Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!W październiku przedłużyłem umowę i skusiłem się na multiroom i dekoder Pace PVR,po kilku dniach użytkowania stwierdziłem że ten dekoder to straszny bubel opisałem to również na tym forum.dekodera jednak nie oddałem i po 4 miesiącach muszę stwierdzić że ten dekoder sam w sobie nie jest wcale taki najgorszy,irytuje mnie kilka rzeczy m.in nie działający port usb wolne włączanie itp. ale dekodera do końca trwania umowy nie oddam.Wierzę jednak że PACE nie jest szczytem możliwości C+ i w niedługim czasie zobaczymy nowe dziecko na miarę najlepszej platformy cyfrowej w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!W październiku przedłużyłem umowę i skusiłem się na multiroom i dekoder Pace PVR,po kilku dniach użytkowania stwierdziłem że ten dekoder to straszny bubel opisałem to również na tym forum.dekodera jednak nie oddałem i po 4 miesiącach muszę stwierdzić że ten dekoder sam w sobie nie jest wcale taki najgorszy,irytuje mnie kilka rzeczy m.in nie działający port usb wolne włączanie itp. ale dekodera do końca trwania umowy nie oddam.Wierzę jednak że PACE nie jest szczytem możliwości C+ i w niedługim czasie zobaczymy nowe dziecko na miarę najlepszej platformy cyfrowej w polsce.

Oj, to musisz podpisać umowę z n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar - nie wiem skąd Tyś się urwał ale problemy z pilotem w tym złomie są powszechnie znane i gdybyś się pofatygował i poczytał trochę wcześniejszych stron to byś wiedział, że pilot coponiektórym zaczyna działać po jakimś czasie (tzn tuner po jakimś czasie na niego reaguje....). Chociaż od któregoś softu jest już z tym lepiej (wcześniej to była katastrofa).

 

Dzisiaj po dłuuuugim załączaniu (o dziwo dzisiejszego dnia niebieska dioda nie spowodowała zwisu na amen) zauważyłem, a raczej usłyszałem rytmiczne postukiwania dysku (jakby coś w kółko zapisywał w rożnych miejscach talerzy). Czuje że już niedługo podziękuje za współprace element którego nie używam - DYSK hahaha :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lubi dopłacać za free :) A tak na poważnie to po użytkowaniu tego sprzętu muszę przyznać że denerwujące jest długie przełączanie między kanałami, włączanie sprzętu :), sprawdzenie programu trwa wieki kupiłem więc gazetę :)

 

A o co chodzi z tą niebieską diodą bo od jakiegoś czasu też występuje chyba po zmianie softu :) rozumiem że jak świeci niebieska dioda to dekoder pracuje w trybie on ? :D mają w takim razie sens faktury eko :D:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar - nie wiem skąd Tyś się urwał ale problemy z pilotem w tym złomie są powszechnie znane i gdybyś się pofatygował i poczytał trochę wcześniejszych stron to byś wiedział, że pilot coponiektórym zaczyna działać po jakimś czasie (tzn tuner po jakimś czasie na niego reaguje....). Chociaż od któregoś softu jest już z tym lepiej (wcześniej to była katastrofa).

To Ty chyba jesteś z Transylwanii. To nie pilot źle działa, tylko dekoder źle na niego reaguje. DEKODER

Co w drugiej części zdania sam stwierdzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli posiadam ten dekoder to mogę go wymienić na inny chodzi mi o to żeby nie płacić za niego co miesiąc 15zł czy jest właśnie szansa aby ten zdać i wziąć Philipsa HD lub Sagemcoma HD na własność?

 

Idziesz do punktu, oddajesz pace'a i sagemcoma możesz kupić na własność za 198zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar załamujesz mnie. Wcześniej czytając Twe wpisy myślałem, że jesteś obcokrajowcem (sposób pisania), teraz to już sam nie wiem co mam myśleć (bez urazy). Co za różnica co ma z czym problem? Tuner i pilot stanowią całość. Były w jednym pudełku. Gdybym dostał tuner od cyfry, a pilota kupił na bazarze ooo to wtedy mógłbym psioczyć - albo na jedno albo na drugie. A Ty proponujesz coś jak w skeczu z traktorem i zepsutym tylko jednym kołem (no ale trzy DOBRE!)

