Skocz do zawartości

Okienka na kodowanych kanałach


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To nowa wiadomość? O 14.30 sprawdzałem i było już zakodowane, czyżby z powrotem odkodowali? Zdaje się, że znów się nie załapałem na BBC Prime :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Prime został odkodowany dzisiejszej nocy. Jak dobrze się orientuję, to był już kodowany o 12-ej w południe, bo wtedy jakoś sprawdzałem, a co było dalej, to nie wiem. :)

 

Aż się dziwię, że nikt nic nie napisał, że zakodowano Cartoon Netwoork France, który "promocyjnie" nadawał blisko półtora miesiąca z Astry 19.2E :idea: Sorry - dokładnie już nie pamiętam, zakodowano wczoraj, albo przedwczoraj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirius 4, 4.8E

 

11977 V 27500 3/4 został ododowany pakiet kanałów VIASAT: Viasat Nature/Viasat Crime, Hallmark Channel, MTV Sverige, 3+ Denmark, Viasat Sport 1, BBC World News, TV1000 East, Viasat 4 Norge oraz TV4 Fakta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwię, że nikt nic nie napisał, że zakodowano Cartoon Netwoork France, który "promocyjnie" nadawał blisko półtora miesiąca z Astry 19.2E :idea: Sorry - dokładnie już nie pamiętam, zakodowano wczoraj, albo przedwczoraj :P

 

Przecież ty na stronie 57 o tym napisałeś więc nie było sensu się powtarzać. Odnośnie BBC Prime około 17 był zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satmax, napisałem wtedy "...od kilku dni nadaje niekodowany Cartoon Network France...", więc na pewno nie byłoby tutaj mowy o zbędnym powtórzeniu się, gdyby ktoś poinformował, że CN France został już zakodowany. :) Dlatego się zdziwiłem, że nikt nawet słowem nie wspomniał, że zaszyfrowano ten kanał, a otwarty przekaz trwał niespotykanie długo. Warto było to podkreślić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turkcell Salon 1 (DigiTurk) aktualnie nie koduje sygnału.

11575 V, SR= 30000, Eutelsat W3A, 7' E.

 

Kolego Matti - najpierw przeczytaj kilka postów wyżej napisanych, następnie podejmuj decyzje czy coś napisać bądź nie napisać...chyba że Ci przynosi satysfakcję powtarzanie czyichś postów.

 

EDIT: Niestety, już po godzinie 12:00, w trakcie rozpoczęcia emisji filmu, kanał zakodowano!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Aż się dziwię, że nikt nic nie napisał, że zakodowano Cartoon Netwoork France, który "promocyjnie" nadawał blisko półtora miesiąca z Astry 19.2E :idea: Sorry - dokładnie już nie pamiętam, zakodowano wczoraj, albo przedwczoraj :P

Rzeczywiście, zauważyliśmy fakt zakodowania CN, a jeszcze dzień wcześniej odkodowali TCM - już myślałem, że teraz będziemy mieć komplet. A tu taka niemiła niespodzianka :( Szczególnie, że jeszcze dłużej jest odkodowany CN z Turksata - liczyłem, że to jakaś nowa polityka i przynajmniej części CN nie będą kodować (tak, jak Travel Ch., Zone Romantica, Reality...)

 

Najbardziej podoba mi się ukraiński 1+1 - co kilka tygodni go zakodowują, zawsze na jeden dzień, a potem jest dalej odkodowany :) Czyżby to jakiś sposób na oszukanie producentów, żeby nie płacić za licencje, jak przy nadawaniu niekodowanym? "Oficjalnie kodujemy, a że nam się na parę dni odkodowało? Cóż, nie nasza wina" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się ukraiński 1+1 - co kilka tygodni go zakodowują, zawsze na jeden dzień, a potem jest dalej odkodowany :)Czyżby to jakiś sposób na oszukanie producentów, żeby nie płacić za licencje, jak przy nadawaniu niekodowanym? "Oficjalnie kodujemy, a że nam się na parę dni odkodowało? Cóż, nie nasza wina" :)
Stacja ma nabyte prawa do emitowania rozgrywek UEFA Cha.mpions League i to jest głównym powodem kodowania (trochę dziwne, że na cały dzień). Warto jeszcze wspomnieć, że ukraiński nadawca emituje wiele produkcji własnych na bazie wykupionych zagranicznych licencji. 1+1 to kanał pokroju naszego TVN, u nas jest on kodowany, na Ukrainie jest FTA przez satelitę, mimo, że ukraiński kanał ma pokrycie prawie 100 procentowe sygnałem naziemnym w tym kraju. Takiej telewizji powinniśmy pochylić swoje czoła, bo u nas to jest nierealne.

