Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie związane z tym dekoderem:

Czy wy też tak macie, że jak wyłączycie dekoder na standby, to on za jakiś czas samoistnie się włącza, dioda świeci się na niebiesko, czyli tak, jakby był włączony, a na wyświetlaczu nic nie ma? Potem, żeby go włączyć muszę kilka razy go włączyć i wyłączyć, bo nie łapie od razu. Mam najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w punkcie kiedy wersja 150 będzie dopracowana i dostępna do pobrania na dekoder. Kobieta nawet nie wiedziała,że taka wersja istnieje... Ale dowiedziałem sie od niej ciekawej rzeczy: oprogramowanie jest dostępne od teraz w poniedziałek i wtorek a od piątku do poniedziałku rana idzie oprogramowanie dla Philipsa 250GB. Nie wiem jeszcze ile w tym prawdy więc nic więcej przykrego jej nie powiedziałem.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w punkcie kiedy wersja 150 będzie dopracowana i dostępna do pobrania na dekoder. Kobieta nawet nie wiedziała,że taka wersja istnieje... Ale dowiedziałem sie od niej ciekawej rzeczy: oprogramowanie jest dostępne od teraz w poniedziałek i wtorek a od piątku do poniedziałku rana idzie oprogramowanie dla Philipsa 250GB. Nie wiem jeszcze ile w tym prawdy więc nic więcej przykrego jej nie powiedziałem.

Z kontekstu wnioskuję, że mówiła o tym http://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/oprogramowanie_dekoderow.html i dowodzi to tego, że jest niezorientowana. Przykrości mogłeś jej oszczędzić, ale polecić przestudiowanie ichniej strony mogłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie związane z tym dekoderem:

Czy wy też tak macie, że jak wyłączycie dekoder na standby, to on za jakiś czas samoistnie się włącza, dioda świeci się na niebiesko, czyli tak, jakby był włączony, a na wyświetlaczu nic nie ma? Potem, żeby go włączyć muszę kilka razy go włączyć i wyłączyć, bo nie łapie od razu. Mam najnowszy soft.

 

Ja tak mam ale nie muszę pstrykać a tylko naciskam pilota i czekam pół minuty aż się uruchomi.Może i Ty poczekaj,bo mimo braku zmiany na wyświetlaczu (nadal niebieska), dekoder się uruchamia normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to od pewnego czasu wiem ale chciałem dać sygnał lukas_k aby się nie przejmował jak przy włączaniu nic się nie dzieje na wyświetlaczu bo ten porąbany soft tak ma i było to jednym z powodów (nie jedynym) że przy przedłużaniu umowy nie zgodziłem się płacić za wynajem ani grosza- i zgodzili się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedenzero: jeżeli niebieska dioda świeci po wyłączeniu dekodera to oznacza to, że dekoder nagrywa ściągnięty materiał vod na dysk, jeżeli zaś miga na czerwono tzn że dekoder sciąga materiał do nagrania vod. pozdrawiam

Jeżeli nagrywa ściągnięty materiał, to gdzie go przechowuje do czasu nagrania na dysk?... :shock: Odpowiedź jest jedna: niebieska dioda to błąd w sofcie i nieszczęsna pozostałość po ściąganiu VOD. Dioda świeci na niebiesko, dysk nie pracuje, więc dekoder po dysku nic nie rzeźbi. VOD są ściągane i zapisywane "w locie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emik1, czytaj instrukcję ze zrozumieniem: "Świeci na niebiesko - Trwa nagrywanie (podczas normalnej pracy lub w trybie standby); Miga na czerwono co 5s - Trwa pobieranie audycji VOD lub HBO SERIALE". Niebieska dioda świeci w momencie nagrywania zwykłej audycji, zaplanowanej lub "z ręki". VOD pobiera się od razu na dysk, bo niby gdzie ma się znaleźć zanim na niego trafi? PACE nie ma wewnętrznej pamięci, do której mógłby sobie ściągnąć pozycje VOD i potem zapisać je na HDD. Niebieska dioda świeci jeszcze chwilę po ściągnięciu czegokolwiek z VOD lub HBO Seriale, potem powinna zgasnąć. Niestety tego czasem nie robi i błyszczy w najlepsze. Zanim zarzucisz pisanie bzdur, pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpm troche dziwne (nie chciałem urazić) ale nie jest to błąd softu..u mnie w momencie gdy włącza się nie bieska dioda startuje dysk i to słychać a przed tym cały cyklem widzę migającą diodę czerwoną. Też mnie to interesowało i dlatego piszę jak jest:)

http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html (strona 30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate, masz rację. Z tym fioletem nas uszczęśliwili :D Zacytowałem jednak wyjątek z instrukcji. Było, nie było, świecąca nieustannie niebieska poświata w PACE nie powinna mieć miejsca, gdy nic się z nim nie dzieje, ale na ten temat jest już masa postów :D

 

 

emik1, właśnie z tejże strony (http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html (strona 30)) przytoczyłem informacje. Dioda powinna świecić tylko chwilę, przed i po pobieraniu. Tak jest i nie jest to nieprawidłowością. Ale POWINNA w końcu zgasnąć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, akurat mam dekoder prawie na wprost łóżka, na wysokości oczu, więc jak się obudzę w nocy, to daje po oczach ;> a co chcesz, fioletowy ładny kolor :D ale na szczęście przy tej porannej niebieskiej diodzie normalnie można go włączać i nie trzeba od prądu, bo tak to bym musiała nurkować pomiędzy rowerami, a szafką, a to już skomplikowana operacja logistyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Fakt. Ale nie każdy o tym wie. Może warto byłoby to podkreślić, że w tym stanie PACE można spokojnie włączyć nie stosując rozwiązań siłowych w postaci wyrywania wtyczki :D Mylące jest dodatkowo to, że dioda nawet nie mrugnie, co się dzieje oczywiście, gdy włączamy dekoder z normalnego stadby ze świecącą diodą czerwoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja już wielokrotnie to pisałam :P może dam w podpisie takie info? :D no to fakt, a mi się też wydaje, że minimalnie dłużej się włącza. aha, i przy włączaniu, tuż przed pojawieniem się obrazu dioda na chwilę zapala się na czerwono, później na niebiesko i już wtedy się odpala i widać obraz. wcześniej tego nie było, więc to pewnie też kwestia tego softu. ktoś może też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak tej fioletowej diody nie widać ;-) Widać tylko, że na czerwoną diodę nakłada się niebieska lub w standy miga co kilka sekund niebieska na czerwoną ;-)

 

Ale z 10 cm widać, że jest fioletowa ;-)

 

Musieli zrobić nakładanie się kolorów (i to s*** :-)) zamiast dać diodę w kolorze FIOLETOWYM ? Ach cała cyfra. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...