Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ciesz się nie ciesz. Jeszcze ze 2-3 dni w miarę 'normalnego' oglądania i powtórka z rozrywki. Rozwiąże to następna aktualizacja która ukaże się niebawem - w okolicach grudnia.

 

Ja ostatnimi dniami wyłączam ten badziew (zegarem dobowym) w godzinach w których nikogo nie ma w domu. Jest trochę lepiej :lol2:

 

Żeby było śmiesznie, mam w domu jeszcze arive 100E (HD) i linboxa (jakiś prehistoryczny model) i oba te tunerki to demony szybkości przy tym pejszajsie.

 

Tak sobie mysle... może ta prowizorka tunera nie radzi sobie z jakże skomplikowaną funkcja jak obsługa instalacji TWIN? Może obsługa podwójnego konwertera przerasta jego jakże wspaniałe ponadczasowe możliwości? Możliwości ciągle w dramatycznie szybkim tempie rozwijane! (mam tuner od samego początku jak się pojawiły i przez ten czas pojawiły się marne ledwo działające aż dwa serwisy internetowe heh, gdzie w samym TV mam milion razy lepsze aplikacje w dodatku pięknie działające).

 

Sporo tunerów od cyfry już miałem, philipsy, mediasaty - Pioneer'y nawet jakiegoś stronga ale takiej zakały jak ten pejs to jeszcze nie widziałem. No ale ja może za dużo wymagam - chce sobie czasem pooglądać TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przy nagrywaniu występuje u mnie tylko i wyłącznie na kanałach grupy HBO - pierwszy i drugi oraz Cinemaxy. Szatkowanie, przeskoki artefakty obrazu. Postanowiłem zadzwonić do technicznych. Gość był szczery. Wyjaśnił mi grzecznie że wiedzą, rozumieją i pracują - bla bla bla... Pytał mnie czy jeszcze coś mam nie tak - odpowiadam że nie, bo ani mi nie zamula przy przełączaniu kanałów, ani mi nie znika lista, dioda mnie nie budzi błękitną poświatą. Rozmowa potoczyła się nieco inaczej gdy zadałem proste pytanie - dlaczego nie mogą wprowadzić cofnięcia uaktualnienia i w końcu wypuścić czegoś dopracowanego, bo traktowanie kilkuset tysięcy użytkowników jako królików doświadczalnych jest trochę nie na miejscu. I tu gość mnie rozp :censored: - A czego Pan sie spodziewałeś za 10 miesięcznie ? :shock: Totalna arogancja, ignorancja i olewanie pracy. W każdym normalnym kraju ktoś taki już by dawno tam nie pracował, Konsultant i ta banda pseudo-programistów. Po fuzji obawiam się, że będzie jeszcze gorzej. Brak konkurencji nie mobilizuje a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panie i Panowie, nie od dziś wiadomo, że oprogramowanie w dekoderze PACE PVR jest źle napisane, i ze zamiast je poprawiać, co nie przynosi żadnych dobrych rezultatów, trzeba by je napisać od początku, a najlepiej wymienić sprzęt razem z oprogramowaniem np. na Le Cube.

 

Zresztą, może byłby już czas spółce Vivendi, by dorosnąć do współpracy z lepszymi wytwórcami sprzętu sat, niż PACE i pójść drogą platformy n.

 

Co do niezadowolenia z pracy konsultantów CTA, to pozwolę sobie przypomnieć, że można słać skargi na piśmie, a mieszkający w Warszawie, mogą też pofatygować się w tej sprawie osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samego dekodera na nowy nic kompletnie nie da. Niebieska dioda i tak będzie świecić dalej. Podejżewam że Cyfra przydzieliła za mało miejsca dla VOD na dysku dekodera.

Wystarczy że Pace pościąga sobie trochę pozycji filmowych i niebieska dioda powróci jak bumerang. Co z tego że są dokładane nowe filmy do VOD jak dekoder nie może ich pobrać dlatego że ma przepełniony dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu gość mnie rozp :censored: - A czego Pan sie spodziewałeś za 10 miesięcznie ? :shock:

To w takim razie w jakim celu jeszcze kombinują za te 10zł i wprowadzają do tego pudła te serwisy internetowe, czyli funkcję której abonent nie ma w umowie?! :>

Dekoder PACE PVR powinien umożliwiać BEZPROBLEMOWE oglądanie wykupionych kanałów TV, nagrywać/odtwarzać BEZPROBLEMOWO programy na własny dysk, prezentować BEZPROBLEMOWO pełny program telewizyjny na najblizsze 7 dni oraz opisy bieżącej i następnej audycji dla każdego wykupionego kanału. Jego działanie powinno też być zawsze przewidywalne.

Myślę, że przy tych prostych założeniach 90% abonentów byłaby usatysfakcjonowana.

Moim zdaniem gdyby potrafili, to dawno poprawiliby wszystkie błędy w oprogramowaniu.

Tymczasem nie są już najwyraźniej w stanie nic poprawić w podstawowych funkcjach, więc zastępczo kombinują co tu możnaby jeszcze dołożyć przy okazji psując dodatkowo te funkcje podstawowe.

A ta walka skończy się tak jak dotąd: z czasem wejdzie nowszy model dekodera i cała zabawa z tworzeniem softu zacznie się od początku. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samego dekodera na nowy nic kompletnie nie da. Niebieska dioda i tak będzie świecić dalej. Podejżewam że Cyfra przydzieliła za mało miejsca dla VOD na dysku dekodera.

