Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ale niestety tak już jest, że znani skoczkowie dostają lepsze noty od mniej znanych, a już traktowanie Austriackich skoczków to parodia, w skokach porobiła się prawdziwa mafia w wykonaniu działaczy z Austrii, działacze i sędziowie przymykają oko na nieregulaminowe kombinezony i sprzęt zawodników Austriackich, co jest dla Mnie śmieszne bo w sporcie powinny obowiązywać zasady Fair Play i wszyscy zawodnicy powinni mieć takie same szanse na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie to co sedziowie robia oceniajac skoczkow Austriackich wola o pomsta do nieba,jak dla mnie nie skacza az tak dobrze.A gdyby tak zlikwidowac noty za styl i brac pod uwage tylko odleglosc? Ale wtedy to chyba skoki nie bylyby tak emocjonujace,a tak to chociaz czlowiek sie zastanawia co strzeli sedziom i jakie noty dadza za styl,bo w konnu ich noty tez maja jakies znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ten weekend zawody w Sapporo ciekawy jestem jak Japończycy zdominują zawody :lol2: pewnie nie będzie całej czołówki Pś nie znam jeszcze wszystkich składów ekip wiem ze norwegowie wystawia rezerwowych zawodników z naszych reprezentantów zamiast Małysza i Stocha ma być Dawid Kubacki i Maciej Kot reszta prawdopodobnie bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Z czołówki do Sapporo na pewno nie jadą: Adam Małysz, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Janne Ahonen, Johan Remen Evensen. Zjawią się dopiero na Wielkiej Krokwi (22-23.01.2010) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amman na pewno sporo ryzykuje lecąc do Japonii, na to wychodzi, że dla niego ważniejszy jest Puchar Świata niż Igrzyska Olimpijskie, zawody w Japonii już od kilku lat są dość słabo obsadzone i z reguły nawet nie potrzeba kwalifikacji aby wyłonić pięćdziesięciu zawodników którzy wystartują w 1 serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam zawody w Sapporo. :D Poziom bywa naprawdę cienki, nawet czasami starczy mniej niż 100 metrów do awansu do 2 serii. :shock: No i można obejrzeć Wielkiego Mistrza Funakiego. :) Ostatnie w karierze zwycięstwo w PŚ (2005) odniósł przecież w swoim rodzinnym kraju. Zresztą odbyło się to z udziałem nieodłącznego elementu skoków, widocznego szczególnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. W anormalnych warunkach, przy sypiącym śniegu i zmiennym wietrze, zawiało pod narty Funakiego i poleciał w 1. serii najdalej. 2. już nie było i doszło do sensacji. :D Spodziewać sie można kolesi z dmuchawami, ekspresowego tempa (raz rozegrali 1. serię w mniej niż 30 minut!), sypiącego śniegu, wiatru a także grafiki z odległościami na ekranie tv. :D A żeby nie było nudno, to Polacy mogą stoczyć walkę z Japończykami o 1. dziesiątkę. Oby tylko wystartował Okabe. Chyba regularne występy w PŚ to dla niego już zbyt duże obciążenie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wreszcie wywalą tego Kruczka i zatrudnią kogoś na poziomie??

Przecież widać ewidentnie że polscy skoczkowie mają w sobie bardzo duży potencjał (Stoch, Miętus, Hula, Rutkowski - czasami potrafią naprawdę przecież skakać na poziomie). Tylko nie ma odpowiedniego trenera który mógłby ten potencjał odpowiednio wykorzystać. Małysz ma na pewno potencjał do tego aby wrócić do swojej dawnej formy ale nie z tym dziadowskim trenerem! Powinni zatrudnić kogoś na poziomie a nie jakiegoś Kruczka, który sam skoczkiem był mizernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięstwem Thomasa Morgensterna zakończył się pierwszy konkurs PŚ w Sapporo, Austriak wyprzedził Niemca Wanka i Japończyka Ito. Polacy skakali dość słabo Łukasz Rutkowski zajął 13 miejce, Marcin Bachleda był 27, a Stefan Hula 30, Dawid Kubacki nie wszedł do drugiej serii bowiem zajął 37 miejsce. Liderem PŚ został Simon Ammann który zajął w dzisiejszym konkursie 5 lokatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier :censored: lę! :evil: Kasai mógł wygrać... :/ Okabe - cienko. Funaki i Higashi - słabizna. Gdyby mieli wiatr to by pokazali pełnię możliwości. :D A tak? Zdusiło ich, a że siły to już nie mają tyle co dawniej, więc szybko lądowali. Poziom naprawdę masakryczny. :lol2: Ale bywało już w Sapporo gorzej. Szkoda, że śnieg padał tylko chwilę. Od razu tempo było świetne. Może dziś w konkursie południowym pogoda będzie lepsza i wszystko rozegra się w ciągu mniej niż 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym konkursie PŚ w Saporro zwyciężył zdecydowanie Simon Ammann który w pierwszej serii skoczył tylko pół metra gorzej od rekordu skocznii, drugie miejsce zajał reprezentant gospodarzy Noriaki Kasai, a trzecie Martin Koch> Polacy skakali bardzo słabo Łukasz Rutkowski zajał 13 miejsce, a Marcin Bachleda był 24, o występie pozostałych Polaków lepiej nie wspominać bowiem zajęli ono odległe lokaty i nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
skąd kolego wiesz przy jakim wietrze skakali? Nie ma takiej informacji nigdzie na ekranie :P

Jest coś takiego, jak wstążki na skoczni, chorągiewka trenera... :roll:

 

Szkoda Morgiego, który został zdyskwalifikowany - czyli jednak coś jest na rzeczy :lol: Serdeczne brawa dla Japońców, za informację o przeniesieniu konkursu z 11:00 na 10:00 czasu Tokio jakieś... 12 godzin przed konkursem. Oraz dla TVP - nie raczyła pokazać live zawodów, weszli przed 3:00 i retransmitowali konkurs od 1. serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd kolego wiesz przy jakim wietrze skakali? Nie ma takiej informacji nigdzie na ekranie :P

Jest coś takiego, jak wstążki na skoczni, chorągiewka trenera... :roll:

Albo urojenia Nieszczęsnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przeniesieniu konkursu z 11:00 na 10:00 czasu Tokio jakieś... 12 godzin przed konkursem.

 

Ciekawe komu tą informację podali, bo według Eurosportu zawody nadal miały być o 3 w czasie transmisji z pierwszego konkursu :/

Nawet później jak patrzyłem w EPG ESP 2 to zmiany tam żadnej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Albo urojenia Nieszczęsnego.

Mam to szczęście, że tego pana nie słucham, bowiem z pewnych względów zmuszony jestem do oglądania skoków bez komentarza :]

A informację o przeniesieniu konkursu można było znaleźć chociażby na oficjalnej stronie fisskijumping.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...