Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę powtarzał jak mantrę: pokaż to w regulaminie lub umowie. Nie mnie. Cyfrze

Ale ja przedłużałem umowę przez telefon, ta nagrana rozmowa jest tą umową, jeżeli cyfra powie że taka nie istniała to nie ma umowy, a jak ją udostępni to udowodni że przy podejmowaniu decyzji zostałem wprowadzony w błąd. To że pracownik podawał mi parametry dekodera zachęcając do określonego pakietu i sprzętu. Nie mówił nic o USB czy Ethernet, ale wyraźnie zaznaczył (właściwe zaznaczyła) że dekoder posiada tuner DVB-T. Gdyby sprawa trafiła do sądu z rozmowy wynikłoby że pracownik Cyfry przekonał mnie do zawarcia umowy wymieniając kolejne "SUPER MOŻLIWOŚCI" owego dekodera, a jeżeli skłamał choć w jednej sprawię to wprowadził mnie w błąd. Tego typu sytuację regulują przepisy Kodeksu cywilnego w art. 84-85 oraz 88, wynika z nich że można odstąpić od umowy jeżeli strona przeciwna wprowadziła nas w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przedłużałem umowę przez telefon, ta nagrana rozmowa jest tą umową, jeżeli cyfra powie że taka nie istniała to nie ma umowy, a jak ją udostępni to udowodni że przy podejmowaniu decyzji zostałem wprowadzony w błąd. To że pracownik podawał mi parametry dekodera zachęcając do określonego pakietu i sprzętu. Nie mówił nic o USB czy Ethernet, ale wyraźnie zaznaczył (właściwe zaznaczyła) że dekoder posiada tuner DVB-T. Gdyby sprawa trafiła do sądu z rozmowy wynikłoby że pracownik Cyfry przekonał mnie do zawarcia umowy wymieniając kolejne "SUPER MOŻLIWOŚCI" owego dekodera, a jeżeli skłamał choć w jednej sprawię to wprowadził mnie w błąd. Tego typu sytuację regulują przepisy Kodeksu cywilnego w art. 84-85 oraz 88, wynika z nich że można odstąpić od umowy jeżeli strona przeciwna wprowadziła nas w błąd.

Po pierwsze, przy przedłużaniu/aneksowaniu umowy przez telefon po wstępnych targach odbywa się odczytanie ustaleń, a później przysyłają papierowe tego potwierdzenie. Po drugie udowodnij Cyfrze na co się umawialiście (konkretnie na obecność w dekoderze DVB-T) i już masz sprawę wygraną. Tak na marginesie dodam, że kiedyś byłem obserwatorem "ciekawej" dyskusji gdzie ktoś dowodził, że jak Canal+ nie wygra przetargu na jakąś ligę (nie pamiętam jaką), to będzie go to uprawniało do rozwiązania umowy bez kary umownej. I jeszcze mało tego twierdził, że tą ligę ma zagwarantowaną w umowie i regulaminie. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mamy tu sytuację analogiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyciąć kilka ostatnich stron jako nie dotyczących wątku o dekoderze Pace.

Moje pytanie NA TEMAT brzmi: po ostatnim sofcie w moim dekoderze przez cały czas pali sie niebieska dioda. Wyczytałem tutaj że nie jestem w tym odosobniony natomiast u mnie jest tak że ta dioda nigdy nie zmienia się na czerwoną jak było wcześniej. Resety nic nie dały.

Ktoś coś zaradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazurjacek11, wymienię wymienię, łatwo Ci mówić, gdy traktujesz to pudło jedynie jako drugi odbiornik do np. sypialni, ale w sytuacjach kiedy ktoś używa go jako podstawowy i skolekcjonuje na nim wcale ładny zbór nagrań, to już tak chętnie nie leci w te pędy wymieniać, gdy coś tam się zadzieje.

 

To jest problem i to problem na tyle poważny, że powinien być uwzględniony w polityce sprzętowej C+, gdzie powinna być możliwość wymiany odbiornika sat, ale z zachowaniem wcześniej używanego HDD, gdzie obecne są poczynione przez nas nagrania.

 

Przyznam szczerze, że mnie ten problem nie dotyczy, bo odnoszę się do PACE PVR z wielką nieufnością i wolę używać na co dzień innego sprzętu, a sam PACE służy u mnie jedynie do obsługi usługi VoD, ale wspomniana kwestia stanowi niebywałą zagwozdkę dla wielu użytkowników tego sprzętu i warto się nad tym pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten dekoder jako podstawowy,działał swoim życiem...I też na dysku była kolekcja meczów,filmów itd i jak padł (nie dało się go nawet właczyć) to też musiałem sie z nim rozstać i szkoda mi było ale cóż nie było wyjścia i dlatego postanowiłem kupić prywatny dek.Z tym wymiennym dyskiem to oczywiste że masz racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka pierwszych dni po aktualizacji to niebieska dioda była często. Szczególnie od północy. Wydaje mi się, że aktualizował VOD, albo nawet pobierał na nowo. Teraz się sytuacja uspokoiła. Niebieska dioda jest raz na kiedy i nie na długo.

Może ma u Was problem z pobraniem VOD, ciągle próbuje i nie może pobrać? Ja mam jedną antenę na astrę jedną na hotbirda i nie pamiętam, ale chyba wybrany konwerter pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli ktoś w Cyfrze nie weźmie programistów za twarz, to będzie piękna katastrofa. Doświadczenie pokazuje, że najprostsze sprawy były dla nich problemem, na poprawki własnych kazali czekać tygodniami, więc rozszerzenie funkcjonalności dekodera o internet i inne funkcje multimedialne może przyprawić użytkowników o ciężki stres. Ale obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue_voyager, obawiam się że wspomniane przez Ciebie poprawki wcale nie są dokonywane przez jakichś "programistów" z C+, tylko przez PACE, której C+ przesyła jedynie założenia.

Tak więc sprawa jawi się, jako o wiele bardziej skomplikowana, niżby na to wyglądało z pozoru.

Nie ma zatem kogo pogonić, ani tym bardziej sprać bacikiem po pupci, chyba że tych, którzy mają tak absurdalne pomysły dla programistów PACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dekoderem, na częsci kanałów pojawiają się błędy, że brak sygnału, czasem że nie można odkodować sygnału... Dodam że sygnał jest ciągle taki sam i nic nie pomaga. Ustawienia na pewno są dobre, soft najnowszy tak samo jak lista kanałów. Co do kanałów to różne, raz TVN a racz polsat, Nie ma żadnego algorytmu na to :( Zostaje serwis czy może jakoś samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

 

Czy ktoś może odpwiedzieć mi na pytanie w jaki sposób PVR PACE 500GB zaznacza tzw "ulubione" programy.

 

Zakładając że NIEZANZACZAMY do ulubioionych np programów 30.HBO, 31.HBO HD to :

 

- czy następne pozostawi na swoich miejscach ( numerach ) i będą po prostu omijane programy 31 i 31 jak w PVR Philps 250GB ? Np KinoPolska dalej pozostaje na pr.45 a przełączając kanałami tuner omija niezaznaczone do ulubionych

 

- czy nastepne przesunie o właśnie te 2 miejsca w dół i przypisze wszystkim następnym wybranym "ulubionym" numerki o 2 miejsca niższe ? - tak robi tuner cyfry SAGEM HD ( np KinoPolska ma w tym momencie pr.43 )

 

Dziękuję za odpowiedź . Ewentualnie proszę o jakieś konkretne różnice ( plusy i minusy ) w stosunku do PVR Philipsa 250GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...