Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

a więc i ja przesiadłem się na Pace 500GB. Od początku kiedy tylko Cyfra+ wprowadziła Philipsa PVR zaraz go wziąłem [nowy, nieużywany made in Belgium by Philips]. Nie miałem porównania z innymi tego typu dekoderami więc byłem zadowolony - mimo archaicznego menu, głośnosci działania i powolnej pracy nigdy przez ten okres nie miałem jakichkolwiek problemów czy to z zawieszaniem czy nagrywaniem - po prostu działał OK.

W grudniu kupiłem nowy TV LED 42' Philipsa w miejsce LCD 32' Samsunga i po prostu obraz bajka czy to na HD czy SD, ostrość, naturalne kolory, brak smużenia - kapitalnie. Ale skoro mam nowy TV to i dekoder by się przydał ... a zatem Pace PVR [znów mi się udało :jupi: , był nowy, nieużywany, made in Ukraine, soft 141]. Philipsa oddałem, przyniosłem Pace, rozpakowuję - cudo, ładny, mały, cichy... podłączam i załamałem się ... obraz fatalny - blady, z okropnym smużeniem na HD [np podwójna piłka na C+ Sport HD], a przede wszystkim - nie wiem jak to fachowo opisać, ale chyba skalowanie obrazu, po prostu wokół postaci czy znaczka stacji jakby straszna pikzeloza - po prostu poórwnując obraz do starego Philipsa - fatalnie. Pragnę zaznaczyć, że Tv był na tych samych ustawieniach, nic nie zmieniałem. Oczywiście oprócz obrazu wszystkie pozostałe funkcje były nieporównywalnie lepsze od Philipsa - szczególnie dziwięk po amplitunerze zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.

Po wielu próbach zmiany ustawień, poddałem się i oddałem Pace, wymienając z powrotem na Philipsa. Niestety tym razem dostałem używany [w dodatku uszkodzone nagrywanie] ale co istotne, tym razem made in Ukraine by PACE :crazy: Philips by Pace??? - zgłupiałem... obraz nie był już taki jak w pierwotnym Philipsie, ale widocznie lepszy niż w Pace 500GB. Jednak skoro był uszkodzony - oddałem, nie mieli już Philipsów, a ponadto Pan stwierdził, że ciężko będzie trafić na Philipsa by Philips stąd znów wziąłem PACE - tym razem znów używanego :? , ale tym razem made by Węgry :?. Niestety, tak jak w przypadku pierwszego PACE made in Ukraine, wszystko jest OK, bez zastrzeżeń, oprócz najważniejszej cechy czyli obrazu. Moim skromnym zdaniem jest to porażka. Przede wszystkim jestem zaskoczony, że dekoder może mieć aż taki wpływ na obraz. Przepraszam za tak długiego posta ale chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to, że dostajemy sprzęt róznego pochodzenia a pod tą samą marką, mimo, że płacimy te same pieniądze za wynajem, raz dostajemy sprzęt nowy, raz używany i to z oznakami bardzo intensywnego używania, a ponadto ten obraz... proszę o Wasze opinie czy też macie wrażenie, że obraz generowany przez PACE nie jest najlepszej jakości. Jak można to zmienić, czy wogółe mamy na to wpływ... swoją drogą Cyfra+ ma kapitalną ofertę, jeszcze teraz z kolejnym VOD, HBO i C+ HD i daje nam taki dekoder, który psuje całość oferty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To niestety prawda i obraz generowany przez PACE PVR jest fatalnej jakości.

 

Porównywałem do kilku odbiorników, np. DREAM, czy AZBOX, czy w końcu nawet sprzętu z dolnej półki, czyli Opticum HD TS 9600, ale w zestawieniu z każdym odbiornikiem PACE wypadał wręcz fatalnie.

 

Największą wada tego odbiornika jest to, że obraz jest softwarowo rozmyty i wygląda, jak przez pończochę.

 

Mam porównanie, bo testowałem co najmniej kilkanaście tych odbiorników i na każdym był identyczny problem.

