Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie zaczęły się dziać dziwne rzeczy po aktualizacji oprogramowania. Do tej pory zawiesił mi się tylko raz, ale dzisiaj miałem niespodziankę jak przełączałem kanały jeden po drugim w górę i na Cinemax HD nagle stop :/

Dekoder przestał reagować na przyciski, a do tego cały czas był wyświetlony pasek pilota, ale oprócz nazwy kanału nie było na nim nic. Zrestartowałem dekoder przez odłączenie go od prądu, ale po ponownym uruchomieniu doszedłem do Polsat Film i znowu to samo :/

 

Oprócz tego dzisiaj zauważyłem że nie działa mi HBO HD i Cinemax HD tak jak powinien, ponieważ pojawiają się zniekształcenia obrazu, czasem całkiem robi się pikseloza totalna :/

Możliwe że antena się przestawiła, bo w nocy był silny wiatr, ale nie mam pojęcia jak ustawić ją poprawnie tylko dla tych 2 kanałów, bo ogólnie siła sygnału jest na 4,5-4-7 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji dziala przelanczanie bez problemow i nawet szybciej teraz kanaly przechodza wiec tu Ci nie pomoge. Za to od wczorajszej aktualizacji na kanalach HD wczoraj mialem zaniki dzwieku. Ale byc moze to bylo spowodowane pogoda plus fakt ze mam antene 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię to śmieszy to się śmiej, wolno Ci. Co nie zmienia faktu, że pełnię funkcjonalności ten dekoder osiąga przy telewizorze HD, bo do obsługi tego telewizora dekoder jest stworzony. I tego Twoje kpiny nie zmienią.

 

"Pełnia funkcjonalności" jest dyskusyjna. Bo poza odbiorem kanałów i nagrywaniem audycji + vod funkcjonalności żadnej ten dekoder nie ma. No chyba, że za taką uznamy koślawe EPG, które ładuje się około minuty, albo dysfunkcję opcji Pilot. ;) Nie wiem, czy kiedykolwiek miałeś możliwość korzystania z Nbox recordera. W Nboxie EPG mam "od ręki", menu dostosowane dla każdego typu odbiornika, akurat dla mnie bezużyteczne bo w obydwu przypadkach są to tv full hd, ale tak moim zdaniem powinno wyglądać podejście do klienta - udostępniamy sprzęt, który możesz obsługiwać bezproblemowo bez względu na to jaki odbiornik tv posiadasz.

 

Piszesz, że:

 

Nie uruchomią USB. Było pisane tyle razy, że już normalnie niedobrze się robi gdy kolejna osoba to wałkuje. Cyfra nie pójdzie na wojnę z właścicielami praw autorskich do programów, które nadaje, więc nie licz na to, że umożliwi ich nagrywanie przez USB.

 

Jakoś Nka (TNK HD) nie ma problemów z uruchamianiem USB i udostępnianiem odbiornika PVR Ready. Oczywistym jest, że w przypadku Pace'a Cyfry mijałoby się to z celem (chociaż Nka nie wyklucza takiego kroku w przypadku recorderów bo kiedyś ten wbudowany dysk się zapcha i miejsca czasami brakuje, wiem, że odpiszesz, że box nie służy do magazynowania nagrań, jednak skoro posiada USB to dlaczego go nie wykorzystać :?:), jednak skoro Cyfra jest daleko w tyle za konkurencją pod względem interaktywności swojego najnowszego dekodera to mogłaby chociażby umożliwić przeglądanie zdjęć z dysku podpiętego do USB. Ale widzę, że myśleniem technicy C+ niebezpiecznie zbliżają się do Polsatu. Poza tym, jak już ktoś wspomniał francuski C+ bez ceregieli dopuszcza stosowanie zewnętrznych dysków. Kpiną jest wypuszczanie bądź co bądź zaawansowanego dekodera z tak ubogim oprogramowaniem. O złączu LAN nie wspomnę, bo skoro C+ nie potrafi sobie poradzić z dobrze działającym EPG to może niech więcej wodotrysków do sprzętu nie dokłada. :lol2:

 

Nie ustawia się anteny dla poszczególnych kanałów. Po prostu pewne kanały se bardziej czułe na zakłócenia i wymagają precyzyjniej ustawionej anteny.

