Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfra ma zapewnić dostęp do dekodera odbierającego programy z satelity. Brak możliwości odbioru DVB-T przez nowsze egzemplarze Pace nie jest powodem do rozwiązania umowy, bo możliwość odbioru programów satelitarnych, a taką platformą jest Cyfra+, jest zachowany. DVB-T to to dodatkowa możliwość tego dekodera, która może być, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyłączą PVR to też nie ma problemu... Na stronie i w specyfikacji stoi jak wół - obsługa NTC poprzez DVB-T. W związku z tym mam prawo żądać dekodera zgodnego ze specyfikacją. Inaczej to chyba wprowadzanie w błąd. To tak jakby napisali, że jest PVR a w rzeczywistości go nie było bo tak jest taniej...

 

Czyżbym w specyfikacji [ http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/pace_pvr_hd.html ] widział:

- wejście/wyjście anteny telewizyjnej naziemnej

- wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej (NTC)

 

Kupuję/wymieniam i okazuje się że tego nie ma - mam prawo do zerwania umowy. To tak jakby mi sprzedali telefon w abonamencie i powiedzieli nagle, że nie ma już możliwości wysyłania SMSów... Bo wyszło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszok, a rozróżniasz pojęcia? PVR to właśnie funkcja nagrywania. Podobne batalie ludzie toczą z cyfrą o aktualizację listy z astry. Jest to dodatkowa rzeczy i cyfra nie musiała koniecznie jej udostępniać.

 

Poza tym podpisałeś umowę, w której miałeś zapisane, że otrzymujesz dekoder PVR z funkcją dostępu do DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wchodzę na stronę [oficjalną] oraz zerkam do [oficjalnej specyfikacji urządzenia] i jest napisane, że tuner ma DVB-T. To ma go mieć czy nie?!

 

I... LOL - nie nie wiem co to PVR... Bez komentarza. Skoro mogą "wyłączyć" DVB-T, które jest w specyfikacji to mogą wyłączyć cokolwiek innego co jest w specyfikacji - w tym PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ruszok: Mogą wszystko wyłączyć.... kwestia tylko czy to będzie naruszenie umowy czy nie. Jeśli miałeś w umowie, że masz mieć dekoder z DVB-T to wg mnie masz prawo wypowiedzieć taką umowę.... Jeśli jest jakiś odnośnik w umowie dotyczący dekodera i jego specyfikacji i odwołuje się do strony internetowej z tą specyfikacją to też.... Ja czegoś takiego nie pamiętam, żeby było. Zapytaj w ICA albo wypowiedz umowę - ciekaw jestem jak Cię potraktują....

Od razu skojarzyła mi się piosenka o wesołym Romku co miał domek, a w nim wodę i gaz.... I ktoś krzyknął na koniec: Nie bój, nie bój i tak Ci wyłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, a w zasadzie ojciec ma z DVB-T i póki co nie zanosi się na wymianę. A w umowie jest napisane dekoder HD PVR 500 GB. Czy jest tam odnośnik do specyfikacji - nie wiem, sprawdzę. Co nie zmienia faktu, że oficjalna strona i instrukcja obsługi mówią, że jest DVB-T.

Podejrzewam, że umowy nie uda się wypowiedzieć [albo uda się z ogromnymi problemami], ale dostać tuner z DVB-T to już możliwe jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko to jest podpadanie ze skrajności w skrajność. No bo jeśli tak jest to mogą wyłączyć lub zmienić cokolwiek i udawać, że nie ma problemu.

 

A jeśli cyfra celowo wprowadza klientów w błąd - a robi to podając oficjalną specyfikację tego tunera na swojej stronie to to podpada pod UOKiK. Jakby nie było, ktoś może mieć takie kryterium, że wybiera tę a nie inną ofertę m.in. z powodu DVB-T. A tu w domu się okazuje, że nici z tego bo go okłamano. Dlatego sprawa jest do wygrania. Nie można pisać, że samochód ma silnik z turbiną po czym wymontować turbinę nic nikomu nie mówiąc i dalej sprzedawać jako mający turbinę.

Ja wiem, że to ich sprzęt, że my go tylko najmujemy, ale jednak jesteśmy wprowadzani w błąd w ten sposób.

