Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PACE PVR, flagowy odbiornik sat CYFRY+, jednego z większych sprzedawców produktu medialnego w Polsce, z wbudowanymi trzema tunerami, w tym dwoma DVB-S2 i jednym DVB-T (niektórzy mówią, że dwoma, nie rozbierałem, więc nie zweryfikuje tego poglądu), więc wygląda na to, że och i ach, i co?

 

I wychodzi na to, że powinni do niego dodawać rozruchową korbę, bo takie są z nim pierepałki.

 

Dobrze, że dzierżawiony przeze mnie egzemplarz jest niezwykle rzadko przeze mnie używany, bo w innym razie musiałbym się go dawno już pozbyć, a tak, od czasu do czasu go podłączę, ściągnie toto sobie bzdury VoD, po czym robię jednodniowy przegląd zawartości tego czarownego pudełeczka i ... ponownie go wyłączam na czas dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się teraz często włącza ta niebieska dioda przy wyłączonym dekoderze, ale zawsze dekoder daje się wtedy włączyć z pilota. Z tym, że trzeba zaczekać na włączenie nieco dłużej niż normalnie. Nie widzę więc wielkiej tragedii bo poza tym wszystko działa normalnie, problemów z nagrywaniem też nie widzę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieska dioda w "stand by" to znak ze zle sie wgrala aktualizacja softu. Nalezy wymusic ją na nowo i bedzie dobrze.

Dekoder wylaczasz od pradu - pozniej P+ i P- trzymasz na panelu dekodera i w tym samym czasie dekoder do pradu - po chwili puszczasz - wtedy zacznie sie na nowo aktualizowac. Oczywiscie aktualizacja dla PACE PVR 500GB jest nadawana w weekendy od piątku od 9:00 do poniedzialku do 9:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE PVR, flagowy odbiornik sat CYFRY+, jednego z większych sprzedawców produktu medialnego w Polsce, z wbudowanymi trzema tunerami, w tym dwoma DVB-S2 i jednym DVB-T (niektórzy mówią, że dwoma, nie rozbierałem, więc nie zweryfikuje tego poglądu), więc wygląda na to, że och i ach, i co?

 

I wychodzi na to, że powinni do niego dodawać rozruchową korbę, bo takie są z nim pierepałki.

 

Dobrze, że dzierżawiony przeze mnie egzemplarz jest niezwykle rzadko przeze mnie używany, bo w innym razie musiałbym się go dawno już pozbyć, a tak, od czasu do czasu go podłączę, ściągnie toto sobie bzdury VoD, po czym robię jednodniowy przegląd zawartości tego czarownego pudełeczka i ... ponownie go wyłączam na czas dłuższy.

 

Wystarczy wejść w autodiagnostyke to będziesz wiedział ile ma tunerów DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może trywialne pytanie, ale jeżeli ktoś mi podpowie to będę wdzięczny. W ustawieniach terminala, w parametrach telewizora jaki ustawić format obrazu? Mam telewizor LCD sony 40 cali. Z góry dziękuję.

To zależy jak wolisz oglądać kanały nadawane w formacie 4:3 - rozciągnięte na cały ekran, z obciętą górą i dołem, czy z czarnymi pasami po bokach. Moim zdaniem ten ostatni wariant jest najlepszy bo dostajesz pełny kadr, bez zniekształceń i bez obciętych fragmentów. Pamiętaj, że format obrazu możesz na bieżąco w trakcie oglądania zmieniać przyciskiem HD na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue_voyager, domyślam się że to jest najprzyjemniej widzieć cały nadawany obraz, ale z ekranami płaskimi, nie tylko z plazmowymi, jest tak, że utrwalają się na nich obrazy statyczne i powstają na powierzchni matrycy tak zwane "powidoki".

 

Najbardziej jest to właśnie widoczne, przy częstym oglądaniu kanałów nadających emisję w formacie 4:3 i ustawieniu "4:3 letter_box".

 

Powiesz może, że obecnie produkowanych ekranów LCD ten problem już nie dotyczy, a ja Ci powiem, że wolę tego nie sprawdzać i dlatego mam na stałe ustawiony odbiornik na "16:9 Pan&Scan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mnie nie dziwi dlaczego Ty od razu bierzesz się do sprawy od d... strony? Człowiek zadał proste pytanie, odpowiedziałem najprościej jak się da, a Ty będziesz teraz rozważał nie na temat...

Ok, może masz rację jeśli chodzi o plazmy i to te starsze, ale LCD??? Daj spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pace hd prv po ostatniej akualizacji oprogramowania w cyfrze, dekoder nie sciaga zadnych programow ktore wczesniej były dostepnie-vod , na życzenie, nagrywanie dziala, technicy z cyfry kaza wymienic dekoder, czy ktos miał podobnie i cos pomogło/ chce uratowac filmy z twadrego dysku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Wczoraj toczyłem zabawy z dekoderem Pioneera i wyjąłem kartę Cyfry z PACE.

Żona po powrocie z pracy molestowała mnie, abym włączył jej "Na Wspólnej" na TVN+1.

Włożyłem do PACE'a starą szachownice Cyfry, FTA śmigały i ku mojemu zaskoczeniu na kanałach z DVB-T pojawił się komunikat "Brak uprawnień do odbioru".

Powinno tak być :?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HoLeN, głupota, dlaczego od razu głupota?

 

Dlaczego niby odbiornik należący w całości do operatora, nie ma działać na ich zasadach, przynajmniej w zakresie uprawnień.

W sumie, to i tak się dziwię, że stare karty uruchamiają FTA i podgląd niektórych pozycji z VoD + własne nagrania, bo to zupełnie niepotrzebne.

 

Chcesz pełnej wolności, kup odbiornik własny, wtedy będzie działało wszystko na Twoich zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy jest możliwe zerwanie umowy z Cyfrą z powodu tego że wprowadzili dekoder Pace PVR 500 bez DVB-T :?:Ja osobiście nie używam, nawet nie wiem czy jestem w zasięgu, ale niektórzy mogli się zdecydować na umowę z Cyfrą z powodu np. dekodera posiadającego taką głowicę. Czy można odmówić przyjęcia takiego dekodera, co kiedy Cyfra nie będzie wstanie mi zapewnić dekodera z DVB-T :?:

 

Oczywiście samo wprowadzenie do użytku dekodera nie jest powodem do zerwania umowy, ale wymuszanie na zmianę na taki w przypadku awarii naszego starego dekodera to już chyba inna sprawa, tym bardziej że na stronie cyfry w specyfikacji tego dekodera mamy "wejście/wyjście anteny telewizyjnej naziemnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...