Wystarczy że Pace pościąga sobie trochę pozycji filmowych i niebieska dioda powróci jak bumerang. Co z tego że są dokładane nowe filmy do VOD jak dekoder nie może ich pobrać dlatego że ma przepełniony dysk.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym. C+ ma zastrzeżoną przestrzeń dysku na swój użytek i są w stanie zapanować nad tym co się na niej znajduje, ile zajmuje miejsca, co usunąć żeby dekodery mogły pobrał kolejne pozycje.

A ja myślę, że coś w tym jest. Jak mi brakowało sporo pozycji na liście VOD to nie miałem niebieskiej diody. W tej chwili mam dostępne niemal wszystkie pozycje i w nocy dekoder startuje aby cośtam pobrać, a po chwili wyłącza się ale już z niebieską diodą... Zaznaczę, że niebieska dioda poza tym, że jest niebieska ( :D ) nie powoduje ŻADNYCH problemów z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim oddać ten złom. Chociaż 10Pln zaoszczędzimy miesięcznie.

ja mam ten dekoder http://allegro.pl/openbox-s9-hd-pvr-ccc ... 19089.html tylko z inną obudową (starszą) ale oryginalny.

1700 kanałów na liście chodzi miodzio. Kanał FTA włacza sie w sekunde. Nagrywa pięknie, podłączony dysk 2TB smiga az miło. 0 zwiech, mozna nagrania skopiowac na komputer, poprostu polecam.

Od wczoraj aż mi ulżyło bo aż mi gul skakał rano.

 

A tak btw. Czy Wam też ten dekoder się właczał 2min ? No u mnie zanim ruszył dysk i tylko taki odglos potem niebieska lampka sie zapala potem czerwona i mysli mysli i sie załacza obraz.

Parametry o wiele lepsze od innych tanich tunerów, a chodzi jak zółw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziwię się więc, że nie wszczynacie procedury reklamacyjnej dotyczącej tego niepełnosprawnego dekodera, a już najbardziej dziwię się tym, którzy płacą za najem PACE PVR choćby i złotówkę.

 

Jeśli C+ uznaje, że oprogramowanie tego dekodera od jakiegoś już czasu nie spełnia wymagań, to powinna te dekodery albo wycofać, albo chociaż zrezygnować z opłat za wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławny dekoder z tematu - u mnie tez jak nie wywalili niebieskiej diody i całkiem zwiśnie to załącza się bardzoo długo. dokładnie tak jak to opisałeś elitepremium. najpierw miesza dyskiem, niebieskie światełko, czerwone, znów coś po rzęzi dyskiem, znów niebieskie i po dluuugiej chwili łaskawie pojawi się obraz. Pilot zaczyna w miarę poprawnie działać po kolejnej minucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ar2rB

Ja myślałem, że pilot działa niezależnie od dekodera. Ale może Twój jest zbudowany na lampach i sprzężony z dekoderem, że poprawnie zaczyna działać po więcej niż minucie ;)

 

@iksiak

Ja to wiem, ale ktoś tu chce porównywać dekodery nie bardzo ze sobą porównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam to "urządzenie" od dwóch tygodni. Wprawiło mnie ono w totalny opad szczeny. Po prostu w głowie mi się nie mieści, że w czasach telefonów z 2rdzeniowymi procesorami, coś tak makabrycznego można dawać klientom licząc na to, że się ich do siebie nie zniechęci.... Nieprawdopodobne. Jak trzeba uwalić soft, żeby chodzenie po liście 10-ciu kanałów kursorami miało taaaakie laaaagi!!! Ale, nie o to mi chodzi.

Załamany użytecznością tego złomu, kupiłem tuner linuxowy. I teraz mam pytanie. Wyjąłem kartę z PACE i oglądam tv na linuxboksie, ale chciałbym żeby PACE mi ciągnął VODy. Czy VODy się będą ściągać bez karty? Wygląda mi na to, że podczas ściągania dekodować się nie muszą, a dopiero podczas oglądania. Wie ktoś coś na ten temat?

No i jaki kolor LEDa oznacza, że się ściąga. Czerwony, to znaczy, że nic nie idzie? Jak wkładam kartę do PACE i przełączam go w tryb standby to świeci się czerwona, czyli co nic nie pobiera? Mam trochę filmów nagranych na dysku, ale z VODów przez 2 tygodnie ściągnęły się zaledwie 4 czy 6 pozycje. Czy nagrane filmy mam pokasować, żeby miejsce VODom zrobić?

Zaciekawiło mnie też, że nagrane programy odtwarzają się bez karty.

Czy tego PACAna można faktycznie oddać? Czytałem umowę i wynika z niej, że niezbyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jeżeli jest na linuxie, to powinny być źródła dostępne i licencja gnu w instrukcji obsługi/na stronie cyfry. Ale jakie to ma znaczenie?

 

Proszę tylko jeszcze, utwierdźcie mnie:

czy czerwony led = nic nie ściąga / niebieski led = ściąga VODy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to bo pisałeś, że wolałeś jakiś linuksowy sprzęt. A jeśli chodzi o licencje to kupując np router d-linka masz gdzieś takową? nie, a siedzi tam Red Hat.

 

 

Dioda na panelu przednim Stan dekodera Cyfra+

świeci na niebiesko Tryb normalnej pracy

świeci na fioletowo Trwa nagrywanie w trybie normalnej pracy

świeci na czerwono Tryb standby

świeci na czerwono, gaśnie co 5s Trwa pobieranie audycji VOd, CANAL+NA ŻyCZeNIe lub HBO digital w trybie standby

świeci na czerwono, miga na

fioletowo co 5s Trwa nagrywanie w trybie standb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...