Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Terminal jest wyposażony w następujące gniazda przeznaczone do wykorzystania

w przyszłości:

– gniazdo sieci komputerowej ETHERNET,

– dwa gniazda USB 2.0.

Nie należy podłączać żadnych urządzeƒ do wyżej wymienionych gniazd,

dopóki CYFRA+ nie poinformuje o takiej możliwości

 

* CYTAT Z INSTRUKCJI PACE HDS7241 HD PVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał wcześniej o restarcie dekodera podczas gdy pierwszą czynność po jego uruchomieniu wykonamy nie pilotem od Pace ale od TV, kina domowego czy też innego sprzętu.

Zgadza się, u mnie jest dokładnie to samo. Jest to dziwne zjawisko jednak nie jest one denerwujące.

Nie wiem co mam zrobić aby z "PROGRAM" zaplanować nagrywanie "Balu maturalnego" z HBO 2.

Ta funkcja nie zawiera informacji, cały czas mam informacje ze w tej chwili funkcja Program jest niedostępna.

Tak jest od samego początku od uruchomienia - około 13:30 do teraz.

Dekoder był już aktualizowany w między czasie na nowe oprogramowanie z 123 na 126 RC1 oraz wprowadzany w tryb Standby a mimo to nie działa EPG.

Funkcja PILOT również nie funkcjonuje jak powinna.

Pomimo ładnej estetyki EPG oraz fukcji PILOT, więcej brak jest informacji na temat aktualnego programu niż są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od wczoraj jestem "szczęśliwą" posiadaczką Pace`a, dzisiaj już bliską załamania nerwowego...problem typowy - plazma Panasonic. Zastosowałam się do powyższych rad - pomogła czarna izolacja przyklejona nad diodą (bardzo designerski wygląd) :) + zmniejszenie kontrastu w TV ale żeby nie było tak łatwo, jest jeszcze jeden problem - co jakiś czas pojawia się czarny ekran, migocze, w lewym górnym rogu pojawia sie napis HDMI,1080i ...i po paru sekundach jest ok. Czy to mozliwe że coś jest nie ustawione odpowiednio ?

Dodam ze konwerter jest pojedynczy (przestawione w menu), ustawienia TV: HD 1080i, szeroki, itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas pojawia się czarny ekran, migocze, w lewym górnym rogu pojawia sie napis HDMI,1080i ...i po paru sekundach jest ok. Czy to mozliwe że coś jest nie ustawione odpowiednio ?

Antena! A raczej skew konwertera jest źle ustawiony - delikatne obroty w prawo, albo w lewo w uchwycie wykonaj. Ale już nie dziś. Chyba, że antena jest na balkonie. A tak w ogóle, to można z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz jest o dziwo sprawny.. Nie ma żadnych problemów, o których piszecie. Irytuje mnie za to słaba jakość obrazu. Na 250tce był on o niebo lepszy. Niestety ale widać wiele niedociągnięć, które znając techników cyfry, nie zostaną wyeliminowane. Czasami myślę sobie, iż są oni niekompetentni i wyciągnięci prosto ze szkoły podstawowej. Jak inaczej można o nich myśleć skoro Cyfra istnieje na rynku 12 rok i nadal nie może stworzyć pożądnego oprogramowania. Nce udało się to po 3 latach. Trochę krytyki Cyfrze się należy.

Też tak mi się zdaje. Tutaj widzę smużenie, nieostrość, a to z pewnością nie jest wina TV, gdyż na Philipsie było lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki problem i nie wiem czy to problem z dekoderem czy ja czegoś nie wiem i coś źle robię, mianowicie dekoder mi się sam włącza, tzn. ja go wyłączam i przez godzine czasem mniej czasem dłużej jest wyłączony pali się czerwona dioda a później się sam włącza tzn. nie do konca się włącza ale przechodzi w stan gdzie pali się niebieska dioda i na wyswetlaczu cały czas jest zegarek i kręci się dysk twardy. Jak się tego pozbyć czytam instrukcje ale tam nic o tym nie ma, a kręcenie dysku przez całą noc jest denerwujące i prądożerne na pewno,

 

dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy pobiera Vod na dysk tunera i nie należy wyłączać z prądu

 

Jeżeli to była do mnie odpowiedz, to on mi się włącza nie tylko w nocy ale zawsze czy to rano, popołudnie wieczór jak wyłącze tuenr to po ok. godzinie włącza sie zegarek i zaczyna dysk krecic, da się jakoś tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wymieniam Pace'a z powrotem na Filipa.

 

A w porównaniu z Philipsem DSR6201HD, jakością obrazu bezapelacyjnie wygrywa nowy Pace... :crazy:

A co do VOD, jeśli w takim tempie jak w ostatnich dniach będą mieszać w ofercie VOD to nigdy nie będzie czegoś takiego jak VOD pobrany w 100% :/

Ledwo pobrały się jedne filmy a już wyszły z oferty a na ich miejsce weszły inne...

A zamówić i tak się nic nie daje (po 2 tygodniach użytkowania tunera) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hbo digital? ja nawet nie moge tego włączyc. chyba nie mam w pakiecie. poza tym pilot przestaje mi reagować jak wejde na ten kanał. (czarny obraz mam tam tylko)

i jak to kilka dni? to vod chyba na bieżąco sie pobiera prawda? bo wykupuje się tylko prawda do oglądania a cala zawartośc jest na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbędziesz się tego jeśli tylko VOD i ewentualnie HBO Digital pobierze się w całości na twardy dysk. Jeśli masz instalację satelitarną z dwoma przewodami podłączonymi do dekodera to całkowite pobieranie potrwa kilka dni, jeśli z jednym to jednak trochę dłużej...

 

No teraz wiem przynajmniej na czym stoję, i nie musze się już denerwowwac ze nowy tuner "wariuje"

dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. czy nasz pace poradzi sobie z jakims diseqc'iem 4/1 ? tak zeby tylko obslugiwal 2 pierwsze wyjscia na HB i astre ? mam go polaczonego przez przelotke opticuma tnk. na poczatku poprawnie obslugiwal diseqc 4/1 tzn tylko dwa pierwsze wyjscia. pozniej wymienialem single'a na quada i cos sie popsulo - diseqc do wyrzucenia. zainstalowalem diseqc 2/1 i dzialal. dzisiaj podmienilem diseqa na innego (4/1) i [beep]a ... nie dzialaly kanaly z 10.892 H czyli tvp 1, 2, c+ itd. deluxe z astry tez nie bylo ... mimo ze opticum tnk obslugiwal wszystko ... a wiec z powrotem wrocilem do diseqa 2/1 ... raz dzialalo 10.982 H a raz nie ... teraz juz wcale nie dziala ... brak sygnalu ... inne czasem sie tna .. dziwne ... tnk dziala caly czas normalnie na 10.982 H .... czyli co ? pace na zlom ? jakies zwarcie sie zrobilo ? kolejny diseqc tez uszkodzony ? dlaczego dziala opticum na nim ? dlaczego kolejny raz jak tylko cos zmieniam na dachu to cos przestaje dzialac ? rece opadaja .... co tu robic ? reklamacja pace'a ? sygnal kontrolny w menu z 10.982 H jest ok .. na zielono pasek .... ale nie odbieraja kanaly ... tvp info sie tnie czasem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostalem wczoraj dekoder HD PVR HDS7241 . Mam kanaly wszystkie ale jak chce wlaczyc wyszukiwanie to pisze bym podlaczyl antene itp tak samo jest jakbym chcial aktualizowac oprogramowanie. Antena jest podlaczona kanaly z cyfry + odbieram normalnie więc w czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...