Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ten złom od 3 dni, jedno wielkie nieporozumienie, nie nagrywa mi z TVN jest wolny jednym słowem dno
To softa wgraj nowego...a nie narzekasz od razu. U mnie wszystko jest w porządku!

U mnie nagrywanie z TVN późnowieczornych i nocnych filmów trwających z reklamami ponad 2 godz.(programowanych z programu tygodniowego)kończy się po ok 1.5 godź,choćby wczorajszy-"Tłumaczka".Wcześniej przy starszym oprogramowaniu było to samo.

Zostaje nagrywanie "z palucha" lub programowanie od-do.A było na ten temat na forum dużo dużo wcześniej.Sądziłem że nowy soft to zmienił.

Czy u was też to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem bo niedawno (2 dni temu) odebrałem dekoder pace pvr hd 500GB i jest problem. Telewizor mam LG 42 lh4000, konwerter twin, ale na razie jeden kabel jest podłączony.

 

I mam duży problem z pilotem. Raz działa normalnie a po chwili mignie dioda 2x i przestaje działać. potem czasami się odblokuje, a czasami 0% reakcji przez długi czas nawet po wyjęciu baterii. Próbowałem go zaprogramować do mojego telewizora i naciskam pprzycisk tv i ok i tzrymam i nic. Dopiero jak puszczę miga 2x dioda. Potem wpisuję kod na pilocie "978" i w instrukcji jest napisane, że ma 2x dioda mignąć. Ale nic się nie dzieje. Jest jakiś twardy reset tego pilota? Bo taki jak napisali nie działa. A w pilocie pod pokrywą baterii są 3 zworki i może do czegoś służą ?

 

Do tego jeszcze nie działają zapanowane nagrania. Jak zaplanuję i jest na innym kanale tv to nie przełącza automatycznie i nie nagwrywa !. A jeżeli zaplanuję i wyłącze dekoder (standby) to wtedy normalnie się nagrywa. A jak zaplanuję nagranie i jest na tym kanale co ma się nagrywać to wtedy nagra się, ale przy odtwarzaniu zacina się, są skoki co kilka sekund, głos też tnie i nie jest zgrany.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Do czego służy przycisk "serw" na pilocie ? Do czego on jest ?

 

PS. Czy można nagrania z dekodera przenieść na pendrive z dekodera ???

 

PS2. Jest dostępne jakieś oprogramowanie przerobione przez użytkowników do tego dekodera ?

 

Bardzo proszę o szybką pomoc przed świętami. Wesołych świąt i smaczego jajka !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję oprogramowania masz w dekoderze ? 126/rc1 nie ma problemów raczej już z nagrywaniem. Jak masz ten soft, to masz jakiś wadliwy egzemplarz. Sprawdź jeszcze ust. konwertera, jak masz jeden kabel od anteny to musisz przestawić w ustawieniach anteny na "pojedynczy", w przeciwnym wypadku będą cuda z nagrywaniem.

USB nie ma funkcji żadnej póki co, oprócz puszczonego zasilania w złączu tym obok karty.. możesz sobie mp3 albo jakąś nawigację podładować.

Nie ma zmodyfikowanego softu. Tylko oryginał.

 

SMACZNEGO JAJA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wylacza sie po 2h - jest o tym w instrukcji.

Uzywam pilota do sterowania tv LG - dziala ok, tylko czasem trzeba zaslaniac reka nadajnik przy naciskaniu menu - inaczej strzalki nie chca dzialac po nacisnieciu "OK".

Pasowal pierwszy kod.

Dziwnie tak.

PS. A wogole to pilot najlepiej dziala przy wylaczonym tv :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagrywanie z TVN późnowieczornych i nocnych filmów trwających z reklamami ponad 2 godz.(programowanych z programu tygodniowego)kończy się po ok 1.5 godź, choćby wczorajszy-"Tłumaczka".Wcześniej przy starszym oprogramowaniu było to samo.

Zostaje nagrywanie "z palucha" lub programowanie od-do.A było na ten temat na forum dużo dużo wcześniej.Sądziłem że nowy soft to zmienił.

Czy u was też to samo?

Próby zaplanowania nagrania filmów po przez "wyszukaj" z kanału TVN7 (ze względu na reklamy materiał ma zwykle ponad 2 godziny) w moim przypadku też kończą się fiaskiem. :x

Nagrywa mi wtedy ok. 60-70min materiału po czym soft się krztusi a dekoder restartuje... Nie testowałem samego TVN, jednakże problemu nie zaobserwowałem w czasie planowanych nagrań z kanałów: TVP1/2, Canal+, HBO, Ale Kino, FilmBox i kilku innych stacji. Muszę jednak zaznaczyć, że w tych przypadkach długość nagrywanego materiału nie przekraczała 2 godzin.

 

Jak dla mnie to obecny soft (126/RC1) ma jeszcze sporo poprawek przed sobą zanim będziemy mogli się nim w pełni cieszyć.

