Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj odebrałem pace 500 i mam 2 pytania:

-czy w zestawie nie daja kabla HDMI (gdyż u mnie brakuje i niewiem czy dostalem wadliwą sztuke czy tak ma być)?

-jest to normalne ze na pilocie mam logo nc+ a na dekoderze stare logo Cyfra+ ?

Jak masz nie matowa niebieską szybke to sie ciesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pacana nie dają HDMI ale do Philipsa tak, znaczy dawali heheh

Jak masz nie matowa niebieską szybke to sie ciesz

Ta szybka to jakiś chory pomysł? czy tylko ja nie dostrzegam przesłania tego czegoś ?? A moze to taka przestroga ze jak będziesz za dużo oglądał Nc+ to potem wszystko takie będzie widoczne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry to nie jest ten, który wymyślił matową szybkę. Tak samo jak ten, który w nowym sofcie wywalił godzinę z górnego rogu podczas włączania pauzy w trakcie oglądania nagrań. Brawa należą się również mistrzowi (pewnie ten sam, co od godziny), który tak genialnie zmienił wygląda biblioteki nagrań - zamiast 10, widać tylko 6, w "zielonym" sofcie było miejsce na 10 pozycji, podgląd nagrania w okienku, opis, kanał. Kolejna rzecz, w EPG po naciśnięciu plusa,opis przewijało się strzałkami, wystarczyło nacisnąć plusa, żeby wyłączyć opis i lecieć dalej, teraz trzeba "przeplusować" cały opis. Kolejna rzecz, która mi się nie podoba - nacisnąłem B i mogłem wejść do biblioteki, teraz trzeba się bawić w przewijanie menu.

I w ogóle całe to nowe menu, ta grafika jest jakieś "przytłaczające" bym powiedział, mam wrażenie, że zajmuje połowę ekranu. No i te kolory na koniec, czarny, szary i różowy/fioletowy, jakby to było zaprojektowane przez albo pod pewną mniejszość...

Dziś wymieniłem jednego Phillipsa na PAce'a, chciałem większy dysk bo tam był ciągle zapchany. Niby to nieistotne ale gdybym wiedział o tej matowej szybce (niech wynalazca tego cuda w nagrodę nosi teraz cały czas okulary z matowego szkła) i że zamiast godziny na wyświetlaczu, będę miał nic, po prostu czarny wyświetlacz, to bym się jednak zastanowił czy warto wymieniać.

Cale szczęście, że pilot jest identyczny jak do Phillipsa bo, przynajmniej dla mnie, jest bardzo wygodny w obsłudze, intuicyjny i dobrze leży w dłoni.

Na razie mam jeszcze ten soft "zielony" i chyba jeszcze przy nim zostanę. Na Phillipsie ktoś z domowników nieświadomie pobrał aktualizację, więc miałem okazję parę dni poobcować z nowym softem, zapoznać się z nim i, jak widać, nie jestem nim zachwycony.

 

Byłbym zapomniał. Czy poprzez to menu serwisowe da się jakoś wymusić na tym dekoderze, żeby wyświetlał zegar w trybie stand by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale szczęście, że pilot jest identyczny jak do Phillipsa bo, przynajmniej dla mnie, jest bardzo wygodny w obsłudze, intuicyjny i dobrze leży w dłoni.
Dostałeś starego pilota od Philipsa? Do Pace były inne piloty niż do Philipsów. :roll:
Czy poprzez to menu serwisowe da się jakoś wymusić na tym dekoderze, żeby wyświetlał zegar w trybie stand by?
Nie da się, Pace nie wyświetla zegara, choć wybór takiej opcji pewnie by się przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot identyczny jak do Phillipsa, tylko z logo nc+ ale mi to odpowiada. Wprawdzie nie mam pojęcia jak wygląda pilot od Pace'a ale mi ten od Phillipsa całkowicie odpowiada.

Z brakiem zegara to żenada z ich strony, nawet jeśli jest to spowodowane jakimiś unijnymi nakazami dot. zużycia energii, ale powinna być opcja włączenia zegara.

 

Nie wymieniaj z powrotem na philipsa dla tej szybki,bo tam też już są matowe , ale tam jest zegarek :D

Jak już usunąłem wszystkie nagrania, nawet kilka jeszcze nieobejrzanych, oddałem, wziąłem Pace'a bo chciałem większy dysk, to nie będę z powrotem zamieniał na Phillipsa ale ta matowa szybka to głupota i ten, który to wymyślił, mądry na pewno nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalny ten pierwszy pilot. Nie rozumiem po co ludzie zmieniają coś, co jest dobre, sprawdzone i dobrze funkcjonuje. W wersji A chyba na siłę rozmieszczano przyciski, "te z dołu damy na górę, z góry przerzucimy na dół, lekko jeszcze je pozamieniamy miejscami i niech mają, niech się męczą z opanowaniem nowego pilota".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zepsuł mi sie Pace, mam na ekranie wszystkie menu, grafiki dekodera, EPG, VODY, tylko programu telewizyjnego brak - czarne tło i brak dzwięku. Nagrane filmy mam, a jakże tylko że zamiast nich czarny ekran.

Ta sama karta w innym dekoderze działa bez problemu, więc uprzedzając pytania - uprawnienia są.

 

Czy ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli idzie grafika ekranowa a nie widać sygnału video i audio to albo padł kabel HDMI albo złącze HDMI w dekoderze, sprawdź na innym kablu :D Przerobiłem już dziesiątki takich przypadków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli sprawdziłeś inny kabel i reset TV i dekodera nie pomaga to Pace do wymiany :D Zdarza się tak gdy Pace ma problem z uzgodnieniem protokołu HDCP z odbiornikiem TV, grafika działa natomiast nie ma obrazu i dźwięku :-) W takim samym przypadku np. n-box generuje niebieską planszę z informacją o problemie z HDCP, niestety w Pace nie zaimplementowano takiej funkcji, jedynym objawem jest brak obrazu i dźwięku z działającą grafiką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało wpisów na temat najnowszego softu do PACE. Jeszcze nie zmieniłem więc pragnę sie dowiedzieć czy warto? Jakie zmiany w stosunku do poprzedniego? Czy jest szybszy, czy inne, ładniejsze i bardziej praktyczne menu? Proszę o opinie tych którzy juz to zrobili.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny plus za umożliwienie podglądu więcej niż jednej pozycji programu do przodu z poziomu funkcji PILOT (po wcześniejszym odwiedzeniu tabelki PROG). Jak dla mnie choćby tylko dlatego warto aktualizować.

Minusem z kolei jest bardziej skomplikowany, mniej intuicyjny i niekonsekwentny sposób obsługiwania tej funkcji oraz niewyraźny "pasek postępu"- trzeba się przyzwyczaić.

Inne zmiany są głównie estetyczne a to już zależy od gustu użytkownika- jednym się podoba a innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powtórka pytania wcześniejszego. W czasie odtwarzania własnych nagrań, albo korzystania z np. HBO Go, po około 45-50 minutach pejsaty wyłącza odtwarzanie i przechodzi na odbiór programu z satelity, ostatnio odbieranego. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Po wymianie softu jest to samo, co przed. A, że czeka mnie migracja, zastanawiam się czy go nie spuścić do Juliana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...