 

Wydawałoby się, że sprzęt jest mocny, bo przecież na pokładzie ma procesor STi7105, pamięci 256MB i to w niezłej prędkości i 32MB flasha, a jednak obraz z niego to zupełne nieporozumienie.

 

Problem jest moim zdaniem w oprogramowaniu tego sprzętu, więc trzeba by wywrzeć naciski na C+, by dostrzegła ten problem, ale jak widać nie wszyscy go dostrzegają, więc walka nie będzie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie sobie kalibracje obrazu w swoich TV a obraz będzie żyleta takie kanały jak ZDF HD ARTE HD NAT GEO HD testowałem z ARIVA200HD i praktycznie zero różnic w obrazie z Pace ,ustawienia w dekoderach i w TV 1080i na kablu HDMI Profigold :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. meff, daleki jestem od tego, żeby sugerować, że pozjadałem wszystkie rozumy, ale uwierz na słowo, że wiem co mówię, i że również ustawienia TV nie stanowią dla mnie tabu.

 

Uważam, że sprawdziłem odbiornik PACE PVR na tyle wnikliwie, by móc się na temat jego pracy wypowiadać, a testowane odbiorniki, były podłączane do różnych telewizorów, nawet najlepszych marek i efekt był niestety zawsze podobny.

 

Obraz generowany przez PACE PVR jest gorszy nawet, niż ten, jaki można uzyskać na Opticum HD TS 9600, a to raczej nie najlepiej świadczy o tym urządzeniu.

 

PS.

ARIVA, to nie najlepszy przykład, bo to dolna półka, dolnej półki, więc kompletna fajansowa nisza i szkoda sobie nią zawracać głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe ze jedni piszą zle a inni dobrze o jakosci obrazu z tego samego odbiornika na tym samym sofcie??? Ktos tu sciemnia:)

Ja mam również turboxa enki i tez niektorzy pisza ze bsla mają lepsza jakosc niz turbo, ja róznicy nie widze a w stosunku do pace jest moim zdaniem taka, ze pace ma czystszy obraz ale jest lekko sciemniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? Nie rozumiem tej dyskusji, przekonywania się nawzajem, że jest dobrze czy źle. Sugerowanie się czyimiś opiniami i przyjmowanie ich jako swoich jest śmieszne. Albo coś komuś odpowiada albo nie. Jak nie odpowiada, zmień. I tyle, reszta to niepotrzebne bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się przychylić do kolegów, piszących pozytywnie o obrazie z Pace PVR. Obraz jest jak najlepszy. Są za to inne wady. Wolno się odpala, często przeskakując guzikami po kanałach, kanały sie za zacinają, trzeba albo chwilę odczekać, albo reset dekodera. Głośno chodzi, czasami buczy jak wentylator w starym komputerze. Tragedia. Gdyby nie to, że zalezy mi na cyfrze. To z powodu kiepskich dekoderów, odszedł do innego operatora. Mam też enkę i ich turbodekoder. Dekoder odpala się szybko. Kanał włącza się po 2 sekundach, a nie 30 sekundach jak jest w Pace. Parę razy może zacięły mi sie kanały podczas przeskakiwania, a w Pace to zdarza mi się notorycznie, chyba nie ma dnia, aby nie było zacięcia. Chyba zamienię na kolejnego, może będzie lepiej. Mam także jeszcze do multiroomu Sagemcom HD, też tragedia. Kanały czasem się zacinają, głos cyklicznie sie dalej zacina, czasami przeskakując na inny kanał, pojawia się numer kanału a obrazu brak. trzeba odczekac albo klikadziesiąt sekund albo reset. TRAGEDIA. Chyba tego też wymienię na kolejnego. Ale czy to rozwiąże problem z dekodera cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam Was zamiaru dalej przekonywać, tylko proszę, byście przy okazji jeśli się Wam ona kiedyś nadarzy, obejrzeli jaki obraz generują takie odbiorniki jak DM800 HD, czy DM8000 HD i zechcieli wrażenia choć w przybliżeniu porównać do tego co można ujrzeć na PACE PVR.

 

To oczywiste, że ludzie mają bardzo różne wymagania, ale warto mieć skalę porównawczą, zanim zacznie się wygłaszać jakiekolwiek sądy.

