Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam. Jaki masz pilot? Przyciski numeryczne masz na górze pilota, czy na dole? Jest taki jakiego zdjęcie możemy zobaczyć w instrukcji?

 

mam z numerycznymi na dole taki jak na zdjęciu gdzie przycisk B nie jest czerwony po prostu trzeba śmigać, przekładać palcem przez cały pilot żeby coś robić powinien być skonstruowany jak pilot od sony bravii :) przycisk menu serw i wyjścia powinien być pod zmianą programu i głośnością i tak samo niżej powinny być przyciski literowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy,

 

mam pytanie- czy istnieje mozliwosc zeby do dekodera Pace podlaczyc kable z dwoch roznych anten?

Jeden to bylby moja antena Cyfra Plus z pojedynczym konweterem, drugi kabel- obslugujacy innego satelite, dodam ze to instalacja satelitarna zbiorcza. (satelita Astra 2 28- programy brytyjskie)

Chodzi mi o odbior brytyjskiego free view, a zwlaszcza BBC HD i ITV 1 HD.

Boje sie troszke podlaczyc te druga antene zeby czegos nie uszkodzic w dekoderze.

Dodam ze cala oferta freeview przez satelite z blokowej satelitarnej anteny zbiorczej dziala pieknie na moim Samsungu 305 od Polsatu- no ale wlasnie czy Pace PVR 500 obsluzy DWIE ROZNE SATELITY z roznych anten i roznych konwerterow?

 

Dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy.....rozumiem ze tylko Polsat byl tak dobroczynny, pozwalajac mi na Samsungu 305 dodawac i wyszukiwac kanaly na dowolnym satelicie ( w sumie mam go na wlasnosc, ale dekodery SD Cyfry nawet te na wlasnosc z reguly na to nie pozwalaja)

 

szkoda, straszna szkoda.... a juz sobie ostrzylem zabki na BBC HD....

 

a co do Pace.... dzis pierwszy dzien uzytkowania. oczywiscie moja Plazma Panasonic zablokowala pilota, pomoglo wsuniecie dekodera gleboko do szafki oraz oklejenie go kilkoma warstwami papieru

 

poza tym to Pace budzi moja sympatie, choc przyznam ze duzo duzo duzo mu brakuje do prostoty, szybkosci i wszystkiego innego co oferuje dekoder nki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym wymogiem EU dot. zegarka?

Pierwsze słyszę....

Macie jakieś linki do info na ten temat?

 

Oto cytat z instrukcji:

Terminal spełnia wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2005/32/CE, co oznacza,

że w trybie czuwania (standby) pobiera minimalną ilość energii (poniżej 1W).

 

 

To jest żart???

Ferguson Ariva 200 też spełnia te wymogi , lecz... z wyświetlanym zegarkiem bierze mniej jak 1W!

A to mi norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy,

 

mam pytanie- czy istnieje mozliwosc zeby do dekodera Pace podlaczyc kable z dwoch roznych anten?

Jeden to bylby moja antena Cyfra Plus z pojedynczym konweterem, drugi kabel- obslugujacy innego satelite, dodam ze to instalacja satelitarna zbiorcza. (satelita Astra 2 28- programy brytyjskie)

Chodzi mi o odbior brytyjskiego free view, a zwlaszcza BBC HD i ITV 1 HD.

Boje sie troszke podlaczyc te druga antene zeby czegos nie uszkodzic w dekoderze.

Dodam ze cala oferta freeview przez satelite z blokowej satelitarnej anteny zbiorczej dziala pieknie na moim Samsungu 305 od Polsatu- no ale wlasnie czy Pace PVR 500 obsluzy DWIE ROZNE SATELITY z roznych anten i roznych konwerterow?

 

Dzieki za pomoc!!!

 

Wspomniane kanały nie docierają nawet do Triaxa 100cm ... bo idą z EuroBirda (28,5E)a nie Astry (28,3E) ale da się spokojnie odebrać men4men czy zone horror..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest TUTAJ, str. 33

Ręczne programowanie nagrań

W celu zaprogramowania nagrań przejdź do funkcji MOJE NAGRANIA, a następnie naciśnij

przycisk B – PLANOWANIE i przycisk – NAGRAJ NOWE.

Wprowadź parametry programowanego nagrania: datę, numer kanału, godziny rozpoczęcia i zakończenia nagrania, powtarzanie nagrań. Programując nagrania możesz skorzystać z listy programów, która pojawi się po wciśnięciu klawisza E.

Po zatwierdzeniu zaprogramowanego nagrania dekoder prosi o podanie kodu blokady.