 

A tuner ten mam bo podoba mi się wizualnie, pasuje do telewizora, pasuje do dziury w zębie mojego psa, lubię przepłacać i lubię oglądać telewizje (nie więcej jak 30 minut na dobę). Żona ogląda drugie 30 minut (chyba że zniechęci ja zwisający tuner). A teraz uwaga. Nigdy nie korzystałem z time shiftingu (no raz 2 lata temu, na próbę), nagrałem jakieś rok temu ze 3 odcinki Spartakusa (bo mi się nie chciało siedzieć po nocach). Poza tym Cyfra nie ma żadnych innych akceptowalnych przeze mnie tunerów (oprócz sagemcoma ale to już z samej nazwy mi się nie podoba :-P ). Kiedyś myślałem, biorąc ten tuner, że będę sobie nagrywał. Ale ze mnie taki telewidz jak z koziej d... trąba. Oglądam rzadko i przez to wymagam dobrego działania i dobrej jakości - choćby tylko przez ten krótki odcinak czasu. A tego mi ten tuner nie daje, póki co.

 

Zapomniałem dopisać, że z VOD jeszcze nie korzystałem. No bo jak skoro ja oglądam rocznie średnio 3 filmy i to 3 w kinie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar załamujesz mnie. Wcześniej czytając Twe wpisy myślałem, że jesteś obcokrajowcem (sposób pisania), teraz to już sam nie wiem co mam myśleć (bez urazy). Co za różnica co ma z czym problem? Tuner i pilot stanowią całość. Były w jednym pudełku.

 

Najlepiej w ogóle zacznij myśleć i przyjmij do wiadomości to, że o ile pilot i dekoder stanowią komplet (a nie całość), to za złą ich współpracę odpowiada dekoder, a nie pilot. A co do jasności pisania, to stwierdzam, że to Ty masz problemy z precyzyjnym formułowaniem myśli, potrafisz w jednym zdaniu wyrazić wzajemnie wykluczające się stanowiska (vide poprzedni Twój post gdzie raz piszesz, że pilot źle działa żeby za chwilę stwierdzić że to jednak dekoder na niego nie reaguje jak trzeba). I jeśli nie widzisz różnicy w tym co źle działa: dekoder, czy pilot, to mogę Ci już tylko bardzo współczuć, a niezadowolonym ze współpracy tych dwóch urządzeń proponuje eksperyment, żeby poszli tokiem Twojego rozumowania i zamiast utyskiwać na dekoder i przy nim zyglować (cokolwiek miałoby to znaczyć: aktualizację softu, zmiana ustawienia, zaklejanie odbiornika IR taśmą, etc. ) niech skupią się na pilocie i na nim wymuszą poprawne działanie pilot - dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak nienawidzę tego tunera, że posądzam go już o wszystko co tylko można. Niedawno, powiedzmy w poniedziałek, chciałem nagrać program, który był o 7-mej rano we wtorek. 2-ka na pilocie nie reagowała. Trudno. Mozolnie przebrnąłem w EPG do północy, klikam dalej do 7-mej, patrzę a tam zupełnie co innego, niż w programie na stronie www. No to jeszcze ze dwa razy to samo i za każdym razem we wtorek co innego, niż w programie. Potem "paczem" a on o północy nie przechodzi do wtorku, tylko znowu do poniedziałku. Coś mu odwaliło wtedy. Następnym razem siedzę sobie w nocy po ciemku i oglądam film, ktoś zadzwonił, więc klikam pauzę, a że mi się pałzło za daleko, klikam przewijanie do tyłu, a ten zaczyna przewijać do przodu, to klikam znowu na do tyłu, a ten szybciej do przodu zaiwania. No to stop. OK i chciałem po suwaczku strzałeczką na odpowiedni moment dojechać. Ja "paczem" a tu góra to dół, dół to góra, lewo to prawo, prawo to lewo. Normalnie pomyślałem że w przypadku tego badziewia to całkiem możliwe. Zapalam światło bo już mnie nerw mocny złapał, znowu "paczem" a tu pilota trzymam do góry nogami. On bowiem, ten pilot, nadawał mi w brzuch w mechaty, ciemny sweterek i miał taki pałer, że się od tego sweterka sygnał jeszce odbijał i w tuner trafiał (a może du.pą świecił, już nie wiem). Ale pace to tak [beep]ne urządzenie, że byłem w stanie posądzić go o podmianę kierunków na kursorze. Inna sprawa, że to pierwszy pilot, jaki w życiu miałem w ręku, który ma cyferki u dołu, a nie u góry. Wszystko jest w nim lewe, zjechane albo niedorobione. Generalnie nienawidzę go szczerze i żywo. Głównie za 1sekundowe lagi po każdym przyciśnięciu przycisku, za łapanie przy tych lagach dwóch przyciśnięć zamiast jednego i za wpatrywanie się przez długie sekundy w tiwi czy pojawiło się to co miało po wciśnięciu guziczka. Czasem oczywiście nic się nie pojawia, bo przycisk nie "zatrybił" i 5 sekund z życia zmarnowane. Koszmar tragedia i dramat. Ustawienie czegokolwiek na nim zajmuje wieki. W 2012 roku trzeba się uczyć na pamięć numerów z listy 200 kanałów, bo inaczej nie sposób sprawdzić co idzie teraz na jednym, a co na 2-gim. Dopiero gdy dostałem to urządzenie zrozumiałem jak głęboko w czarnej z.upie mają nas Francuzi i jak zlewają nasz kraj i nas jako klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar - rozmieszasz mnie do łez :-). Mnie naprawdę nie interesuje czy tuner niedomaga czy pilot, bo ja obie te rzeczy "dostałem" od Cyfry. Dla mnie może nawet niedomagać pudełko po tunerze jeśli by miało takie nadprzyrodzone moce. Tak, będę kleił taśmą, może najlepiej zawijał bandażem (będzie to pięknie wyglądać przy telewizorze za 8 kafli), wgrywał softy których nie ma, a może dosypać węgla - tylko gdzie - do pilota czy do tunera? A to że pilot jest Ok a dekoder nawala, to nie musisz mi tłumaczyć, jestem elektronikiem, programistą i trochę na ten temat wiem.

