylko na kanał 21 i jakiś wzmacniacz kanałowy ze 30 db niestety, a to koszty i takie 4-metrowe cudo na dachu jest nieakceptowalne..... Na razie nie zamierzam kupować żadnej platformy cyfrowej, a pakiet mini Polsatu jest do niczego - to samo, co naziemnie + TVN Siedem... Śmiech na sali! Gdyby był za 2 zł góra, to może i tak. Jeszcze gorzej w Powitalnym w Cyfrze +! Dwa razy drożej a oferta prawie identyczna!

 

Więc wybawieniem będzie chyba DVB-T...

 

PS: Nie był taki zły ten odbiór na analogu:

 

 

98105d4650429befmed.jpg

36eabcbdb53645camed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
PS: Nie był taki zły ten odbiór na analogu:

Mam nadzieję, że chciałeś napisać to w czasie teraźniejszym, bo jeszcze nadają w PAL-u. :P Zresztą, w Europie analog jeszcze trwa :wink:

Te screeny bardzo dobrze przedstawiają jakość tego analogowego TVN. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...