Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety skopali oprogramowanie na całego. U mnie w przypadku podłączenia dekodera tylko jednym kabel satelitarnym dekoder w trybie stand by nie nagrywa żadnych zaplanowanych nagrań. :/ Normalnie porażka roku :!:

 

Czekam na info od innych użytkowników z podłączonym jednym kablem czy dzieje się u was to samo :?: W wersji 138 nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Jak z tym że jesteśmy królikami doświadczalnymi tak i z tym,że oprogramowanie 141 zawiera poważne wady techniczne...

Tak czy inaczej powinno być zupełnie inaczej. Tak naprawdę nie powinno mnie obchodzić to,że osoby zatrudnione w dziale technicznym nie nadają się do wykonywania takiej pracy. Możnaby powiedzieć,że robią faktycznie wszystko by było dobrze tylko wtedy gdyby w innych platformach cyfrowych np naszego odpowiednika we Francji, poziom zaawansowania technologicznego byłby równoległy w porównaniu z naszą platformą CANAL+ Cyfrowego!

Jesteśmy jednak daleko w tyle... Przed wypuszczeniem oprogramowania, powinno być dokładnie testowane przed odpowiednią grupe osób i po zatwierdzeniu dopiero zacząć je nadawać. To skandal ze tą pracę wykonuje ja - abonent, osoba która powinna być w pełni zadowolona z oferty markowej platformy w Polsce jaką jest CYFRA+. Tymczasem jednak okazuje się właśnie ze to my podczas użytkowania tego terminala, testujemy i nagłaśniamy usterki, które "programiści" później łaskawie usówają - idą na łatwizne, pewnie za mało zarabiają lub też za słabo są kontrolowani.

To może sie odbijać w przyszłości na opiniach i co ważniejsze decyzjach abonentów na co taka marka jak CYFRA+ niepowinna sobie pozwolić. Obecna umowa kończy mi się 28 lutego tego roku i jak narazie nie widze perspektyw aby przedłużać.

Sporo wydatków jak narazie i szkoda forsy. Zwłaszcza że w domu jeszcze telewizja kablowa - na jakiś czas starczy ;)

 

Dodam,że w dalszym ciągu po wybraniu i zatwierdzeniu ręcznego zarządzania dyskiem, dekoder się zawiesza na amen w wersji 141.

Jak widać nie u wszystkich ten defekt występuje.

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety skopali oprogramowanie na całego. U mnie w przypadku podłączenia dekodera tylko jednym kabel satelitarnym dekoder w trybie stand by nie nagrywa żadnych zaplanowanych nagrań. :/ Normalnie porażka roku :!:

 

Czekam na info od innych użytkowników z podłączonym jednym kablem czy dzieje się u was to samo :?: W wersji 138 nie było żadnych problemów.

Ja mam wersję oprogramowania 141, zaplanowałem nagranie z Ale Kino! i film pięknie się nagrał. Instalacja od wczoraj na jednym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety skopali oprogramowanie na całego. U mnie w przypadku podłączenia dekodera tylko jednym kabel satelitarnym dekoder w trybie stand by nie nagrywa żadnych zaplanowanych nagrań. :/ Normalnie porażka roku :!:

 

Czekam na info od innych użytkowników z podłączonym jednym kablem czy dzieje się u was to samo :?: W wersji 138 nie było żadnych problemów.

Ja mam wersję oprogramowania 141, zaplanowałem nagranie z Ale Kino! i film pięknie się nagrał. Instalacja od wczoraj na jednym kablu.

 

 

Ja zaplanowałem na cały weekend z 6 pozycji i żadna się nie nagrała :? Z kolei wczoraj zaplanowałem jedno nagranie i wszystko odbyło się bez problemu. Jak możesz to sprawdź czy w przypadku zaplanowania więcej niż jednego nagrania dekoder nagrywa bez problemu w trybie stand by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety defekt o którym piszesz występuje we WSZYSTKICH dekoderach z wersją 141 :!::/ Po prostu nikt nie chce pisać po kilka razy o tym samym problemie

U mnie każda zmiana sposobu ZARZĄDZANIA DYSKIEM czy to na RĘCZNE czy na AUTOMATYCZNE, blokuje dekoder na jakieś 5-6 sekund, ale nigdy go nie wiesza. Może czas zależy od liczby nagrań albo pozostałego wolnego miejsca? Ja mam zaledwie kilkanaście nagrań i zajętość 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity film!

