Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie za siebie, u mnie działa ok. (tzn. tak samo jak 147) i nie mam zamiaru wracać do 147. Może lepiej wymieńcie dekodery?

 

Następny uczony się znalazł

taki mądry jak na infolinii i w mailach

skoro wszyscy piszemy że zaczęło się tak dziać po zmianie softu to chyba dociera do ciebie że to soft 150 jest winny a nie sprzęt

 

Dzisiaj dla odmiany udzielili mi odpowiedzi w zapytaniu dlaczego tak muli

"proszę odłączyć kabel od internetu to będzie chodził szybciej"

Może i tak tylko że ja w ogóle nie podłączałem do internetu i muli

A skoro każą odłączyć to po co tworzą jakieś serwisy skoro spowalniają pracę dekodera ?

Dobili mnie tą odpowiedzą :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiscie ze soft. Przy takich softach to C+ powinna jeszce doplacac abonentowi.

Sama maszyna jest dobra bo w srodku STi7105 ale amatorskie softy uniemozliwiaja wlasciwe korzystanie z dekodera.

 

Niededykowane dekodery to jest przyjemnosc uzytkowania w stosunku do dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Cyfry przez formularz kontaktowy na stronie z opisem problemu i dostałem taką odpowiedź

 

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie dziękuję za przekazane informacje i jednocześnie

wyjaśniam, iż Pana zgłoszenie zostało przekazane do odpowiedniego działu.

Wspomniane utrudnienia zostaną wyeliminowane wraz z nową aktualizacją,

jednakże data jej wprowadzenia nie jest jeszcze znana."

 

Czyli jednak zrozumieli, że wina leży po ich stronie i nie kwestionują tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawor1111, to co, ma być mi wstyd i mam cicho siedzieć bo mi dobrze działa? Wina softu a nie sprzętu, bo na poprzednim działało a na tym nie. To jak wytłumaczysz fakt, że ten sam soft na różnych egzemparzach wywołuje inne działanie?

I nie zachwycajcie się tak tymi niededykowanymi odbiornikami, miałem styczność z Opticum 9600 i może tylko minimalnie był szybszy, pilot przeskakuje po 2 kanały i w ogóle z nóg mnie nie zwalił mówiąc oględnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tu wspomnial o niededykowanych dekach do cyfry. Wlasnie moj ojciec ma moj stary dekoder ktory kiedys uzywalem Golden Interstar CR-Xspeed 770 podlaczony ze mna przez multiroom,ludzie jego w poruwnaniu do mojego to po prostu Ferrari kontra Duzy fiat! Do tego moze sobie stworzyc swoja (wg. kolejnosci liste kanalow) dalem mu go poniewaz nie ma PVR ani HD ,ale ogladanie i przerzucanie na nim kanałów to poprostu bajka... Pace nigdy nie bedzie tak chodził... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze jak teraz się zachowują te "stare" filmy...

 

'stare filmy' zachowują się podobnie.

oglądałem wczoraj jakiś film nagrany z HBO HD w listopadzie.

niestety 'cięcie' przytrafiło się 3 razy.

A z kolei u mnie po trzech dniach od aktualizacji przestało przeskakiwać na nagraniach i dekoder już tak nie zamula. Wolniej działa niż na v147 ale nie ma aż takiej różnicy już. I to zarówno zaraz po uruchomieniu i po kilku(nastu) godzinach użytkowania. Dziwne zaiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Złe działanie PACE PVR jest spowodowane fatalnym oprogramowaniem i tylko nim.

 

Sprzętowo, to jest naprawdę dobry dekoder, biorąc pod uwagę choćby procesor STi7105 (450 MHz 1000 DMIPS).

http://www.st.com/internet/com/MULTIMED ... s_2011.pdf

Dla porównania tak chwalona Manta 9000 PRO może pochwalić się tylko procesorem o wydajności ok. 850 DMIPS.

http://www.csr.com/products/112/supraxd-180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tu wspomnial o niededykowanych dekach do cyfry. Wlasnie moj ojciec ma moj stary dekoder ktory kiedys uzywalem Golden Interstar CR-Xspeed 770 podlaczony ze mna przez multiroom,ludzie jego w poruwnaniu do mojego to po prostu Ferrari kontra Duzy fiat! Do tego moze sobie stworzyc swoja (wg. kolejnosci liste kanalow) dalem mu go poniewaz nie ma PVR ani HD ,ale ogladanie i przerzucanie na nim kanałów to poprostu bajka... Pace nigdy nie bedzie tak chodził... :cry:

