Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Awantura o Murańkę?

 

Klimek Murańka, niezwykle utalentowany 13-letni skoczek, nie wystąpił jeszcze w żadnym konkursie Pucharu Świata ja już – jak donosi "Dziennik" – jest przyczyną konfliktu. Ojciec zawodnika uważa, że władze Polskiego Związku Narciarskiego, mimo danej obietnicy, nie dopuszczą jego syna do startu w Zakopanem.

 

 

 

- Byłem pewien, że Klimek wystartuje w Zakopanem - mówi "Dziennikowi" Krzysztof Murańka. - Już cieszyliśmy się na te zawody, kiedy w czwartek zadzwonili do mnie z telewizji, że Polski Związek Narciarski nie chce wystawić mojego syna. Dawno nic tak nie wyprowadziło mnie z równowagi. Przecież PZN obiecał Klimkowi start w Pucharze Świata, jeśli spełni ich warunki. A warunkiem było zdobycie punktów w Pucharze Kontynentalnym, co Murańce udało się w słoweńskim Kranju.

 

- Przecież my nigdy nie obiecywaliśmy Klemensowi automatycznego startu w Zakopanem. Od początku było jasne, że będzie poddany ocenie trenerów na wspólnym zgrupowaniu skoczków po 20 stycznia. Jeśli będzie skakał dobrze, to wystartuje - wyjaśnia sytuację Apoloniusz Tajner, prezez PSN.

 

Ojciec Murańki jest jednak gotowy postawić sprawę na ostrzu noża: - Jeśli nie dopuszczą Klimka do tych zawodów, zabronię mu startować na dużej skoczni. Będzie się bawił w sport jak jego rówieśnicy i odzyska stracone dzieciństwo.

Więcej w "Dzienniku".

 

Wy jak uwazacie ?

Ja uwazam ,ze powinni dac szanse Klimkowi.Dali szanse Mietusowi i sie sprawdza ,awansowal w debiucie do zawodow i to na 16 pozycji w kwalfikacjach.A Klimek dobrze sobie poradzil w Pucharze Kontynentalnym.TAK dla Muranki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że powinien się znaleźć na liście startowej. Jest to młody zawodnik, ale jeśli skacze na dużych skoczniach w Pucharze Kontynentalnym to czemu nie ma skakać w Pucharze Świata :?: A do tego jeśli trenerzy obiecują że gdy będzie wiał silny wiatr to go zdejmą z belki to w czym problem :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Sharan to lepszy ?

Na początku powiedział ,zamiast Klimek Murańka to ... Klimek Bachleda :lol:

 

Małyszowi jest potrzebny odpoczynek przed zawodami w Zakopane.Przygotowywał by się np.w Ramsau indywidualnie i z jakimś psychologiem.Sądzę ,że w Zakopanem może nastąpić przełom w tym sezonie w formie Adama Małysza.

 

A widzieliście upadek Romoerena :?::shock: Kurdę ,myślałem ,że się połamał ,a on jeszcze wstał.Brawa dla niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie już dzisiaj Adam Małysz miał szansę na podium, gdyby nie ta woda w torach. W czasie wczorajszych kwalifikacji skoczył przecież 130 m, więc formę ma. Gdyby zdobył medal w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich o poprzednich konkursach szybko zapomnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziesięć osób zginęło w katastrofie samolotu wojskowego CASA w Zachodniopomorskiem. Jaki to ma związek ze skokami? Ano taki, że jeśli prezydent ogłosi żałobę narodową to będzie ogromny pech organizatorów PŚ w Zakopanem. Przypomnę: 2 lata temu katastrofa MTK w Chorzowie, rok temu feralny skok Mazocha :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawa sprawa z tym wypadkiem (akurat dzieje sie to kolo mojej miejscowosci).Przyjechalo pogotowie ,ale ich odwolano i zastapiono wojskowym.Straz pozarna zostala w odstepie 1km i dostarczala tylko wode.Wszystkie drogi do miejsca wypadku ,byly zastawione przez wojska ,nawet przejsc polem sie nie dalo ,bo tak pilnowali.

 

Ze skokami bez przesady muszą się odbyć.Przecież jakie straty ponieśli by wtedy organizatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, jak i inne imprezy sportowe rozgrywane na terenie naszego kraju, stoją pod poważnym znakiem zapytania. Prawdopodobnie dzisiaj prezydent Lech Kaczyński ogłosi żałobę narodową po katastrofie wojskowego samolotu CASA koło Mirosławca w Zachodniopomorskiem, w której zginęło 20 osób.[...]

źródło: www.onet.pl :arrow:PŚ w Zakopanem nie odbędzie się?

 

A tak ciekawie zapowiadały się te zawody w Zakopanem: największa liczba zgłoszonych drużyn do konkursu, Murańka - najmłodszy uczestnik konkursu PŚ (i tak pewnie wystartuje w następnych zawodach, ale mógłby rozpocząć przygodę z PŚ u siebie), atmosfera lepsza niż podczas innych konkursów :wink:

 

@Hubert Straty organizatorów to jedno, a zarządzenie naszego prezydenta to drugie :roll: Kaczyński i tak nic na tym nie straci, więc raczej nic nie stanie mu na drodze, aby ogłosić tą żałobę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że my, Polacy popadamy w jakąś paranoję. Rozumiem tragedię wielu osób, które straciły swych bliskich. Bardzo im współczuję, ale nie rozumiem po co jest potrzebna kolejna żałoba narodowa. Gdyby w innych krajach tak celebrowano każdą katastrofę samolotu, to świat stałby w miejscu. Należy otoczyć rodziny opieką, pomóc im ,ale odwoływać PŚ? Imprezę, która jest przygotowywana od wielu miesięcy? To jest dla mnie kompletny nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...