Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od kilku dni dekoder Pace z softem 147. Nastawiłem nagrywanie filmu i poszedłem spać . Gdy wstałem film się oczywiście nagrał ale nagrywanie wciąż trwało pomimo że film zakończył się 7 godzin temu. Gdy przerwałem nagrywanie z pilota to w sumie nagrało się ponad 8 godzin materiału. Zna ktoś rozwiązanie takiego problemu ?

Dzień wcześniej z nagrywaniem było wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po raz pierwszy. Mam takie pytanie. Wziolem wczoraj dekoder wraz z karta cyfry pace pvr 500gb . Po zalaczeniu go do pradu okazuje sie ze mam soft 146 i nie chce mi pobrac nowego? Po drugie nie mam kanalu 190 (podobno rachunki), Canal plus film hd wogole nie odbiera ,wogole niektore kanaly hd tną strasznie ale to pewnie wina zle ustawionej anteny. Ale najbardziej boli mnie fakt ze nie ma godziny gdy dekoder jest wylączony??? Czy nie ma rzadnej mozliwosci aby pokazywal godzine z pozycji standby? Aha i jeszcze jedno ktos tu kiedys pisal ze jest na nim kiepski obraz (szarosc kolorow i wogole) i potwierdzam to w pełni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja softu w piątek od 9 do poniedziałku do 9. wszystkie problemy przez stary soft (oprócz zacięć na kanałach hd - sprawdź antenę). Jak zaktualizujesz wszystko będzie hulać;) Co do godziny to pewnie masz wersje bez wbudowanego tunera dvb-t bo tylko takie miały opcje wyświetlania zegara. A jeżeli masz tuner naziemnej to przestaw w ustawieniach terminala na pokazywanie zegara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie opcji zegra nie spowoduje, że będzie on widoczny w standby, puki co ten tuner w standby nie pokoazuje nic. Wybierając zegr, będzie godzina zamiast nazwy kanału i niema znaczenia czy jest dvb-t czy nie. Aktualizacie oprogramowania, można mymusić odłączając zasilanie od tunera, trzymamy P+ i P- podłączamy zasilanie. Dioda zacznie migać na niebiesko. Czekamy aż tuner się zaktualizuje. Po aktualizacji tuner się włączy i bedzie komunikat czy chcemy pobrać nową liste, jeśli nie będzie wyszukujemy ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po raz pierwszy. Mam takie pytanie. Wziolem wczoraj dekoder wraz z karta cyfry pace pvr 500gb . Po zalaczeniu go do pradu okazuje sie ze mam soft 146 i nie chce mi pobrac nowego? Po drugie nie mam kanalu 190 (podobno rachunki), Canal plus film hd wogole nie odbiera ,wogole niektore kanaly hd tną strasznie ale to pewnie wina zle ustawionej anteny. Ale najbardziej boli mnie fakt ze nie ma godziny gdy dekoder jest wylączony??? Czy nie ma rzadnej mozliwosci aby pokazywal godzine z pozycji standby? Aha i jeszcze jedno ktos tu kiedys pisal ze jest na nim kiepski obraz (szarosc kolorow i wogole) i potwierdzam to w pełni. Pozdrawiam

 

 

Musisz zaktualizować soft w tunerze do wersji 147 i potem dopiero wyszukać jeszcze raz kanały. Soft możesz załadować już dzisiaj poprzez wymuszenie aktualizacji, albo czekać do piątku do godziny 9:00 rano na pojawienie się możliwości zaktualizowania poprzez MENU tunera. Wymuszenie robisz w sposób opisany przez kolęgę @piotrgryf

Zegara w Standby w Pace jak na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie opcji zegra nie spowoduje, że będzie on widoczny w standby, puki co ten tuner w standby nie pokoazuje nic. Wybierając zegr, będzie godzina zamiast nazwy kanału i niema znaczenia czy jest dvb-t czy nie. Aktualizacie oprogramowania, można mymusić odłączając zasilanie od tunera, trzymamy P+ i P- podłączamy zasilanie. Dioda zacznie migać na niebiesko. Czekamy aż tuner się zaktualizuje. Po aktualizacji tuner się włączy i bedzie komunikat czy chcemy pobrać nową liste, jeśli nie będzie wyszukujemy ręcznie.