 

Prawda, jednakże denerwujący i niezrozumiały jest fakt anulowania zaplanowanego nagrywania przez Pace'a w sytuacji gdy rozpoczyna nagrywanie i wystąpi zachwianie sygnału. Powinno to być rozwiązane tak jak w Nboxach. Jeśli występuje problem z sygnałem box kontynuuje nagrywanie, a podczas odtwarzania wyświetla po prostu komunikat, że nagranie jest niepełne z powodu braku sygnału. Proste, ale dla techników C+ nie do przejścia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawia się anteny dla poszczególnych kanałów. Po prostu pewne kanały se bardziej czułe na zakłócenia i wymagają precyzyjniej ustawionej anteny.

Wiem że nie ustawia się dla poszczególnych kanałów, chodzi mi o to jak ustawić żeby to było ok, skoro poziom sygnału cały czas pokazuje że jest ok. Przestawię o 3 mm w którąś stronę i będę miał HBO, a nie będzie czegoś innego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś doradzić, bo sam nigdy nie ustawiałem, ani nie korygowałem ustawień anteny. Jednak od 2006 roku mam antenę ustawioną optymalnie pod główny transponder Nki (11449H) i nie ma problemów ani z odbiorem pakietów C+ ani Nki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pełnia funkcjonalności" jest dyskusyjna....

 

spn, zapominasz o jednej podstawowej rzeczy, która powoduje, że Twoje wywody są nic nie warte. Otóż Pace PVR jest dekoderem dedykowanym do Cyfry, więc pisanie tu o sprzecie n-ki nie ma żadnego sensu. Wszystkie funkcjonalności zawarte w instrukcji obsługi działają i nie ma tu nic do rzeczy czego Ty oczekujesz i co mają inne dekodery. Prosta sprawa - dekoder Ci nie pasuje, kupujesz inny na wolnym rynku i cieszysz się właściwościami, które oferuje. Widzę, że należysz do ludzi, którzy biorą ten sprzęt i bez przerwy na niego narzekają. Zamiast oddać go, kupić za 300- 400 stówy dekoder i mieć pełnię szczęścia płaczesz jaka ta Cyfra zła. Lubisz być taki nieszczęśliwy?

 

Natomiast uwaga do mojej odpowiedzi innemu użytkownikowi jest zupełnie z kosmosu. O co Ci chodzi? Czy ja coś pisałem o nagrywaniu?? Napisałem o wpływie ustawienia anteny na odbiór kanałów a Ty piszesz o nagrywaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985 napisał:

Oprócz tego dzisiaj zauważyłem że nie działa mi HBO HD i Cinemax HD tak jak powinien, ponieważ pojawiają się zniekształcenia obrazu, czasem całkiem robi się pikseloza totalna :/

 

U mnie od wczoraj totalna pikseloza co kilka minut na Cinemax HD. :/

Pozostałe OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiu_1985 napisał:
Oprócz tego dzisiaj zauważyłem że nie działa mi HBO HD i Cinemax HD tak jak powinien, ponieważ pojawiają się zniekształcenia obrazu, czasem całkiem robi się pikseloza totalna :/

 

U mnie od wczoraj totalna pikseloza co kilka minut na Cinemax HD. :/

Pozostałe OK.

Potwierdzam ,że od jakiegoś czasu u mnie są kłopoty z odbiorem kanału Cinemax HD.Co dziwne nadawany jest z tr.n-ki 11258 H wraz z NG W HD,AP HD i Eurosport 2 HD, które to działają dobrze jak również jakoby najsłabszy kanał/chodzi o siłę sygnału/BBC HD.Ciekawy jestem czy to wina nadawcy czy???.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wlasnie dziwny problem z tym dekoderem. Jakby nie dochodzilo zasilanie. Po odlaczeniu i podlaczeniu zasilacza zapala sie na 10 sekund niebieska dioda, po czym gasnie i dekoder gasnie i na nic nie reaguje. Czyzby poszedl zasilacz? Acha, jak wcisne power na pilocie to ta dioda miga 3 sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kto Ci powiedział że ja chce nagrywac filmy przez USB - jest jeszcze kilka opcji do których można wykorzystać USB w druga stronę - przegladanie zdjęć, muzyka itp. -jak dla mnie to tylko lenistwo i niechęć cyfry do uruchomienia tw 100% sprzetu (w Francji niemoga sobie pozwolić na olewkę klienta w ten sposób jak u nas ....)