 

No nic. Przejrzę w domu dokładnie umowę z C+. Zobaczymy czy coś piszą o specyfikacji lub gdzie ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. rysiu_1985, ruszok, otóż CYFRA+ nie posiada w ofercie kanałów nadawanych drogą naziemną, czyli DVB-T, dlatego też absolutnie nie musi udostępniać na swoim sprzęcie funkcjonalności dostępu do tych kanałów.

 

Jeśli na niektórych odbiornikach jest taka możliwość, to należy ją traktować jako PREZENT i tylko w ten sposób.

 

Podobnie jest z kanałem TV TRWAM, który jest emitowany za pośrednictwem satelity ASTRA, również nie ma go w ofercie C+ i gdyby tak zdecydowano, zniknąłby z list dekoderów w jednej chwili i nikt nie mógłby z tego powodu wszczynać larum.

 

Inna sprawa, że ten kanał ma swoich fanów i akurat dostęp do do niego na dekoderach C+ daje owemu operatorowi względną przewagę nad konkurencją i tylko dlatego pozostaje on na listach odbiorników C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak możesz mówić, że to jest to samo. Czy w specyfikacji jest napisane coś tv trwam na astrze? NIE. Więc nie widzę problemu. Jednak DVB-T jest wyraźnie wpisane. Także nie jest to żaden prezent tylko jedna z funkcjonalności sprzętu, którą sami się chwalą... Nie wiem jak tak można rozumować, że coś co jest w specyfikacji nagle staje się prezentem... Prezentem to może być uruchomienie USB [co w specyfikacji i książce jest zaznaczone]. Nie płacę za prezenty tylko za konkretny sprzęt. Sprzęt ma w specyfikacji takie a nie inne właściwości i one nie są prezentem...

 

Jak kupujesz przez internet C+ to masz opis i specyfikację tego tunera. W obu miescach piszą o NTC. Co więcej tutaj -> http://cyfraplus.pl/technologie/naziemn ... frowa.html

Abonenci CYFRY+ korzystający z dekoderów Philips HD, Philips PVR HD i Pace PVR HD mają możliwość odbioru przekazu NTC (dekodery te mają wbudowane tunery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej). W tym celu wystarczy przełączyć zwykłą (naziemną) antenę telewizyjną z telewizora do dekodera i wyszukać programy. Na pilocie dekodera należy wcisnąć klawisz MENU, wybrać opcję 5 (WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW), a następnie 3 (WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW NAZIEMNYCH) i zaczekać kilka minut. Programy naziemnej telewizji cyfrowej zostaną zapisane na kanale numer 980 i kolejnych.
Terminal posiada wbudowany tuner Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC) oraz umożliwia korzystanie z usług CYFRA+VOD i HBO On Demand.

Więc sam sobie jackar idź gdzie napisałeś. Jeśli dostałbym tuner bez NTC to bym go reklamował. A ty jak się boisz to siedź sobie cicho. Mi to lotto. Czym to niby jest jeśli nie wprowadzaniem klienta w błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje sprzętowe, zamieszczone na witrynie CYFRY+, dotyczą odbiorników z zamontowanym tunerem DVB-T, więc jedynym niedopatrzeniem ze strony C+ jest to, że nie zróżnicowała jak dotąd oferty sprzętowej na swoich stronach w sieci.

 

Powinny bowiem funkcjonować tam obok siebie, wszystkie dostępne wersje sprzętu i wtedy mam nadzieję każdy byłby kontent.

 

Jednak, nawet producenci sprzętu, nie traktują specyfikacji, czy wręcz instrukcji obsługi, jako constans, tylko zwykle zamieszczają formułkę, że mogą się zdarzyć modyfikacje sprzętu nie ujęte w wymienionej dokumentacji.

