Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się uprę przy tym ze soft jest Ok.

każdym przypadku jest solidna instalacja antenowa z minimum konwerterem TWIN (w dwu przypadkach QUAD anteny cos około 90cm (wschód Polski).

 

mam konwerter quad, czasza 90cm ,cała instalacja zakładana przez autoryzowanego sprzedawce telewizji N.

Gdybys przez 3 lata uzywał Nbox-a to mówił bys co innego. soft 147 był naprawde w miarę dobry, nie narzekał bym na niego , ale 150 zrypali i będe to powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o radę.

Od około 2-3 tygodni dzieją się z moimi Pace PVR dziwne rzeczy:

W domu miałem do wczoraj jeden dekoder n-ki - działał bez zarzutu.

Jeden dekoder Sagemcom i dwa dekodery Pace PVR - w przypadku Cyfry wszystko idzie przez Clone+.

Oczywiście Sagemcom działa na Clonie jedynie jak obydwa Pace są wyłączone...

Obecna instalacja podpięta pod konwerter quad monoblock to dwa kable do jednego Pace, jeden do drugiego i czwarty kabel podpięty do Sagemcoma.

Sygnał i jakość w Sagemcomie 74-80% a w Pace jakieś 4.

Od tych trzech tygodni mam problemy z włączaniem dekoderów Pace (obydwa tak samo)- zapala się niebieska dioda, z chwilę gaśnie na chwilę i ponownie się zapala, ale na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Wówczas nie reaguje na pilota i trzeba resetować dekodery. Jak wypnę antenę z SAT1 to pojawia się nazwa kanału i oczywiście komunikat o braku sygnału. Wówczas po wkręceniu anteny najczęściej wszystko jest OK, ale nie zawsze, bo czasami muszę całą operację z odkręcaniem anteny powtarzać.

Czasami jest tak, że obraz i dźwięk działają prawidłowo - wraca sygnał a komunikat "brak sygnału sprawdź połączenie antenowe (konwerter twin lub pojedynczy)" nie znika z ekranu - tak miałem chyba 2 razy.

Bardzo często mam komunikat: brak sygnału sprawdź połączenie antenowe (konwerter twin lub pojedynczy) pomimo, że tam gdzie mam jeden kabel pod SAT1 mam ustawiony pojedynczy a na drugim Pace, gdzie mam 2 kable do SAT1 i SAT2 ustawiony mam konwerter twin....

Jak obydwa Pace wyłączam to na Sagemcomie wszystko śmiga...

Jak podpinałem n-kę to również wszystko śmigało...

Acha! - jak mam komunikat brak sygnału sprawdź połączenie antenowe (konwerter twin lub pojedynczy) to w ustawieniach w Pace sygnał jest rzeczywiście 0 (zero) - ale jak podepnę pod ten sam przewód Sagemcoma lub n-kę (jak jeszcze była) to wszystko jest/było OK.

 

Softy na Pace'ach aktualizowane ostatnio chyba do wersji 150.

 

Bardzo proszę o radę.

P.S. Sądząc po tym że N-ka i Sagemcom działa z konwerterem i anteną (90cm) jest wszystko OK... na ten ośnieżony dach i komin nie chcę się teraz wybierać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o trybie eko? Skoro pobiera pół wata to nie ma miejsca na zegarek. Podobnie mam w plazmie, konsoli, DVD. Nigdzie nie ma zegarka. Tylko stary dobry Phil HD 6201 ma ładny zegar ale pobiera 15W w trybie czuwania...

 

To powinien być wybór Eko lub zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@kobi666, nie tylko o takie wybory tu chodzi, choć nie od rzeczy byłoby, gdyby zaczęto traktować użytkowników tych dekoderów w sposób taki, na jaki zasługują i rzeczywiście dano wybór, między oszczędnością a funkcjonalnością.

 

I nie chodzi tu tylko o zegarek, ale i o decyzję, czy użytkownik chce, czy nie chce, by C+ sterowała dekoderem jak się jej tylko spodoba, dlatego w menu powinna być możliwość wyłączenia ściągania materiałów VoD na HDD odbiornika, w końcu to też nie powinien być przymus.

 

Mówi się tyle o oszczędnościach EE, a jakoś nikt nie wspomina, że kiedy odświeża się zawartość oferty VoD, co trwa właściwie nieprzerwanie, odbiornik pobiera z sieci tyle energii, jakby był włączony, czyli grubo ponad 20W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder średnio wytrzymuje dwa lata pseudo poprawnej pracy.Po zapełnieniu dysku nagraniami w okolicy 70% zajętości zaczyna dekoder spowalniać,a potem dochodzi reszta problemów ,które się nakładają.Oddaje dziś do wymiany już 3 dekoder z kolejnym błędem dysku'' E-508 '' i zastanawiam się czy warto dalej brać to pudło ,które stwarza problemy.Cyfra nie ma żadnych dobrych dekoderów w swojej ofercie.(może kiedyś SD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@djkubek, nie wiem jak Ty, ale większość ludzi woli decydować o sobie i swoim sprzęcie samodzielnie i nie być wyręczanym w myśleniu przez jakichś dziwnych facecików z firm medialnych, którzy decydują co jest dla Ciebie dobre i kiedy jest najlepszy moment by Ci to pod nos podsunąć.