Dla osób które zastanawiają się nad wyborem n-ki lub Cyfry pod kątem dekodera jest to świetny materiał do obejrzenia.

Jest kilka błędów takich jak np.menu w PACE 500GB opcja "Wybierz swoje programy" oznacza wybór kanałów do jedynej własnej listy programów ale moim zdaniem nie mają one większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem od początku czyli od grudnia. Przy przełączaniu programów czasami wskakuje mi dzwięk tak zniekrztałcony jakby kosmici to nadawali. Pomaga jedynie przełączanie na inne kanały tak długo aż zaskoczy. Macie też tak? Po przesiadce z turbo dekodera ciężko sie przyzwyczaić do takiego szmelcu a szkoda bo z wyglądu lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z tym dekoderem po podłączeniu go do TV CRT Sony Vega 29 kablem EURO są takie małe paski, które przesuwają się do góry widać m.in na logu TVP 1 w funkcji Pilot, Program TV - ogólnie gdzie występują białe tła. Podłączyłem zwykły dekoder Philips i takich pasków nie ma. Da się to naprawić ? czy z TV CRT są takie cuda przy tym dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm film jest bardzo dobry;) Kto co woli to oczywiście kwestia gustu. Jak dla mnie, menu n boxa jest takie zwykłe, oklepane jak w większości dekoderach telewizji kablowej (do odbioru cyfrowego). Mimo kulawej pracy pod względem technicznym to jednak Pace ma bardzo ładne i przejżyste menu (poza menu głównym).

To prawda że wyszła nowa wersja 141 z poprawką? Chyba jakby wyszło oprogramowanie w którym brak jest defektów ze 141 to jego numer byłby już inny niż 141...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety defekt o którym piszesz występuje we WSZYSTKICH dekoderach z wersją 141 :!::/ Po prostu nikt nie chce pisać po kilka razy o tym samym problemie

 

Sprawdzałem jeszcze raz - u mnie po akt.141przy ręcznym sterowaniu dyskiem nie zawiesza się, a i w ogóle jakby działał lepiej.Pisałem wcześniej o śnieżeniu czarnego tła (niekiedy i szczególnie SD) i to jakby jest już niezauważalne.Poza tym "kafelkowanie" powstające na ułamek sekundy po przełączeniu na niektóre kanały też jest rzadsze, mniejsze.

Jedyne co mnie drażni to wciskanie na siłę VOD, a brak zegara niby w celu oszczędzania energii :evil: Moim zdaniem powinna być możliwość blokady tej funkcji bo ja nie cierpię być napastowanym i jeszcze za to płacić (energia) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nagrywa ok. Jeśli chodzi o zwisy to standardowo 1 w miesiącu.

@jedenzero - muszą wciskać bo to przecież pieniądze dla nich. Wyjście - kup sobie dekoder, nie od Cyfry, to Ci nikt nie będzie wciskał. Pamiętam stare czasy, jak miałem Mediasata i na C+ wychodziła ramka a po wciśnięciu wychodziła reklama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie próbowałem zmusić mój dekoder do zwisu wielokrotnie przełączając zarządzanie dyskiem z automatycznego na ręczne i odwrotnie i... nic się nie dzieje niepokojącego :crazy:

Żadnego blokowania na chwilę czy zawieszania. Więc założenie, że we wszystkich dekoderach soft 141 pogorszył działanie nie jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że zaraz ktoś przepisze Serial Number z odbiornika i będziemy ustalać listę dekoderów które często, mnie częściej zawieszają się. Jak już ktoś mądrze tu napisał... są wyjątki potwierdzające regułę. Niewątpliwie coś z tym softem jest niepoprawnego. Myślę, że i z następnymi też tak będzie. miejmy nadzieję, że tych błędów będzie jak najmniej. Osobną sprawą jest testowanie jakieś wersji na abonentach. Niech wybiorą grupę testerów (choćby i z tego forum) i roześlą do testowania, jeśli takowe osoby się zgodzą.

