Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder ma wejście USB i Ethernet. Można je jakoś wykorzystać?

Pace PVR HD 500gb, w odróżnieniu od Phillips PVR HD 250gb podaje napięcie po USB (tylko gdy jest włączony dekoder), osobiście używam złącze USB do ładowania odtwarzacza MP3, bądź telefonu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się "monitor"! W firmowym STRONG SRT 6880 można utworzyć sobie 3 listy!!! Uważam że w tym bajzlu własna lista jest niezbędna. Co do Pace 500 to mógłby szybciej startować.

 

NIe ma tu pomyłki tylko niezrozumienie. Firmowy mam na myśli tuner z menu mediasatowym czyli takim jak większość tunerów cyfry a strong ma zupełnie inne swoje menu ale faktem jest że cyfra go oferowała. Ten jednak tuner ma tyle wad że zaleta w formie swojej listy to uśmiech przez zły a już stawianie go obok pvr to nieporozumienie. Lepiej wybrać fergusona lub inny sprzęt i tam jest taka opcja. Zważ jednak iż podobny tuner jak pace 500 innej firmy nie "cyfroplusowy" to koszt rzędu 1500-2000 zł przy czym i tak nie będzie można korzystać np z VOD. Podtrzymuje zatem informację że ustawianie swojej listy kanałów w cyfrze nigdy nie było czymś "normalnym" bo zapewne taka jest polityka tego i innych operatorów - oczywiście nie jest to na korzyść abonenta ale abonent świadomy taką informacje posiada ładnych parę lat już. Start tego modelu jest faktycznie powolny ale dokładnie bardzo podobny jak innych sprzętów tej klasy u innych operatorów wiec nie ma powodów do narzekań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy nowym update Peace sa problemy z pilotem z Plazmami , czy trzeba zakrywac przedni panel ?

Mam plazmę Panasonica. Problemy miałem poważne, zgłaszałem je do Cyfry+, objawy opisywałem w tym wątku.

Po wgraniu nowego softu wszystko jest OK. Zmiana diametralna. Żadnych zasłonek panela, naklejek taśmy izolacyjnej.... Jak dotychczas jest OK. Liczę tylko naiwnie na to, że C+ uzna moją reklamację, kiedy to przez kilkanaście dni było masakrycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace HD PVR 500 GB (dwa kable)

Obserwuję ten temat już dojść długo tak z ciekawości ponieważ mam ten dekoder od grudnia i nie miałem z nim żadnych problemów opisywanych przez Was

Ale dopadły mnie po ostatniej zmianie oprogramowania.

Początkowo myślałem że się mylę i nie pamiętam kiedy programowałem nagrywanie itd

Teraz mam objawy takie jak opisywaliście wcześniej

- programuję nagranie z EPG raz się nagra raz nie, innym razem jest niedokończone (da się odtwarzać) ale jest ze znakiem zapytania

- zaprogramowane nagranie nagrywa się - oglądam inny program a dekoder nagle zawiesza się przy próbie ponownego nagrywania (po restarcie) czyli dokończenia tej audycji dekoder daje mi komunikat że brak takiej audycji

- kilka razy zdarzyło się że po naciśnięciu przycisku PROGR jest komunikat jak zawsze Proszę Czekać a następnie Niedostępne proszę spróbować za jakiś czas

Nie wiem co się dzieje czy wina sprzętu czy oprogramowania ? Czy u Was wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Start tego modelu jest faktycznie powolny ale dokładnie bardzo podobny jak innych sprzętów tej klasy u innych operatorów wiec nie ma powodów do narzekań.

Tyś chyba na oczy nie widział porządnego dekodera, idź może na pierwsze lepsze stoisko N i pobaw się chwilę N Recorderem a potem bajki opowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor11, Twoje utrudnienia z nagrywaniem mogą wskazywać na usterkę dysku twardego w dekoderze. W chwili, gdy dekoder napotka bad sector - zawiesza się i tym samym nie kończy nagrania. Później takie nagranie jest oczywiście nie do odtworzenia.

Funkcja program z tego co wiem nie zawsze działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor 11 - Druga ew. jaka przychodzi do głowy to zaniki sygnału z anteny satelitarnej podczas nagrywania wspomnianych audycji lub brak uprawnień ( których np nie dostarczył spliter ). Nagrania które są niepełne dekoder oznacza wykrzyknikiem lub znakiem zapytania. Tak jak napisałeś w swojej wypowiedzi.

Ja spróbowałbym pokręcić konwerterem w zacisku ( poprawić kąt odchyłki polaryzacji ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie, mam taki problem. Tato dostał omawiany dekoder w ubiegły piątek w ramach przedłużenia abonamentu z Cyfrą+. Po podłączeniu do instalacji antenowej ze zwykłym pojedynczym konwerterem, wszystko działało tak, jak należałoby się tego spodziewać. Nagrywanie działało na aktualnie oglądanym kanale. Wszystko cacy. Zaktualizowaliśmy tylko oprogramowanie, bo było jeszcze wgrane stare. W związku z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, tatko stwierdził że fajnie by było oglądać jeszcze Astrę, a do tego nagrywać jedno, a oglądać drugie. Chwila poszukiwania urządzenia na allegro i jest - wymieniliśmy poczciwy pojedynczy konwerter na Monoblock Twin z firmy Opticum. Tata podłączył to wszystko i jest problem. Odbiór zarówno z Astry jak i z HB jest, wszystko hula. Nie działa natomiast nagrywanie audycji. Ani podczas oglądania tego samego kanału co się nagrywa, ani podczas nagrywania jednego, a oglądania drugiego. Wszystkie kable pociągnięte prawidłowo. Nie wiem co może być nie tak... Jeśli przychodzi Wam na myśl możliwa przyczyna, proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piroman, niech mnie ewentualnie poprawią inni, ale czy nie powinieneś mieć konwertera quad?

Quad to, jak mi się wydaje, byłby potrzebny w przypadku podłączenia w domu 2 tego rodzaju dekoderów co Pace, jeśliby chcieć wykorzystać pełnię ich możliwości. W opisanym przeze mnie przypadku wydaje mi się że monoblock twin wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dzisiaj C+ i pytanie czy mozna jakos ustawic pilota cyfry aby po wlaczeniu tunera wlaczal sie TV aby nie trzymac 2 pilotow? W instrukcji sa jakies kody do roznych telewizorow :(

 

Czy TV moze od razu uruchomic sie na wejsciu HDMI, teraz musze przelaczac recznie z przelaczenia z TV na AV pilotem?

Moze jakis uzytkownik plazmy odezwalby sie na PW ? :)

Nie chce za duzo robic balaganu w watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...