 

Zapewne masz tv bez USB ? czemu taki kupiłeś ? bez sensu = skoro potrzebujesz odtwarzać muzykę przez tv czy dekoder to trzeba było przy zakupie tv ten poważny problem rozwiązać ..

 

Masz tv z usb i nie odtwarza muzyki albo zdjęć ? pisz do producenta że leń i powinien ci uruchomić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spn, zapominasz o jednej podstawowej rzeczy, która powoduje, że Twoje wywody są nic nie warte. Otóż Pace PVR jest dekoderem dedykowanym do Cyfry, więc pisanie tu o sprzecie n-ki nie ma żadnego sensu. Wszystkie funkcjonalności zawarte w instrukcji obsługi działają i nie ma tu nic do rzeczy czego Ty oczekujesz i co mają inne dekodery. Prosta sprawa - dekoder Ci nie pasuje, kupujesz inny na wolnym rynku i cieszysz się właściwościami, które oferuje. Widzę, że należysz do ludzi, którzy biorą ten sprzęt i bez przerwy na niego narzekają. Zamiast oddać go, kupić za 300- 400 stówy dekoder i mieć pełnię szczęścia płaczesz jaka ta Cyfra zła. Lubisz być taki nieszczęśliwy??

 

Dokładnie, dodałbym tylko zapytanie - czy ten doskonały -wzorcowy dekoder enki ma głowice dvb-t i pozwala na nagrywanie także z anteny ? pozwala na nagrywanie dwóch kanałów w jednym czasie ?

 

Co do kwoty 300-400 zł to niestety nie ma najmniejszych szans na zakup dekodera funkcjonalności pace w tej cenie, dual + dvb-t + dysk 500 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Panie... A o czym my piszemy od paru stron? :D

Największa zmiana to aplikacja radiowa - wejdź na jakiś kanał (najlepiej Music Choice - od 190) i wciśnij + ;) A poza tym to podobno poprawiono funkcję PILOT, ale tego nie zauważyłem. No i jeszcze napis na belce B - VOD I NAGRANIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wlasnie dziwny problem z tym dekoderem. Jakby nie dochodzilo zasilanie. Po odlaczeniu i podlaczeniu zasilacza zapala sie na 10 sekund niebieska dioda, po czym gasnie i dekoder gasnie i na nic nie reaguje. Czyzby poszedl zasilacz? Acha, jak wcisne power na pilocie to ta dioda miga 3 sekundy...

 

Wyłącz go z prądu, odłącz kabel/kable antenowe, i włącz do prądu - zaskoczy na pewno. wejdź wtedy w menu(zaraz po wejściu w menu podłącz antenę), sprawdź ustawienia, o których pisałam 3-4 strony wcześniej, jak będzie ok i sygnał też będzie w porządku to wyszukaj programy. i powinno hulać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie... A o czym my piszemy od paru stron? :D

Największa zmiana to aplikacja radiowa - wejdź na jakiś kanał (najlepiej Music Choice - od 190) i wciśnij + ;) A poza tym to podobno poprawiono funkcję PILOT, ale tego nie zauważyłem. No i jeszcze napis na belce B - VOD I NAGRANIA.

 

O, dzięki za odpowiedź. :D

Niestety nie mam zbyt wiele czasu na neta ostatnio. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłam Ci pomóc :) Widzisz, bo niektórzy co siędzą na technicznym nie mieli jeszcze wszystkich szkoleń, niestety tak to jest zorganizowane... Szkoda, że nie dodzwoniłeś się do mnie, to bym Ci od reki pomogła ;) Bo ja też z techa.

 

Ale w sumie też kwestia chyba doświadczenia - ja próbuję w sumie do skutku, i różnych kombinacji, po prostu czasem od razu jak ktoś mówi co się dzieje, to od razu wiadomo co jest i co trzeba z tym zrobić, ale to się wie dopiero po jakimś czasie pracy na dziale technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...