 

I tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pomijając drobne dolegliwości, czuję się całkiem dobrze, ale dziękuję za troskę. :)

 

Oczywiście, że trzeba się móc do czegoś odnieść i jeśli ktoś nigdy nie widział na oczy obrazu generowanego przez dreamboxy, to w sumie nie ma zielonego pojęcia o czym my tu w ogóle rozmawiamy.

 

Zresztą DM800 HD nie jest taki drogi, a PACE PVR taki budżetowy, bo jak wiemy jest zbudowany na całkiem silnym procesorze i zawiera aż 4 tunery sat.

 

Sprzęt o podobnym wyposażeniu kosztuje w przybliżeniu 1800 PLN, więc to nie jest cena z półki rozwiązań budżetowych i chciałoby się, żeby i generowany przez to urządzenie obraz, dorównywał możliwościom sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając drobne dolegliwości, czuję się całkiem dobrze, ale dziękuję za troskę. :)

To nie troska, to sarkazm.

 

 

Oczywiście, że trzeba się móc do czegoś odnieść i jeśli ktoś nigdy nie widział na oczy obrazu generowanego przez dreamboxy, to w sumie nie ma zielonego pojęcia o czym my tu w ogóle rozmawiamy.

 

I na tej zasadzie Opla vectrę porównywałbyś z Jaguarem XJ?

 

Zresztą DM800 HD nie jest taki drogi, a PACE PVR taki budżetowy, bo jak wiemy jest zbudowany na całkiem silnym procesorze i zawiera aż 4 tunery sat.

 

Może DM 800 nie jest taki drogi, ale Ty piszesz też o DM 8000 i to jego cenę tu podałem. Nie cierpię takiego manipulowania. Piszesz jedno a potem odnosisz się do drugiego.

 

 

Sprzęt o podobnym wyposażeniu kosztuje w przybliżeniu 1800 PLN, więc to nie jest cena z półki rozwiązań budżetowych i chciałoby się, żeby i generowany przez to urządzenie obraz, dorównywał możliwościom sprzętu.

 

 

Nie wiem o jakich możliwościach piszesz, bo poza PVR i dwoma tunerami, to ja w nim nic specjalnego nie widzę. Porównaj sobie funkcjonalność jakiegokolwiek dekodera za ok 1800 zł i Pace. I jeśli powiesz, że nie widzisz różnic to albo celowo mijasz się z prawdą albo nie masz pojęcia o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blu, a jaka jest twoim zdaniem jakosc z pace?
Chciało by się rzec jaki koń to każdy widzi ale te widzenie na tego konia w różnych opiniach rozciąga się od konia pociągowego poprzez araby do pięknego rumaka.A więc gdzie leży prawda ano jak zwykle po środku.Na pewno nie można sądzić po poszczególnych przypadkach bo i Mercedesy się psują i też niektóre mają wady co nie znaczy,że to jest lipny samochód.Na pewno nie jest to złom jak to niektórzy lubią określać ani jakiś cud techniki.Biorąc pod uwagę liczbę krytycznych uwag do liczby posiadających ten dek nie jest z nim tak źle jak to by wynikało z niektórych "czarnych opinii".Należy też wziąć pod uwagę to,że często wina za złe użytkowanie i jakość tego teka leży po winie użytkowników/złe ustawienie anteny,słaby jakościowo przewód antenowy,źle zamontowane końcówki,słabej jakości kable łączące,źle ustawione menu do konwertera czy telewizora itp/czyli zasada najsłabszego ogniwa czyli efekt końcowy będzie taki jak parametry tego najgorszego ogniwa nie oczekujmy na.cudownego obrazu przy kiepskim konwerterze czy niedokładnie ustawionej antenie itp.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. blue_voyager, jestem jak najdalej od stosowania jakichś manipulacji, a wymieniałem te odbiorniki, które wymieniałem i do nich się w swej wypowiedzi odniosłem.

Wbrew pozorom bowiem nie ma znaczących dużych różnic w obrazie między DM 800 HD, a DM8000 HD, więc jeśli ktoś nie potrzebuje szybszego procesora i większych możliwości sprzętowych, to dopłacania do DM 8000 HD 2000 PLN nie ma żadnego sensu.