 

O ile jednak byłoby to dość dyskusyjne gdyby dotyczyło sprzętu przeznaczonego do sprzedaży, to w wypadku sprzętu użyczanego jest to jak najbardziej w porządku, tym bardziej, że tak jak wspominałem, kanałów DVB-T nie ma w ofercie C+ i absolutnie nie musi ona tych kanałów udostępniać, a jeśli to robi, to jest jedynie ich dobra wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z takim rozumowaniem. Cyfra może osiągać korzyść oferując tuner z DVB-T. Ponieważ dużo ludzi nie ma telewizorów z odpowiednim tunerem - ludzie mogą się decydować na cyfrę i ten tuner dzięki tej funkcjonalności. A to, że nie musi dawać to wiadomo. Mają w ofercie również tunery bez DVB-T, ale wtedy to jest świadomy wybór klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacę za prezenty tylko za konkretny sprzęt.

Dokładnie, a ściślej to płacisz za dzierżawę sprzętu do odbioru telewizji SATELITARNEJ. Twoje pieniaczenie jest absurdalne, bo równie dobrze mogliby dawać wszystkie dekodery ze sprzętową możliwością odbioru DVB-T, ale z softem nie umożliwiającym jego odbioru i też wszystko byłoby w porządku. No i przejrzyj koniecznie te regulaminy i umowy bo coś się na ich temat zapowietrzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy a nie mam teleportu... Absurdalne to jest udawanie że DVB-T nie jest integralną częścią tego tunera.

 

bo równie dobrze mogliby dawać wszystkie dekodery ze sprzętową możliwością odbioru DVB-T, ale z softem nie umożliwiającym jego odbioru i też wszystko byłoby w porządku

Tak. Pod warunkiem, że traktowali by je jak USB. Czyli napisali, że może kiedyś... A nie pisali że to jest. Dobra koniec. Moje zdanie jest takie, że można reklamować. Wasze, że nie. Ja szanuję Wasze, wy uszanujcie moje. A umowę i co tam napisali sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdalne to jest udawanie że DVB-T nie jest integralną częścią tego tunera.

Dopóki było, to było, ale też bez prawa roszczeń ze strony abonenta

Dobra koniec. Moje zdanie jest takie, że można reklamować. Wasze, że nie. Ja szanuję Wasze, wy uszanujcie moje. A umowę i co tam napisali sprawdzę.

Oczywiście, reklamuj. Papier jest cierpliwy i wszytko przyjmie. W końcu najwyżej sam siebie narazisz na śmieszność, a nie wszystkich mających inny pogląd niż Twój. A co, wolno Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym podpisałeś umowę, w której miałeś zapisane, że otrzymujesz dekoder PVR z funkcją dostępu do DVB-T?

Dokładnie, a ściślej to płacisz za dzierżawę sprzętu do odbioru telewizji SATELITARNEJ.

Widzisz zapłaciłem w salonie Play za telefon, to oznacza że on może nie mieć nic z wyjątkiem możliwości prowadzenia rozmów?? Pokażcie mi gdzie w waszej umowie jest informacja co potrafi wasz telefon, to jest identyczna sytuacja. W umowie mam Dekoder PACE PVR 500GB, ale przy wymianie dostaję inny dekoder, dwa urządzenia o różnych parametrach nie mogą być podawane w umowie jako jedno, to jest niezgodne z prawem.

 

@ruszok: Po pierwsze udowodnij Cyfrze, że w umowie i/lub dowolnym regulaminie masz zagwarantowane, że najmowany dekoder ma mieć DVB-T, udowodnij Cyfrze, że bełkot marketingowy zawarty na ich stronie ma moc wiążącą,

Bez najmniejszego problemu, w czasie rozmowy o przedłużanie umowy został mi zaproponowany dekoder PVR, więc poprosiłem o informację o tym dekoderze, ale trzeba udawać że cię to nie interesuje, bo jak pokażesz że jesteś napalony to nic nie stargujesz. Pan na infolinii wymienił tuner DVB-T, a więc miało to wpływ na podjętą decyzję.

 

Kol. rysiu_1985, ruszok, otóż CYFRA+ nie posiada w ofercie kanałów nadawanych drogą naziemną, czyli DVB-T,

Ale ja nie o kanały pytam, tylko o tuner DVB-T, a to już inna bajka, jest taka informacja, a co więcej mój dekoder taki posiada, a więc próba wciśnięcia mi takiego bez głowicy jest złamaniem umowy.