Bo tunery HD są w ogóle wolniejsze niż SD. Szczególnie gdy przełączamy między kanałami HD. Mój stary Pionek z wgranym innym softem to też rakieta w porównaniu z Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem troche usprawiedliwić naszego PACE-a.Poszperałem troche w necie i co się okazuje.N-box pobiera prądu w trybie standby ok.20W

, w nbox , dysk jest wiecznie aktywny (nawet w stanie "stand by" odbiornika). Oprogramowanie jest cały czas załadowane i EPG również. To tak jakbysmy naszego PACE wogóle nie wyłączali a jedynie odcięli tuner i zasilanie LNB. PACE pobiera w standby jedyne 0.5w, na starcie musi załadować system, uruchomić dyski, włączyć tuner i zasilić LNB, następnie jak chcemy przeglądać program tv musi pobrać go. Tyle samo czasu a nawet więcej zajmuje dekoderowi nbox po wyjęciu z wtyczki zasilającej.

Nie muszę tłumaczyc ze nbox przez 24h zżera nam 0,48kWh, w miesiąc to 14,4kWh a to coś koło 10pln .

 

No ale nie zmienia to faktu ze po uruchomieniu jest duzo wolniejszy od nBox-a

Piszcie za siebie, u mnie działa ok. (tzn. tak samo jak 147) i nie mam zamiaru wracać do 147. Może lepiej wymieńcie dekodery?

 

Następny uczony się znalazł

taki mądry jak na infolinii i w mailach

skoro wszyscy piszemy że zaczęło się tak dziać po zmianie softu to chyba dociera do ciebie że to soft 150 jest winny a nie sprzęt

 

Dzisiaj dla odmiany udzielili mi odpowiedzi w zapytaniu dlaczego tak muli

"proszę odłączyć kabel od internetu to będzie chodził szybciej"

Może i tak tylko że ja w ogóle nie podłączałem do internetu i muli

A skoro każą odłączyć to po co tworzą jakieś serwisy skoro spowalniają pracę dekodera ?

Dobili mnie tą odpowiedzą :brawo:

HEHE, mnie tez to mówili a ja ze nie uzywam ich badziewnych serwisów internetowych i kabla wogóle tam nie wtykam bo korzystam z fergusona ariva gdzie serwisy internetowe biją na głowę PACE-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzisiaj chciałem przeprowadzić aktualizacje i tu babol niby wszystko fajnie dekoder zaczął coś tam pobierać po paru minutach włączył się ponownie sprawdzam stan oprogramowania a tu nadal 147...... :o

 

btw: czy na wersji 147 mieliście problem z włączeniem własnych nagrań ? u mnie muszę wyłączyć dekoder od prądu i włączyć ponownie aby wejść w nagrania... po 1-2 h znowu pada opcja własnych nagrań wskakuje na parę sekund okno ta cala lista i wraca do odtwarzania programu

 

mam nadzieje ze jak już uda mi się ta aktualizacje przeprowadzi ten problem minie... jeśli nie to chyba jakaś reklamacje na to by trza było złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się uprę przy tym ze soft jest Ok.

Zwlaszcza w porównaniu z dekoderami niededykowanymi a dlaczego? A no:

Każdy użytkownik dekodera bez względu na wiek płeć itd jest w stanie go użytkować i wykorzystać jego wszystkie dostępne funkcjonalności wprost po przyjściu od dystrybutora, a to jest bardzo ważne, jesli nawet nie najważniejsze !!

 

Mam PACE 500GB od przeszło dwu lat,kilku znajomych i dodatkowo 1 u Ojca, nie wiem - ale chyba nie tylko ja jestem szczęściarzem oni też (poza jednym wyjatkiem w którym padł po prostu dysk) - te dekodery działają jak należy, nagrywają odtwarzają, działa VOD i C+ na życzenie, ale w każdym przypadku jest solidna instalacja antenowa z minimum konwerterem TWIN (w dwu przypadkach QUAD anteny cos około 90cm (wschód Polski).