Wpisanie kodu umożliwi nagranie audycji, która jest chroniona kodem blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest żart???

Ferguson Ariva 200 też spełnia te wymogi , lecz... z wyświetlanym zegarkiem bierze mniej jak 1W!

A to mi norma...

 

Do różnych dekoderów są stosowane różne rodzaje wyświetlaczy.

Jedne pobierają więcej energii inne mniej.

W przypadku tego Pace zastosowany w nim wyświetlacz pobiera w stanie czuwania nieco więcej energii niż powinien według norm Unii Europejskiej.

W związku z powyższym podjęto decyzję aby wyświetlacz był całkowicie wyłączony podczas gdy dekoder jest w stanie czuwania.

Dzięki temu spełnia te normy UE. Oczywiście podczas zapisów na dysk, wyświetlacz jest aktywny ponieważ w tym czasie i tak pobierana jest znacznie większa ilość energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mapki , a zwłaszcza Wawy to szajs. Próbowałem złapać DVBT na kilka sposobów i nic! Zero! A niby jestem w prostej linii od Raszyna 3,5km! i to na dodatek otwarta przestrzeń na wprost (VII piętro). Ani dekoder wbudowany w TV, ani kiedyś PACE nie łąpią sygnału. Nie ma nic, aPolsat by się przydał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy,

 

mam pytanie- czy istnieje mozliwosc zeby do dekodera Pace podlaczyc kable z dwoch roznych anten?

Jeden to bylby moja antena Cyfra Plus z pojedynczym konweterem, drugi kabel- obslugujacy innego satelite, dodam ze to instalacja satelitarna zbiorcza. (satelita Astra 2 28- programy brytyjskie)

Chodzi mi o odbior brytyjskiego free view, a zwlaszcza BBC HD i ITV 1 HD.

Boje sie troszke podlaczyc te druga antene zeby czegos nie uszkodzic w dekoderze.

Dodam ze cala oferta freeview przez satelite z blokowej satelitarnej anteny zbiorczej dziala pieknie na moim Samsungu 305 od Polsatu- no ale wlasnie czy Pace PVR 500 obsluzy DWIE ROZNE SATELITY z roznych anten i roznych konwerterow?

 

Dzieki za pomoc!!!

 

Wspomniane kanały nie docierają nawet do Triaxa 100cm ... bo idą z EuroBirda (28,5E)a nie Astry (28,3E) ale da się spokojnie odebrać men4men czy zone horror..

 

to w takim razie moja zbiorcza antena jest ustawiona na obydwie, bo mam wszystkie dostepne programy brytyjskie- oczywiscie oprocz tych HD bo ogladam je na Samsungu 305. oprocz tego mam je dostepne jako freeview na Panasonicu. na dekoderze Pace ich nie wyszukuje bo szkoda mi go zasmiecac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mapki , a zwłaszcza Wawy to szajs. Próbowałem złapać DVBT na kilka sposobów i nic! Zero! A niby jestem w prostej linii od Raszyna 3,5km! i to na dodatek otwarta przestrzeń na wprost (VII piętro). Ani dekoder wbudowany w TV, ani kiedyś PACE nie łąpią sygnału. Nie ma nic, aPolsat by się przydał

 

kiedy jestem w Wawie, odbieram pieknie cale DVB T na mojej plazmie samsung z wbudowanym MPEG4

 

rzecz w tym ze mieszkam blisko wisly, tak wiec w promieniu kilku km nie ma przeszkody. dodam ze mieszkam na polnocy wawy a wiec dosc daleko od Raszyna. a moze odbieram z Palacu Kultury? bo MPEG chyba zostawili na Palacu, w przeciwienstwie do analogu

 

dodam ze odbior cudowny, duzo lepszej jakosci obraz niz brytyjskie MPEG4. odbiera nawet gdy antena ze wzmacniaczem jest odlaczona od pradu (zwykla pokojowa, w poblizu okna)

 

sorki, oczywiscie mialem na mysli brytyjskie MPEG 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jestem w prostej linii od Raszyna 3,5km! i to na dodatek otwarta przestrzeń na wprost (VII piętro).

 

U mnie DVB-T odbiera pięknie, zarówno na Pace Cyfry jak i na tym TV LG od Cyfry, wystarczy wsadzić "kawałek czegokolwiek" do gniazda antenowego (testowane nawet na małym śrubokręcie) :smile:

A to wschodni kraniec Warszawy... zarówno w mieszkaniu na 3 piętrze jak i na parterze :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...