 

Podobnie jest z kanałem TV TRWAM, który jest emitowany za pośrednictwem satelity ASTRA,

Gdzie masz jakąkolwiek informację o tym że możesz odbierać ten konkretny kanał, a w przypadku DVB-T jest inaczej, masz taką informację.

 

Przerabiałem podobną sytuację z procesorem który kiedyś kupiłem, był to Athlon x2 3,2 GHz Black Edition, a po wysłaniu go na gwarancję dostałem ten sam, ale standardową wersję. Black Edition miał odblokowane mnożniki i nie posiadał wentylatora w komplecie, odmówiłem przyjęcia procesora, napisałem pisemko z żądaniem takiego jak oddałem lub lepszego (cache, prędkość, możliwość podkręcania) lub zwrot pieniędzy, a zapłaciłem za niego ponad 500 zł, dostałem Phenoma II X4 955 Black Edition. Na żadnym z papierków nie miałem informacji że procesor ma odblokowany mnożnik, a jednak dało się sprawę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszego problemu, w czasie rozmowy o przedłużanie umowy został mi zaproponowany dekoder PVR, więc poprosiłem o informację o tym dekoderze, ale trzeba udawać że cię to nie interesuje, bo jak pokażesz że jesteś napalony to nic nie stargujesz. Pan na infolinii wymienił tuner DVB-T, a więc miało to wpływ na podjętą decyzję.

Będę powtarzał jak mantrę: pokaż to w regulaminie lub umowie. Nie mnie. Cyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985, bardzo mi przykro, ale nie rozróżniasz podstawowych pojęć, takich jak np. "ZAKUP towaru" i "DZIERŻAWA sprzętu", co do których obowiązują absolutnie inne zasady.

 

Sprzęt dzierżawiony jest cały czas własnością firmy, która go udostępnia, więc jeśli nawet dziś Twój PVR z tunerem DVB-T ulegnie awarii, to C+ wcale nie musi wymienić Ci go na taki sam, tylko może zaproponować równorzędny, znajdujący się obecnie w ofercie.

 

Jeśli zatem C+ będzie systematycznie wycofywać odbiorniki PACE PVR z tunerem DVB-T i w zamian oferować bez tego tunera, to nic na to nie poradzimy.

 

C+ MUSI udostępniać sprzęt zapewniający dostęp do sprzedawanych produktów, czyli pakietu kanałów satelitarnych + usługi VoD, reszta jest tylko uznaniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie do końca tak. Rzeczy wypisywane na stronie są równie ważne. Zapraszam do postudiowania decyzji UOKiKu w takich sprawach - przykładowo KIA kłamała na stronie internetowej w sprawie gwarancji. I co? Mimo iż to jest tylko "marketingowy bełkot" sprawę przegrała... Cyfra jawnie podaje obecność tunera DVB-T i obsługę NTC. I robiąc to w przypadku tych nowych tunerów wprowadza klientów w błąd. To może być podstawą do pewnych roszczeń. Ale nie ma się co kłócić bo widać sami do niczego nie dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że podstawowa funkcjonalność oferowana przez CYFRĘ w dekodera HD PVR to :

- nagrywanie audycji

- dostęp do usług VOD

- dostęp do kanałów HD i SD drogą satelitarną oferowanych przez CYFRA+

 

Dodatki typu złącza USB, ETHERNET czy tuner DVB-T są opcjonalne i nie muszą występować czy działać.

 

kolego ruszok, pisałeś wczoraj o 23:49 o tym, że jak wyłączą nagrywanie (funkcję PVR), to też nie było by problemu i tu się odniosłem do twojej wiedzy "co to PVR", bo jakby to wyłączyli to możesz żądać jakiejś rekompensaty czy innych rzeczy (bo brałeś dekoder z nagrywaniem (PVR), a nie zwykły HD z TWIN LNB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie ma co się kłócić. Wg mnie nie ma rozróżnienia na podstawowe i nie podstawowe. A nawet jak już jest to podstawowe są te co wypisano [w tym dvb-t i pvr] a opcjonalne to są te wpisane w instrukcji jak "może w przyszłości" [w tym USB]. Przecież DVB-T nie jest w grupie może działających tylko działających...

W zasadzie to trzeba by wiedzieć jak do tego zagadnienia podchodzi Cyfra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...