 

Oczywiście jasne jest że oprogramowanie nie jest idealne - na pierwszy ogień na ta chwilę brakuje obsługi USB (tylko w zasadzie po co), ale oprogramowanie niededykowanych box'ów patrząc na GUI jest po prostu kosmicznie skomplikowane z punktu widzienia szarego abonenta :), jesli uważacie inaczej to proszę weźcie sobie DM (za 2kPLN) albo coś innego np. z ENIGMĄ i dajcie babci, dziadkowi, sąsiadce czy czy matce półrocznych rozkrzyczanych bliźniaków.... i nie mówcie mi ze sobie poradzą z nimi jak należy bo tak nie jest. dla nas uzytkowników" zaawansowanych" oczywiście to wszytko jest jasne i oczywiste ale 90% abo to "zwykli szarzy" ludzie i GUI jest podstawowoym parametrem w ich wypadku

 

Oczywiście z punktu widzenia każdego operatora ważna jest również prostota obsługi która pozwala uniknąc wielu niepotrzebnych reklamacji itp... Mówie to z perspektywy człowieka tworzacego i wdrażajacego oprogramowanie dla statystycznie szarych ludzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

PACE PVR i podobne dekodery dzierżawione, które mają zainstalowane oprogramowanie podlegające reżimom, działają w sposób akceptowalny, jedynie przy połączeniu ich z TV kablem iHDMI + CEC.

 

Jest to naprawdę spory wydatek, bo taki kabelek, to uszczerbek rzędu 170-180 PLN, ale w większości przypadków jest to rozwiązanie naprawdę komfortowe, a osiągnięty kompromis (HDCP i CEC), wynagradza poniesione wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście, że CEC umożliwia jedynie sterowanie TV, co ogranicza się do włączenia i wyłączenia odbiornika TV razem z dekoderem, ale mniemam, że i to uproszczenie wielu userom PACE przypadnie do gustu. :)

 

Co do HDCP, to podejrzewam (nie mam funkcji nagrywania w TV), że jeśli ktoś ma telewizor z funkcją nagrywania, to podłączenie takim kabelkiem, umożliwi obejście zabezpieczeń HDCP.

 

Umożliwia także bezproblemowe używanie dekodera do serwisów muzycznych bez włączania TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE PVR i podobne dekodery dzierżawione, które mają zainstalowane oprogramowanie podlegające reżimom, działają w sposób akceptowalny, jedynie przy połączeniu ich z TV kablem iHDMI + CEC.

 

Jest to naprawdę spory wydatek, bo taki kabelek, to uszczerbek rzędu 170-180 PLN, ale w większości przypadków jest to rozwiązanie naprawdę komfortowe, a osiągnięty kompromis (HDCP i CEC), wynagradza poniesione wydatki.

 

Ten kabel iHDMI nie czyta i tak telegazety... sprawdzałem u fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@wujektom, oczywiście, że nie przesyła tego typu danych, bo ma do dyspozycji TYLKO standard HDMI, który tego nie przewiduje.

 

Natomiast obsługuje teletekst (TG), gdy dekoder jest wyposażony w tego typu funkcję, np. Opticum 9600 PRIMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mniemam, że i to uproszczenie wielu userom PACE przypadnie do gustu. :)

 

Co do HDCP, to podejrzewam (nie mam funkcji nagrywania w TV), że jeśli ktoś ma telewizor z funkcją nagrywania, to podłączenie takim kabelkiem, umożliwi obejście zabezpieczeń HDCP.

 

Są tacy użytkownicy którym nie przypadnie to do gustu bo to przecież Cyfra+ którą użytkują bo zostali do tego zmuszeni :lol2:

no i w sumie to mogli by tak ikabelek dodawać gratis do dekodera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@trax, chyba jednak zbyt wiele oczekujesz po spółce CANAL+ Cyfrowy, która to ma jakowyś wstręt do rozwiązań eleganckich, więc akurat do dekodera numer jeden w swojej ofercie, czyli PACE PVR, nie dodaje wcale kabla HDMI, nawet takiego za 10 złociszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem - to miało być do tych niezadowolonych :) którzy chcieli by dekoder typu DM z wszystkimi możliwościami za 0zl/m i do tego prze 12 miesięcy full pakiet za 0zł przy umowie na 13 miesięcy - oczywiście wszystkie dekodery powinny mieć wbudowane serwery sharingu :D, zmywarki naczyń i pralko-suszarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...