 

Sprawdzę jeszcze planowanie nagrań czasowych "od-do" oraz manualnie, mam nadzieje, że coś z tego zda egzamin bo chcę dołączyć do biblioteczki Rio Bravo a na chwilę obecną stoi to pod znakiem zapytania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5miesiąca nie odwiedzałem postu. I jak tam? Naprawiła sofcik Cyfra? Widzę że nie... Ciekaw jestem gdzie się podziali Ci mądrze się wypowiadający z połowy postu... he, he... Ludzie.. Darujcie sobie ten szajs... Takie jest moje zdanie... Zwróciłem ten badziew i Wy , zróbcie to samo. Od 1,5miecha mam Fergusona 200 i ... naprawdę święty spokój... Jedyne z czego jestem zadowolony to telewizor z C+... jest ok.. ale, po zmianie dekodera z Pace PVR500 na Fergusona zauważyłem, że.. obraz jest lepszy! TVP2 czy PULS czasami wyglądają jak by były nadawane w HDready! Po przesiadce na A200 zrozumiałem, że... Pace w C+ to istny żart! 3 miesiące temu, 2 miesiące temu... co niektórzy mówili, że z czasem C+ naprawi PACE'a... Widzę, że ... niektórych ta nadzieja (mityczna!) trzyma nadal... Twardego jajca życzę wszystkim forumowiczom, i oby... C+ naprawiła wreszcie, ten swój sprzęt. Tego też Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dodatkowym teście, próba nagrania dalszej części filmu z TVN7 (po wcześniejszym zerwaniu/restarcie) po przez wciśniecie klawisza "zapisz".

Niestety ten sam objaw, 60 min z haczykiem i sru - przerywa & restart. W tych 2 przypadkach miało to miejsce raz tuż przed reklamą a w drugim już w czasie jej trwania...

Tak się zastanawiam czy to aby nie jest jakoś z nimi powiązane, może próbowano implementacji ich wycinania ale nie skończono tego a dekoder dostaje jakiś sygnał i głupieje?

 

Testował ktoś w ostatnich dniach nagrywanie z TVN7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich informacji na kanałach Cyfry nie zauważyłem. Chyba jest takie info np. na France 24. Zauważyłem też, że na kanałach niemieckich z Astry - po prawej stronie paska - pokazuje się format obrazu. Co do dźwięku to po podłączeniu pod wzmacniacz automatycznie mi rozpoznaje i wybiera dźwięk DD (na TVN, TVN7) ręcznie natomiast na Canal+ Film HD. Ale już z kolei na Astrze np. przy ARD, ZDF, Pro 7 wybiera zawsze DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uzupełnieniu do wypowiedzi Mariusz7

 

Zegar wyświetla się także wtedy gdy dekoder wyłączymy pilotem a on uaktywni się do nagrania jakiegoś programu - krótko mówiąc gdy coś tam w tle robi.

Oficjalnie brak zegara gdy dekoder jest nieaktywny jest tłumaczony oszczędnością prądu - bez takich kombinacji dekoder nie zszedłby poniżej 1W w trybie "stand by" (a to jest chyba wymóg UE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym wymogiem EU dot. zegarka?

Pierwsze słyszę....

Macie jakieś linki do info na ten temat?

 

Oto cytat z instrukcji:

Terminal spełnia wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2005/32/CE, co oznacza,

że w trybie czuwania (standby) pobiera minimalną ilość energii (poniżej 1W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Pace HD PVR 500GB, otóż nie nagrywa mi gdy zaplanuje zapis sprawdzałem z włączonym dekoderem jak i w spoczynku. Wydaje mi się ze wszystko robię jak należy czyli szukam czegoś co mnie interesuje, zazwyczaj jest to mecz NBA który odbywa się kolo 01.00. Klikam żeby zaplanowało nagranie i wyświetla się komunikat - "zaplanowano nagranie", wyłączam dekoder (oczywiście nie z prądu), wstaje na drugi dzień i nic nie ma. Tak samo jest gdy nagrywam na żywo, niby nagrywa a potem nic nie ma w nagraniach. Mam podwójny konwerter podłączony do dwóch dekoderów, czyli jedno wyjście antenowe na dekoder. Pisze to bo własnie mi się przypomniało ze w N'ce żeby planowanie nagrań działało potrzebne jest podłączenie jednego podwójnego konwertera do jednego dekodera. W cyfrze nic takiego nie mówili! A golnie dekoder nie podoba mi się :P odpala się długo, pilot się zawiesza i muszę resetować dekoder, i sam się odpala co jakiś czas gaśnie po jakiejś minucie, ktoś mi powiedział ze chłodzi wtedy dysk. Chyba lepiej by było żeby wyświetlał zegarek niż się odpalał co jakiś czas żeby chłodzić dysk, male cyferki aż tyle prądu nie pobierają raczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na twin. Dzięki mam nadzieje ze pomogło zaplanowałem na mecz o 12 dam znać czy działa. A i dodam ze pilot tez mi się nie podoba :P ułożenie przycisków powinno być wygodniejsze a wydaje się ze jest zaprojektowany żeby wyglądać a nie służyć (być może trzeba się po prostu przyzwyczaić) ale stary pilot cyfrowego Pace był wygodniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...