 

Dlatego choć mam w dzierżawie za 0 złotych Pace, to leży sobie grzecznie w szafie, jako dekoder na wszelki wypadek.

 

Nie wiem doprawdy co się ostatnimi czasy stało z ludźmi, że tak łatwo nimi manipulować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zmienię temat bo mi ten złom coś zawala. Nie mogę połączyć się z internetem. Do dziś rana wszystko było ok, i nigdy żadnego problemu. Pod router mam podłączone dwa komputery i dekoder. Komputery działają ok, gdy podpinam komputer pod kabelek pod który jest podłączony dekoder też jest wszystko dobrze, a Pace pokazuje: łączenie z internetem i nic. Dodatkowo jedyny sposób żeby wyjsc z serwisu int. trzeba wyłaczyć dekoder bo w trakcie próby połączenia nie reaguje na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pythonek muszę Cię zmartwić ale ten konwerter nie współpracuje w pełni z tym dekoderem. Pace przy włączaniu nie podaje zasilania na ten konwerter, jeśli wcześniej włączysz inny dekoder podpięty do tego konwertera to pace włączysz bez problemu. Ja też mam ten problem, ale u mnie podłączony jest echostar polsatu i on podaje cały czas zasilanie na konwerter, nie wiem czy jest zepsuty czy one tak mają, ale dla mnie jest to jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w menu powinna być możliwość wyłączenia ściągania materiałów VoD na HDD odbiornika, w końcu to też nie powinien być przymus.

 

VoD to dodatkowa kasa i C+ za nic nie zrezygnuje z tego. Nieważne, że ktoś nie korzysta, bo mając to w dekoderze może się skusi i jednak skorzysta... Możliwość potencjalnego zarobku jest istotniejsza, niż większy komfort użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@maniek2007, ja to doskonale rozumiem, bo nie spadłem wczoraj z Księżyca, ale nie do przyjęcia jest to, że odbywa się to fizycznie na nasz koszt i kosztem naszego komfortu, bo z naruszeniem domowego miru.

 

Nie wiem jak Twój i innych HDD, zamontowane w tym czarnym puzderku, ale mój wył i zgrypiał tak, że nie sposób było tego przetrawić, kiedy przebywało się w pobliżu owego mrugającego nieustannie czerwoną diodą paskudztwa.

 

Dlatego wylądował w szafie i oby mógł pozostawać tam jak najdłużej, czego mu szczerze życzę.

 

Dodam jeszcze, że VoD, nie musi odbywać się na tych zasadach, tylko cały zasób mógłby znajdować się na serwerach operatora, a odbiornik byłby jedynie narzędziem dostępu do niego, co mogłoby odbywać się również za dowolną odpłatnością, a nie szarpałoby nam przy okazji nerwów i portfeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Twój i innych HDD, zamontowane w tym czarnym puzderku, ale mój wył i zgrypiał tak, że nie sposób było tego przetrawić, kiedy przebywało się w pobliżu owego mrugającego nieustannie czerwoną diodą paskudztwa.

Mój HDD i wentylator jest wyjątkowo cichy,trzeba podejść do niego i przystawić ucho do dekodera aby coś usłyszeć ponieważ z PACE`m skończyłem przygodę rok temu a teraz mam TURBODEKODER n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@maniek2007, turbodekoder, to sprzętowo słabszy dekoder, bo na procesorze STi7100 (266 MHz) od PACE PVR, który dysponuje STi7105 (450 MHz), ale jak widać dobry software to podstawa, bo w wypadku PACE, wychodzi na to, że jest to kolos na glinianych nogach, więc powinien się właściwie nazywać GOLEM.

 

Zresztą, hardware również leży w PACE, bo jak mówiłem potępieńcze rzężenia dochodzące z wnętrza tego czegoś, doprowadzić mogą do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Pomijając jednak sprzętowe aspekty, to w dekoderach "n" jest dokładnie ten sam problem z usługą VoD, ponieważ również i one podlegają procederowi przymusowego zaciągania na HDD [beep]u zapodanego przez nadawcę i to drożej niż w PACE, bo turbo spożywa coś ok 30W EE w stanie upojenia medialną papką.

 

To, że przy tym nie stęka i nie mruga, to niewątpliwa zaleta, ale powiedzmy szczerze, że zaciąganie całych filmów na HDD dekodera przez satelitę, to technologiczny anachronizm, który czym prędzej powinien zostać wyeliminowany i przeniesiony do muzeum techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam swoje trzy słowa odnośnie krytykowanego softu 150. Zainstalowałem u siebie w/w soft i przy pracy do 8-10 godzin nie zauważyłem spowolnienia terminala ani problemów w stosunku do wersji 147, EPG działa kiepsko ale tak samo jak na 147.

Sytuacja diametralnie się zmienia po ok 10 godzinach od włączenia Pace-a i oglądania TV- tunerek wyraźnie spowalnia, a funkcja Timeshifting faktycznie gubi klatki, więc potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...