 

Zresztą dokładnie pamiętam, jak ukraińskie serwisy bębniły na początku 2007 roku, że 1+1 zostanie zakodowany w wakacje tego samego roku. Informacje jednak się nie potwierdziły (na szczęście), a inni nadawcy ukraińscy, którzy swoje kanały już kodowali, zaczęli odchodzić od tego pomysłu (Nowy Kanal - Sirius 4.8E, STB - Amos 4.0W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXN Italia, identyfikacja "OU Enterprise" (Transponder Arqivy) włączono + aktualnie nie koduje sygnału.

12303 H, SR= 25548, Sirius 4, 4.8' E.

 

Zone Fantasy Italia, identyfikacja "Customer Networks" (Transponder Arqivy) włączono + aktualnie nie koduje sygnału.

12111 H, SR= 27500, Sirius 4, 4.8' E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OU Enterprise - aktualnie leci obraz kontrolny.

 

Zakodowano:

Sirius: Viasat Nature Action, Hallmark, MTV Nordic, 3+, BBC World News, Viasat Sport 1, TV 1000, Viasat 4, TV 4 Fakta

Astra 23,5*E: NG Wild, Geschiedenis, Consumenten, Holland Doc, Discovery Science, MGM, Playboy, Discovery Travel & Living, Humor, Vitaliteit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwano kodowanie szwajcarskiej wersji RTL na satelicie HotBird 6 - 13.0E, transponder 11.054 H SR=27500 FEC=5/6. Na zapytanie magazynu Digitalmagazin przedstawicielka RTL Group odpowiedziała, iż przerwa w kodowaniu powiązana jest z konserwacją urządzeń dekodujących w cyfrowych sieciach kablowych na terenie Szwajcarii. Szyfrowanie zostanie wznowione najszybciej, jak to tylko będzie możliwe.

 

RTL Schweiz na ogół jest kodowany systemem Cryptoworks z satelity HotBird 6 - 13°E. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallmark Channel East Europe, TVR Cultural, Jetix Central & Eastern Europe, Romantica Romania, MiniMax Romania , Boomerang, Cartoon Network Central Europe, Eurosport 2, Jetix Play, Movies 24 Central East Europe (Max TV) aktualnie nie kodują sygnału.

12265 H, SR= 27500, Sirius 4 , 4.8' E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No jasne, że warto :) Już sprawdziłem, wszystko działa :)

 

Niestety wygląda na to, że już ostatecznie zakodowane zostały TVR1 i TVR2 :cry: Ale tu też mnie zastanawia "system" kodowania, jak przy 1+1. Bo co tak naprawdę jest zakodowane? TVR2 z programem lokalnym z Bukaresztu. A dalej niekodowane są TVR2 z pr. lokalnym z 4 innych miast. Wszystkie 5 niczym się nieróżni, poza tym 2-godzinnym lokalnym okienkiem, a więc cały czas można oglądać wszystko, co leci na TVR2 - filmy, sport itp. Ale tylko ta bukareszteńska Dwójka identyfikuje się jako "TVR2", pozostałe zgłaszają się pod nazwami "TVR Cluj", "TVR Craiowa" itp. A więc oficjalnie TVR2 jest kodowane, niekodowane są "kanały regionalne", chociaż to to samo. Czyżby kolejny sposób na ominięcie opłat za licencje? :D

To tak, jakby u nas puścić z satelity kodowane TVP2 z programem warszawskim i niekodowane TVP2 z pr. wrocławskim, bydgoskim, czy białostockim, ale tylko warszawską nazwać "TVP2", a pozostałe "TVP Wrocław", "TVP Bydgoszcz" itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...