 

W naszych jednak ramach, uważam że DM800 HD i PACE PVR, to dość podobnie wyposażone odbiorniki, z wyraźną, co trzeba dodać, przewagą sprzętową dla PACE PVR.

 

Owszem, nie przesłyszałeś się i uważam, że PACE PVR, to odbiornik o olbrzymich możliwościach, ale z fatalnie napisanym firmware, które to dodatkowo, dla celów znanych nam wszystkim, blokuje większość możliwości tego dobrego sprzętu.

 

Jest to więc odbiornik, któremu C+ odcięła celowo jaja i powinieneś to wiedzieć, jeśli korzystasz z tego urządzenia.

 

Co do porównań, to są one jak najbardziej celowe, bo skąd wiedziałbyś, że Bugatti Veiron, to najdroższy samochód świata, jeśliby Ci tego nie pokazano i nie powiedziano.

 

Gdybyś więc o tym nie wiedział, sama nazwa byłaby jedynie wyrazem bez znaczenia, za którym nie idą żadne emocje.

 

Wracając jednak do meritum, to PACE niestety generuje fatalny obraz i testując kilkanaście jego egzemplarzy, mogłem się o tym naocznie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do meritum, to PACE niestety generuje fatalny obraz i testując kilkanaście jego egzemplarzy, mogłem się o tym naocznie przekonać.

Mój kolega mówi podobnie o swoim sprzęcie audio w domu, ma na jego poziomie bzika, ciągle coś wymienia, zmienia, poprawia... Za same okablowanie można by było kupić dobry samochód, ale czego się nie robi żeby mieć krystalicznie czysty dźwięk... Wspominam o tym z prostego faktu, bo ja nie widzę, a dokładniej nie słyszę żadnej różnicy między okablowaniem za kilkanaście tysięcy złotych i tym za kilkadziesiąt złotych. Taką samą mamy sytuację tutaj, ja jestem zadowolony z tego co mam, obraz jest ładny, kolory żywe, smużenia nie ma, a obraz jest ostry. Ten dekoder w 100% spełnia moje oczekiwania co do generowanego obrazu, a kupno sprzętu za 4000zł zostawiam tym którzy mają lepszy wzrok niż ja, lub po prostu mają urojenia (nikogo tu nie obrażam, są tacy co nigdy nie będą zadowoleni i zawsze będzie źle).

 

Nie ma co sobie wmawiać że to jest cud techniki czy coś w tym stylu, ale mimo jego wielu wad jestem go w stanie zaakceptować i być naprawdę zadowolony z tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu z nas rozpoznało by różnicę w obrazie gdyby ...nie wiedzieli z jakiego dekodera pochodzi ? Gdyby dekoder był za ścianą i był podłączany losowo DM , Ariva i Pace - wtedy można by było jednoznacznie powiedzieć co i jak. Ocenianie "swojego" dekodera gdy się go widzi dodaje sporo "podświadomości" w odbiorze ale tak jest ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pace pvr i philipsa hd bez dysku i na tym drugim faktycznie obraz subiektywnie robi lepsze wrażenie (oczywiście przy tych samych ustawieniach) tv. I pytanie: czy ktoś ma tak że czasem nie chce mu się wyświetlić symbol strzałki skierowanej w dół poruszanej klawiszami vol-\+ na pasku postępu nagrania, albo dekoder nie reaguje na żadne komendy do czasu zniknięcia grafiki ekranowej np po zmianie kanału.?Dzieje się tak w tylko niekiedy bez wyraźnej przyczyny i czasem wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten PACE nadal "gryzie się" z plazmami Panasonica czy może któraś aktualizacja softu rozwiązała ten problem? Chodzi mi o trudności w działaniu pilota.

Rivam, od tygodnia mam Cyfrę z Pacem 500 GB. Standardowy soft, który było od nowości (128 o ile dobrze pamiętam) rzeczywiście słabo działał z plazmą Panasonic 42PV8, natomiast od piąteku, gdy zassałem oprogramowanie nr 143, problemu nie ma, nawet w bibliotece nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...