@Kate, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co może być powodem, iż czasem nie działa opcja timeshift? Czasami bez problemu mogę przewijać do tyłu lub pauzować, a czasami dekoder w ogóle nie reaguje na te klawisze. Nadmienię, że w danym momencie nic innego nie nagrywałem, a dekoder mam podłączony do konwertera dwoma kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 138 pracowala chyba jednak stabilniej, na 141 juz dwa razy mi nie nagral zaplanowanej pozycji.

 

I generalnie potrzymuje wczesniejsze uwagi:

 

1) Uruchamia sie ze stand-by ok.30 sekund - jak na moj gust to zbyt dlugo.

2) Niedopracowana funkcja nagrywania (wszystko bylo ustawiane z EPG).

-zdarzylo mi sie iz "zapomnial" o zaplanowanych nagraniach, ktore pozostaly na liscie zaplanowanych - mimo iz ich termin minal

-zdarzylo sie mi tez nagranie tylko fragmentu (31m zamiast 1h) odcinka serialu na Universal - nawet jesli przyczyna byloby pogorszenie jakosci sygnalu

to wolalbym, aby bylo kontynuowane, niz zatrzymywane

-zdarzylo mi sie iz nagranie "z palca" - wlaczone pilotem podczas ogladania programu nie pokazalo sie na liscie moich nagran.

 

3) Obsluga EPG

No to jest naprawde badziew nad badziewie !!! (w porownaniu do tego jaki jest w N-ce) :

- nie dosc, ze tuner "pobiera" dane prawie za kazdym razem - i trwa to irytujaco (!!!) dlugo,

- to poruszanie sie po nim tez przyprawia o frustracje -powolne, trzeba klikac na przyciski kierunkowe non-stop zeby kursor sie przemieszczal,

- jest to tez zbyt malo czytelne - za male literki na zielonym tle,

- praktycznie jest niewidoczna sygnalizacja ze dana pozycja juz zostala zaplanowana (np. przez czlonka rodziny)

(tylko malutka ikonka zegarka przy informacji o programie pod tabelka)

- brakuje czesci kanalow (np. kanalu 42=CinemaxHD, 65=TVPSeriale itd.),

- czasem tez jest "brak informacji" zamiast wlasciwego tytulu.

 

4) Jak sie tuner uruchamia - czy to normalnie pilotem , czy tez "w tle" aby nagrac zaplanowana pozyzycje,

nastepuje przerwanie toru sygnalu anteny naziemnej (antena->Pace->TV),

co skutkuje zakloceniami (pikseloza) na aktualnie odbieranym na TV programie z DVB-T.

 

5) Pilot do niego to tez jakas porazka ergonomii, klawisze opisane literkami,

trzeba zagladac do instrukcji zeby sie polapac co nacisnac, a jak wszedlem na kanaly radiowe,

to nie potrafilem - pomimo zagladania, zmienic aktualnej stacji na danym kanale...

 

Mialem wczesniej n-ke - i uwazam ze dekoder N-ki jest duzo lepiej pod wzgledem funkcjonalnym i obslugi oprogramowany.

A jako komentarz do filmiku kolegi - mnie sie osobiscie pilot N-ki bardziej podobal od tego waskiego patyka Cyfry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dekoder telewizji n, jest szybszy, cichszy i lepszy. Mam turbodekoder od ponad roku, nie było nawet małych zgrzytów z nim, a z Philipsem PVR i teraz z Pace PVR, same problemy, chyba że tylko ja je mam.Czasem nie nagrywają, wolno się odpalają, głośne są, zawieszają się. Jak dla mnie, to dekoder enki, jest wykonany o co najmniej 2 klasy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...