Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.panowie mam 2 problemy z tym dekoderem jednak nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie:

1 - problem polega na tym iż nie mogę nagrywać jakiegoś programu i jednocześnie oglądać innego.jak włączę nagrywanie i przełączę na inny program to wyskakuje mi komunikat iż nagrywany jest taki i taki program i naciśnij ok aby przerwać lub A aby kontynuować.jak dam ok to przerywa nagrywanie a jak nacisnę A to wtedy przełącza mnie do nagrywanego programu.

2 - gdy ogladam TV i wyłączę telewizor (dekoder pozostaje włączony) i ponownie włączę TV po jakiejś chwili wtedy nie pojawia mi się program tylko na przemian czary i siejący się obraz.muszę wyłączyć dekoder,odczekać aż zapali się czerwona dioda i dopiero jak go włączę obraz pojawia się normalnie.

 

Miał ktoś takie problemy?Wersja oprogramowania 129.z góry dzięki za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłeś odpowiedzi ?! ;) słabo szukałes

 

1. funkcja o którą pytasz jest dostepna tylko wtedy gdy masz podłączone dwa kable antenowe. Na jednym kablu antenowym, tak jak masz to Ty zorganizowane, możesz ogladać tylko niektóre kanały w czasie nagrywania [ upraszczając ]. Także wymiana na conajmniej podówjny konwerter.

 

2. Problem znany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś prawie całe popołudnie czytałem ten temat i nigdzie tego nie znalazłem,pewnie przeoczyłem bo ten temat to spora lektura :wink: mam konwerter z 4 wyjściami jednak do każdego jest podłączony inny TV więc będzie problem by podłączyć do mnie drugi kabel. a co z tym drugim problemem czyli siejącym obrazem?? da się to jakoś zlikwidować czy trzeba sie do tego przyzwyczaić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nie zawsze. Wpiszcie w google: "Dlaczego 720p jest lepsze niż 1080i w HDTV" - pierwszy wynik.

Ten artykuł powstał w 2006 roku, gdy niektórzy nadawali w 720p. Dziś żaden z polskich kanałów satelitarnych nie jest nadawany w tym formacie, więc ustawianie wyjścia dekodera na 720p nie ma sensu. Obraz kanału HD przy takim ustawieniu nigdy nie będzie lepszy niż przy ustawieniu wyjścia na 1080i, niezależnie od natywnej rozdzielczości matrycy telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hudy- 1problem-albo wymiana konwertera na quatro+multiswich minimum 5/6 ale lepiej 9/6(Astra+HB i 1 wyjście w rezerwie-kosztowna zabawka),a najprościej drugi talerz ze zwykłym konwerterem,ewentualnie jeśli w pobliżu wisi drugi talerz podmiana konwertera na twina.

Istnieje jeszcze możliwość podpięcia swicha do konwertera który posiadasz (rozumiem że to quad) ale nie mam pewności jak tak układ będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł powstał w 2006 roku, gdy niektórzy nadawali w 720p. Dziś żaden z polskich kanałów satelitarnych nie jest nadawany w tym formacie, więc ustawianie wyjścia dekodera na 720p nie ma sensu. Obraz kanału HD przy takim ustawieniu nigdy nie będzie lepszy niż przy ustawieniu wyjścia na 1080i, niezależnie od natywnej rozdzielczości matrycy telewizora.

Czyli jak mam w instrukcji telewizora (HD Ready) napisane, że 720p to dla niego Optimum, a 1080i Maximum to ustawić tą drugą opcję?

A będzie to miało wpływ na ewentualne zacinanie się programów HD? Bo talerz mam 60cm niestety. Czy zawsze pobiera tą samą ilość danych bez względu na ustawienia a dekoder dopiero to przetwarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z urlopu mój Pace wariuje, był odłączony od prądu przez 2 tygodnie.

Wczoraj podczas oglądania filmu wyłączył się 3 razy, wcześniej 2 razy zawiesił.

Kiedy oglądałem fakty i chciałem cofnąć kilka minut obraz zatrzymał się, powoli ruszył i dekoder wyłączył się.

Wersja softy jaką mam zainstalowaną to 129.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z urlopu mój Pace wariuje, był odłączony od prądu przez 2 tygodnie.

Wczoraj podczas oglądania filmu wyłączył się 3 razy, wcześniej 2 razy zawiesił.

Kiedy oglądałem fakty i chciałem cofnąć kilka minut obraz zatrzymał się, powoli ruszył i dekoder wyłączył się.

Wersja softy jaką mam zainstalowaną to 129.

 

Hmmm, u mnie wczoraj 2 razy się zresetował, a mam go cały czas włączonego... Może to nie wina sprzętu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że pilot wydaje inne komendy a Pace reaguje inaczej, np. zmieniam kanał w górę, a on reguluje głośność, włączam "Pilot" a on się w ogóle wyłącza. Chcę zmienić wersję językową a on wyrzuca listę kanałów. Problemy są też kiedy zmieniam format obrazu przyciskiem "HD" - po kilku razach najczęściej tuner wyłącza się. Korzystając z funkcji Program zdarzyło się, że używając klawiszy nawigacyjnych czasami programuje sam nagrania. Ktoś też ma takie przejścia z tym cudem techniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj zdecydowałem się wymienić philipsa na pace,od razu miałem problem z nagrywaniem,po włączeniu nagrywania zapalała się niebieska dioda i albo nie nagrało się nic albo kilka minut a żeby wejść do biblioteki musiałem go restartować,ale dziś rano wyłączyłem go na jakąś godzine i jeszcze raz odpiołem kable antenowe i podłączyłem ponownie i o dziwo zaczął nagrywać,tak z epg jak i z palca,teraz pobiera vod,zauważyłem też że jest to model made in Ukraina,ogólne wrażenia z tego dekodera mam narazie mieszane,funkcja pilot jest gorsza niż w philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...