 

No tak też można, ale np u mnie wymuszenie zadziałało za 3 razem wcześniej dioda mrugała pół godziny i nic. Co do zegara to faktem jest że tunery bez dvb-t nie mają tej opcji w ustawieniach terminala (wiem bo takiego posiadam) a fakt, że się nie wyświetla w trybie standby i w takim i w takim nie był mi znany;) kiedyś po prostu słyszałem ze modele z dvb-t wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka się pojawiła na kuchni pr.100 jak i 17. W prawym dolnym rogu szara plama.Umyłem matrycę i patrzę jest nadal,i wtedy właśnie zorientowałem się że jest to tylko na tym jednym programie od ponad już dwóch godzin.Lecą reklamy i też jest.Co to?

Podobne trochę do przebitki okrągłego zegara z innego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten soft 150 jest ok, można pobrać, czy ma tez jakieś niedoróbki?

 

Pobrałem. Niby jest ok, ale to raczej nie oficjalna wersja (nie widnieje na stronie cyfry i chyba nie można pobrać przez menu), doszła obsługa Ethernet i pod przyciskiem B pojawiły się "serwisy internetowe" chociaż u mnie po próbie ich włączenia przeskakuje na tvn siedem hd(?);) ktoś o tym wcześniej pisał ale jakoś to ucichło, może ktoś już wie co trzeba zrobić? pace połączony z routerem - diody świecą, wg informacji w ustawieniach routera pace dostał IP więc powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po raz pierwszy. Mam takie pytanie. Wziolem wczoraj dekoder wraz z karta cyfry pace pvr 500gb . Po zalaczeniu go do pradu okazuje sie ze mam soft 146 i nie chce mi pobrac nowego? Po drugie nie mam kanalu 190 (podobno rachunki), Canal plus film hd wogole nie odbiera ,wogole niektore kanaly hd tną strasznie ale to pewnie wina zle ustawionej anteny. Ale najbardziej boli mnie fakt ze nie ma godziny gdy dekoder jest wylączony??? Czy nie ma rzadnej mozliwosci aby pokazywal godzine z pozycji standby? Aha i jeszcze jedno ktos tu kiedys pisal ze jest na nim kiepski obraz (szarosc kolorow i wogole) i potwierdzam to w pełni. Pozdrawiam

Witam "ponownie" :)

Po dłuższej przerwie z Cyfrą znowu zostałem ich abonentem. Mam podobny problem jak kolega. W związku z tym, że dekoder użytkowałem już wcześniej, wszystko poustawiane mam jak należy (typ konwertera itp.)

Wersja softu stara: 146. Sygnał około 4,5 nic nie tnie, nie ma pikselozy. Natomiast na kanale (i tylko na tym) Canal+ Film HD wyskakuje komunikat: brak sygnału....... Reszta HD bez najmniejszych uwag. Może to być wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za pomoc soft zaktualizowalem:) Teraz zostalo mi tylko dostroic antene mam juz czasze 80 ktora zaloze ale sproboje jeszcze poprawic sygnal na mojej 60 bo te HD w dalszym ciagu tną (sygnal mam tak na 4 i niecale pol ) mam jeszcze pytanie dotyczace parametrow telewizora w dekoderze , mam plazme Panasonica HD READY dac 1080i czy 720p ? i w tej ostatniej rgb czy pal? Z góry dzieki za wszelka pomoc ,Pozdrawiam.

 

ps. dommark jak zaktualizowalem soft do 150 to Canal plus film HD mi ruszyl z tym ze ja mam slaby sygnal i przycina,takze jak zaktualizujesz deka to powinno pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham sie nad wyborem tego PACE'a bo mam nauczkę z sagemcom'em esi-88 od polsatu. Jeszcze mam 20 dni n-boxa bo potem koniec umowy z N-ką i albo zostaje albo cyfra. To że Pace jest wolny jakoś przeżyję, ale nagrywanie z EPG musi działać sprawnie a tutaj niektórzy piszą ze cos jest coś nie tak, Czyli podobnie jak w polsacie na sagemcomie.

No ale może to sa pojedyncze przypadki, sporadyczne? Jak to jest z tym nagrywaniem? N-ka ma dobry sprzęt, nie da się ukryć bo doświadczałem tego przez 3 lata, ale cyfra i Polsat lepszą ofertę programową. Polsat odpada bo sprzęt to porażka, wiec zostaje Cyfra.

 

 

Długo ładuje się EPG, tyle to wiem, ale da się to przeżyc. Czy jeszcze cos z tym EPG o czym nie wiem?

Polsat miał coś takiego ze jak zaprogramowałem film np. o 20-tej , to tytuł nagrania brał z programu poprzedniego, przez co na dysku był bałagan. Nie nagrywał wcale a nie raz nawet sam zynał cos nagrywać dnia nastepnego bez mojej wiedzy. Ogólnie bardzo dużo nagrywam wiec musi to być sprawne na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...