Daj jakiejkolwiek nieświadomej osobie pilota (sprawnego) i tuner z niesprawnym odbiornikiem IR. I co ta osoba ci powie? PILOT NIE DZIAŁA! I dla tej osoby naprawdę nie jest ważne co ma usterkę - po prostu PILOT NIE DZIAŁA!

 

Zresztą pilot naprawdę mnie nie interesuje. Ja nawet mogę wstać i ręcznie przełączać programy. Byle by się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się zorientować jak u większości wygląda sprawność działania komend oryginalnego pilota. od roku korzystam z pilota uniwersalnego z funkcją uczenia się kodów i od jakiegoś czasu zauważyłem, że z 5-8% przypadków nie zgadzają się komendy. zamiast P+ dekoder się np. zgłaśnia, zamiast 1 i np. 4 włącza się 0 itp, itd. na wcześniejszych softach było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego - przynajmniej u mnie. Nie robi się żadne "zamieszanie". Za to zaraz po zaskoku tunera (trochę to trwa) np wybierając 122 - wybiera się 2, w najlepszym wypadku 22 (nawet z takich kosmicznych odległości jak 150 centymetrów). Przez pewien czas nie działają strzałki góra/dół. Jest na to rozwiązanie proponowane przez jackara - owinąć tuner taśma izolacyjna, najlepiej w kolorach tęczy. Jest jeszcze drugie rozwiązanie - wsunąć 2 metry kwadratowe dykty miedzy tuner a telewizor (tak, żeby TV nie zakłócał jakże dyskretnego przekazu pilota tunera).

 

mieczu = dobre :brawo::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiać niektórzy (tak jak Ty) mieli więcej szczęścia w konfiguracji sprzętu - tuner/telewizor. Albo po prostu masz sprzęt wolny od tej wady (nie wnikając w to czy to pilot, czy tuner hahaha). U mnie od zawsze była porażka (teraz, od jakiś 3 softów wydaje mi się że ciut się poprawiło). TV Samsung LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak nienawidzę tego tunera..
Mieczu zostałeś moim idolem.. ;)

 

Niestety Twój żartobliwy post u mnie jest faktem. Nigdy nie mam pewności co się wydarzy po wciśnięciu danego guzika na pilocie. Wczoraj chciałem zobaczyć mecz Wisły. Wciskam 9 (TV4), a dekoder się wyłączył. Zdziwiłem się, bo w zeszłym tygodniu dekoder wyłączała siódemka.. Klikam B, otwiera się lista kanałów. Pomijam już, że na porządku dziennym są pomyłki typu wciskam 120 (Eurosport), a włącza się 150 i tego typu historie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A nie możecie wykorzystać lepiej Waszej energii i pisać reklamacje, choćby e-mailowo, na adres: reklamacje@cyfraplus.com.pl ?

 

Zamiast się tu przepychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...